Jump to content

izbjegavanje alimentacije


Zvijezda2009

Preporučene objave

hilfe,tko mi može pomoći savjetom ili nekim prijedlogom,rado ću prihvatiti iako mislim da su me otpočetka odvjetnice zavukle za alimentaciju koja traje već 4.godinu a ništa od toga. Naime,bivšem suprugu je dosudjeno 1oookn alimentacije prije 3,5g.ali se on žalio pa je to nekako i stalo dok nisam prije dvije god.predala predmet drugoj odvjetnici koja je najviše napravila to da ga je prijavila Općinskom sudu. Sudske rasprave su se malo odužile jer sam bila u bolnici a ni na jednom sudjenju se nismo nas dvoje sreli a niti je moja odvjetnica išla sa mnom. U 10.mj.sam bila na sudu i sudac mi je rekao da čekam presudu. Kako je od tada prošlo 3mj.a ja nisam ništa dobila,zvala sam suca koji mi je rekao da se bivši žalio i da je to sad na Županijskom sudu te da čekam tu presudu. E,sad,što raditi? Mislim prvo promijeniti odvjetnicu a dalje?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako se vas suprug zalio, onda je ocito da postoji presuda opcinskog suda i da je on reagirao redovnim pravnim lijekom tj. zalio se prije nego sto je presuda postala pravomocna tako da je predmet sad na zupanijskom sudu.

 

a kako imate opunomocenicu tj. vasu odvjetnicu, vasa je presuda stigla njoj. zasto vas nije obavjestila????

 

najbolje bi bilo da odete do suda i zatrazite uvid u spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnica mi je rekla da nije dobila nikakvu presudu i savjetovala me da nazovem sama suca.Konzultirajući se sa jednim pravnikom,rekao mi je da mi ne vrijedi mijenjati odvjetnika te da ne očekujem da će ga država ''oguliti'' za zaostatke i plaćanja alimentacije obzirom da ima adute kao što su podstanarstvo,mala plaća,krediti i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvijezda2009 je napisao:

Odvjetnica mi je rekla da nije dobila nikakvu presudu i savjetovala me da nazovem sama suca.Konzultirajući se sa jednim pravnikom,rekao mi je da mi ne vrijedi mijenjati odvjetnika te da ne očekujem da će ga država ''oguliti'' za zaostatke i plaćanja alimentacije obzirom da ima adute kao što su podstanarstvo,mala plaća,krediti i sl.

 

Ništa još niste izgubili, jer su dugovanja po alimentaciji utuživa do pet godina unatrag.

Možda se dijelom obistini što Vam je rekao odvjetnik, da nećete dobiti koliko mislite, ako je njegova financijska situacija uistinu tako loša.

 

Obzirom da spominjete njegovo podstanarstvo i kredite, pretpostavljam da je stan ili kuću u kojoj ste živjeli bivši/otac prepustio Vama i djetetu.

Ako je nekretnina njegovo vlasništvo ili suvlasništvo, imao bi pravo tražiti naknadu u visini najamnine za udio vlasništva. I to može također utužiti unatrag za par godina.

To do sada nije zaživjelo jer su sudovi u praksi kod određivanja alimentacije uvažavali ovakvu situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija