Jump to content

liste za kredite


vukovar

Preporučene objave

Poštovani

evo jedne obavijesti da su izašle liste za dodjelu kredita za kupovinu,poboljšanje uvjetea i ostalo ,pa tko želi da vidi da li je sve u redu sa listama iste može pogledati u uredima državnih uprava gdje moraju biti istaknute na oglasnoj ploći.

U Vukovaru ima u uredu državne uprave u Županijskoj ulici pokraj županije,lista je za vukovarsko-srijemsku županiju,

u Vinkovcima pokraj policije u Glagoljaškoj ulici.

:palac::palac::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isao bas neki dan da vidim koliko sam napredovao pa mi nesta nije jasno vidim da sam sad 2000 i neki a prosle godine sam bio 3000 i neki, mislim na onaj prvi jedinstveni broj jel moze neko pojasniti o cemu se to radi.

 

dok sam na listi 40 postotnih 30 i neki cini mi se, ne kuzim uopce te brojeve i mjesta.

 

e da i jedno sam primjetio da se lista momački smanjila od prošle godine ako budu isli takvim tempom mozemo se stvarno nadati nečemu kao sto nas je kolega s foruma Zujoveliki uvjeravao.

 

pozdrav svima !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Poštovani

evo jedne obavijesti da su izašle liste za dodjelu kredita za kupovinu,poboljšanje uvjetea i ostalo ,pa tko želi da vidi da li je sve u redu sa listama iste može pogledati u uredima državnih uprava gdje moraju biti istaknute na oglasnoj ploći.

U Vukovaru ima u uredu državne uprave u Županijskoj ulici pokraj županije,lista je za vukovarsko-srijemsku županiju,

u Vinkovcima pokraj policije u Glagoljaškoj ulici.

:palac::palac::kavica:

Hvala na informaciji..pronasao sam i sebe,drugi sam na listi u mojoj zupaniji a 300 i neki na drzavnoj razini. 70%hrvi(dodjela kredita za kupnju kuce ili stana).

Sad mene zanima sve..

Naprimjer netko sad prodaje kucu i ja ju zelim kupit..koji je postupak ,koliko moram cekati na odobrenje kredita, koje kriterije moram ispunjavat,koliki iznos kredita mogu ocekivat(cetveroclana smo obitelj,tj, ja supruga i dvoje djece).

Jedino sto znam, a to je da vracam 30% kredita uz 2% kamate!!??

Zamolio bi znalce da malo pojasne sto mi je ciniti.:misli:

Zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Hvala na informaciji..pronasao sam i sebe,drugi sam na listi u mojoj zupaniji a 300 i neki na drzavnoj razini. 70%hrvi(dodjela kredita za kupnju kuce ili stana).

Sad mene zanima sve..

Naprimjer netko sad prodaje kucu i ja ju zelim kupit..koji je postupak ,koliko moram cekati na odobrenje kredita, koje kriterije moram ispunjavat,koliki iznos kredita mogu ocekivat(cetveroclana smo obitelj,tj, ja supruga i dvoje djece).

Jedino sto znam, a to je da vracam 30% kredita uz 2% kamate!!??

Zamolio bi znalce da malo pojasne sto mi je ciniti.:misli:

Zahvalan!

 

Imaš pravo na kredit u visini od 49.000 Eura uz rok otplate od 30 godina i 2% kamata. Otplačuješ 30%, a oslobođen si u postotku tvoje invalidnosti (70%). Potrebno je da se pismenim putem obratiš MOBMS-u i zatražiš da te stave u preceduru za stambeni kredit. Oni će ti poslati obavijest o dokumentaciji koju trebaš sakupiti da bi utvrdili da ostvaruješ pravo na kredit. Isto tako će ti dostaviti obrazac predugovora o kupnji nekretnine koju trebaš zaključiti sa prodavateljem neke kuće. Iznos koji trebaš staviti na predugovor neka ti ne bude manji od 49.OOO Eura, jer ćeš inače dobiti manje i kredita. Rok za isplatu, također, neka ti ne bude kraći od 3 mjeseca, jer, trenutno kriza nije samo u državi za pare!!! :palac::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sada podneseš zahtjev za stambenim zbrinjavanjem pri MOBS tek ćeš iduće godine izaći na listi pošto je ze ovu godinu lista gotova.I to ako ispunjavaš uvjete za dodjelu stambenog kredita.A uvjeti su da ti tvoja supruga ni djeca nise imali i sada nemate kuću,stan.Da se niste odrekli u korist nekog drugog.Da niste bili u obnovi.Pošto imaš visok postotak invalidnosti možeš se brzo nadati odobrenju kredita ako ispunjavaš uvjete...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

R-ZG je napisao:

Na kojoj adresi se mogu pogledati liste u Zagrebu?

:-?

Liste prvenstva za dodjelu stambenih kredita za 2009.g. za Grad Zagreb možeš vidjeti u uredu državne uprave u Gradu Zagrebu, odjel za hrvatske branitelje, Trg Francuske Republike 15.

Nisam samo siguran da su još uvijek objavljene budući da bi se trebale maknuti nakon 15 dana od dana objave. Objavljene su početkom veljače! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

R-ZG je napisao:

Na kojoj adresi se mogu pogledati liste u Zagrebu?

:-?

Liste prvenstva za dodjelu stambenih kredita za 2009.g. za Grad Zagreb možeš vidjeti u uredu državne uprave u Gradu Zagrebu, odjel za hrvatske branitelje, Trg Francuske Republike 15.

Nisam samo siguran da su još uvijek objavljene budući da bi se trebale maknuti nakon 15 dana od dana objave. Objavljene su početkom veljače! :kavica:

 

@ZujoVeliki

Da upravu si bio maknuli su listu,ali sam zamolio "tetu"

iz ureda da mi da podatke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pisao sam kredit za kupnju kuće ili stana. Čitao sam tu da su izašle liste, danas sam provjerio i trenutno sam među prvih 100 na svojoj županiji. Zanima me ako dođe do realizacije kredita, pošto sam 30% HRVI stalno i tročlana obitelj, ove godine ili iduće, koliko novaca, tj. koja sredstva maximalno mogu ostvariti, pošto znam da to ide po broju članova, ako netko zna da odgovori. Znam da od toga odbijaju postotak u visini invalidnosti. Hvala, pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanimljiva rasprava na temu lista za kredite i molila bih sve koji znaju da komentiraju i savjetuju naš slučaj tj.do 2003.god.suprug je bio u 1.Gardijskoj (sada je u mirovini)i bili smo na listi za rješavanje stamb.pitanja od 1997.god.Prije odlaska u mirovinu točnije par mjeseci prije jedva nam je odobren stambeni kredit od 25 000 eura i sami smo rješili stamb.pitanje.Pitanje - da li je sve gotovo njegovim odlaskom u mirovinu ili ima mogućnosti nekome se žaliti i tražiti pomoć u vezi tog kredita koji je mogao biti povoljniji da smo ga dobili od MORH-a.Da budem iskrena ne nadam se nikakvoj dobroj informaciji ,ali nada umire zadnja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

palčica je napisao:

Zanimljiva rasprava na temu lista za kredite i molila bih sve koji znaju da komentiraju i savjetuju naš slučaj tj.do 2003.god.suprug je bio u 1.Gardijskoj (sada je u mirovini)i bili smo na listi za rješavanje stamb.pitanja od 1997.god.Prije odlaska u mirovinu točnije par mjeseci prije jedva nam je odobren stambeni kredit od 25 000 eura i sami smo rješili stamb.pitanje.Pitanje - da li je sve gotovo njegovim odlaskom u mirovinu ili ima mogućnosti nekome se žaliti i tražiti pomoć u vezi tog kredita koji je mogao biti povoljniji da smo ga dobili od MORH-a.Da budem iskrena ne nadam se nikakvoj dobroj informaciji ,ali nada umire zadnja.

Bitno je samo:

a) da li suprug ima status HRVI (za stalno),

b) ako ima, da li ste kod toga kredita ostvarili popust sa osnove statusa HRVI, i

c)ako niste ostvarili navedeni popust, da li ste tim sredstvima kupili stambeni objekt kojem je potrebno poboljšanje uvjeta stanovanja.

Ako je na sve točke odgovor pozitivan - treba podnijeti zahtjev MOBMS za dodjelu kredita za poboljšanje uvjeta stanovanja. Pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

palčica je napisao:

... i bili smo na listi za rješavanje stamb.pitanja od 1997.god.Prije odlaska u mirovinu točnije par mjeseci prije jedva nam je odobren stambeni kredit od 25 000 eura i sami smo rješili stamb.pitanje.Pitanje - da li je sve gotovo njegovim odlaskom u mirovinu ili ima mogućnosti nekome se žaliti i tražiti pomoć u vezi tog kredita koji je mogao biti povoljniji da smo ga dobili od MORH-a.

Radi se o tome da je vaš suprug bio na stambenoj listi MORH-a kao DVO sa nerješenim stambenim pitanjem, a ovdje je riječ o stambenom zbrinjavanju HB sa priznatim trajnim statusom HRVI (o tim zahtjevima je sredinom 90-tih rješavala Uprava za skrb MORH-a, koja je kasnije postala Ministarstvo branitelja).

Riječ je o dvije potpuno različite liste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni tu ništa nije jasno..ja sam 1995 godine sa 40% trajno bio na listi i svake godine ..padam ..sve dalje i dalje ( jer na listu dolaze invalidi sa večom invalidnošču ) tako da ovim tempom ako i dobijem kredit od Ministarstva - ja bi trebao živjeti barem 90 godina da ga i otplatim u potpunosti ( sada imam 4x godina ) !! Glupo je da netko tko je ostvario status invalida prije 2-3 godine bude na istoj listi kao i onaj tko čeka 15 godina :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija