Jump to content

hrt pristojba


miledjeko

Preporučene objave

uselio sam se u stan 2004. stari stanar je odjavio svoju pretplatu sa te adrese. ja sam naravno zaboravio prijavit HRT-u pretplatu. do danas mi nije nikakav inkasator nailazio, niti sam dobio bilo kakvu poštu, opomenu, račun ili slično zbog pretplate...

zanima me, može li meni hrt danas-sutra poslati račun/kaznu za sve ove godine? ja bih najradije počeo plaćati pretplatu, da mi savjest bude mirna, ali mi je frka hoće li ustanovit moje dosadašnje neplaćanje.

uz sve to ja uredno godinama plaćam gradsku kablovsku televiziju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo nije pravni savjet.

 

Ja ne bi ništa prijavljivao.

Ako dođe njihov inspektor, prijavite se, ali nemojte platiti onu kaznu u kešu, njemu na ruke. Neka napiše uplatnicu i rješenje, pa neka vam pošalju.

 

Nisam siguran da će vam pokušati utužiti zaostatke ako se prijavite kada dođe inspektor.Mislim da mogu max. do godinu unatrag.

Neki dan sam bio tamo i nešto riješavao ( imam dvije kuće pa bi mi htjeli na obje lupiti tv- pretplatu ).

U zadnje vrijeme se boje referenduma ,a i revoltirani ljudi 'odjavljuju' tv, pa su kooperativniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema odredbi članka 53. stavka 2. Zakon o Hrvatskoj radioteleviziji (NN 25/03) vlasnik prijamnika dužan je HRT-u prijaviti prijamnik najkasnije u roku od 30 dana od dana nabave prijamnika, a promjenu adrese, mjesta stanovanja ili sjedišta, vlasnik je dužan prijaviti najkasnije u roku od 15 dana od dana promjene.

 

Dakle, ako ćete sami prijavljivati prijamnik uvijek možete reći da ste ga nabavili prije npr. 20 dana, a isto možete reći i inkasatoru ako Vam dođe u kontrolu.

Inkasatora, naravno, ne morate pustiti u kuću (stan)ako ne želite.

 

Ako Vas traže nekakav dokaz (račun) o tome kad ste nabavili prijamnik možete reći da ste ga kupili putem oglasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tetak je napisao:

Dakle, ako ćete sami prijavljivati prijamnik uvijek možete reći da ste ga nabavili prije npr. 20 dana, a isto možete reći i inkasatoru ako Vam dođe u kontrolu.

Inkasatora, naravno, ne morate pustiti u kuću (stan)ako ne želite.

 

Ako Vas traže nekakav dokaz (račun) o tome kad ste nabavili prijamnik možete reći da ste ga kupili putem oglasnika.

 

Kako će čovjek tvrditi da je tek kupio tv kad uredno godinama plaća kablovsku?

 

Ja ne bi žurio sa prijavom.

 

Vidjeti ćemo što nam nosi regulativa EU. Tamo je to različito regulirano, ali ako postoji pretplata za nacionalnu tv, onda je propisano i koja vrsta programa se prikazuje, i nema reklama osim unutar direktnog prijenosa sportskog događaja, tako nekako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

tetak je napisao:

Dakle, ako ćete sami prijavljivati prijamnik uvijek možete reći da ste ga nabavili prije npr. 20 dana, a isto možete reći i inkasatoru ako Vam dođe u kontrolu.

Inkasatora, naravno, ne morate pustiti u kuću (stan)ako ne želite.

 

Ako Vas traže nekakav dokaz (račun) o tome kad ste nabavili prijamnik možete reći da ste ga kupili putem oglasnika.

 

Kako će čovjek tvrditi da je tek kupio tv kad uredno godinama plaća kablovsku?

 

Ja ne bi žurio sa prijavom.

 

Vidjeti ćemo što nam nosi regulativa EU. Tamo je to različito regulirano, ali ako postoji pretplata za nacionalnu tv, onda je propisano i koja vrsta programa se prikazuje, i nema reklama osim unutar direktnog prijenosa sportskog događaja, tako nekako.

 

Ali plaćanje pretplate nema nikakve veze s plaćanjem kablovske.

Ako čovjek već godinama uredno plaća kablovsku, a pretplatu HRT-u ne, zar ga ne bi HRT (da ima tu mogućnost) već na neki način otkrio i poslao inkasatora, a nakon toga i Hanžekoviću još jedan spis?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tetak je napisao:

Ali plaćanje pretplate nema nikakve veze s plaćanjem kablovske.

Ako čovjek već godinama uredno plaća kablovsku, a pretplatu HRT-u ne, zar ga ne bi HRT (da ima tu mogućnost) već na neki način otkrio i poslao inkasatora, a nakon toga i Hanžekoviću još jedan spis?

 

To davanje je u stvari naknada za korištenje tv-prijemnika, tako nekako.

 

Ako ti njihov inspektor nađe televizor uvijek možeš reći da si ga nabavio prošli tjedan, ali ako imaš kablovsku tri godine , onda baš nisi uvjerljiv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija