Jump to content

dali


zvjura

Preporučene objave

zanimljivo danas iako sam se telefonski najavio i rečeno mije da dođem oko14 sati sa napisanom prijavom,ja u navedeno vrijeme dolazim dečki na ulazu zovu gospođu državnu odvjetnicu a ona kaže da danas nema vremena i da dođem iza nedelje.dali je to normalno u našoj državi ili sam ja samo takve sreče ili nesreče?koliko ona mene može tako zavlačiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljivo danas iako sam se telefonski najavio i rečeno mije da dođem oko14 sati sa napisanom prijavom,ja u navedeno vrijeme dolazim dečki na ulazu zovu gospođu državnu odvjetnicu a ona kaže da danas nema vremena i da dođem iza nedelje.dali je to normalno u našoj državi ili sam ja samo takve sreče ili nesreče?koliko ona mene može tako zavlačiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je Zagreb ili Split u pitanju oni su malo zatrpaniji pa se zna otegnuti.

 

Manja državna odvjetništva rade brže.

 

Raditi se često počne već tijekom tog tjedna, ali to ne zznači da će suđenje (ako je prijava osnovana) biti za 2 tjedna. Obično to bude tek za par mjeseci, a kod složenih slučajeva zna biti i za 1-2-3-4- godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

memoj više zvati telefonom osim radi toga da dobiješ informaciju.

za svaki ozbiljniji upit obrati se nadležnom tijelu pismeno,preporučeno i sa povratnicom ili posmeni zahtjev odnesi u nadležni ured gdje ti na kopiju ovjere(potvrde)da su primili tvoj zahtjev.

 

poziv telefonom je možda samo tonski zapis koji se brzo uništava i nema dokaza da ste zvali .

pismeni trag je trajan i vidljiv i nije ga lako ignorirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

jučer bio u policili da im pojasnim prijavu i sve podatke u njoj i ponovo danas da uzmu moj potpis i otisak štambilja da imaju za vještačenje kako kažu ako bude potrebno,e sad pošto je se napokon nešto pokrenulo koliko vremena je za očekivati za nešto konkretno da se rješi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija ce vjerojatno obaviti razgovor s prijavljenim, dostavit zapisnike drzavnom odvjetnistvu, a vjerojatno i izvrsiti grafolosko vjestacenje potpisa. Nakon toga drzavni odvjetnik je duzan donijeti odluku o poduzimanju kaznenog progona protiv prijavljene osobe ili donijeti odluku o odbacaju kaznene prijave. Ukoliko je odbaci duzan je obavijestiti vas o tome kako bi vi osobno mogli nastaviti kazneni progon u svojstvu oštećenika kao ovlastenog tuzitelja. Vi tada imate pravo poduzeti odnosno nastaviti progon u roku od 8 dana od dana primitka obavijesti od strane drzavnog odvjetnika da odbacuje prijavu. No u tom slucaju vam preporucam angazirati odvjetnika jer to bas i nije jednostavno preuzeti kazneni progon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija