Jump to content

Po čemu se mame toliko razlikuju od očeva za dodjelu djece?


janko35

Preporučene objave

Imam samo jedno pitanje: Zašto CZSS provodi uopće postupak poredovanja kada je očito da se svako njihovo mišljenje svodi na to da je iz bilo kojeg razlog za djecu bolje da „pripadnu majci na zajednički život i brigu“? Čak i onda kada su u ponekim slučajevima majke puno, puno gore od pojedinih očeva ali eto…. Ne viri joj „igla“ iz ruke pa je to izgleda jedini razlog da djeca pripadnu njoj. Stvarno mi više ništa nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno zavisi i od toga tko je u centru. Kada sam ja išao sa bivšom, bile su djelatnica centra, pravnica i bivša, na drugoj strani ja. Da ne kažem da su me malte ne pojele za doručak. 3 protiv 1, a kad se ženski jezici udruže, jao si ga nama muškima. Naravno, ja se nisam puno ni bunio jer sam u startu vidio da nemam šanse, bivša je stvarno dobra majka, a ja sam oboljeli od PTSP-a, HRVI, i zbog toga također nemam nikakve šanse za djecu. Žene imaju prvenstvo i iz tog razloga što je dijete izašlo iz njezinog tijela gdje je raslo 9 mjeseci, ... barem ja tako mislim, ... a realno gledajući, i moj tata je mene presvlačio, kupao, čuvao, ali mama mi je ipak mama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoj slučaj vjerojatno je časna iznimka od pravila, ili majka nije niti htjela preuzeti brigu o djeci.

 

Onda je časna iznimka jer majka je tražila djecu ali psiholog iz czss je meni dao prednost. Kasnije je na njen zahtjev obavljeno psihijatrijsko vještačenje i potvrđeno je njegovo mišljenje.Ponavljam da mislim da je presudno zadržati hladnu glavu i jasno staviti do znanja da su djeca najvažnija.

E, sad, druga je stvar kako natjerati mamu da uštedi malo na šminki i da djeci. Samo nemojte reći sudom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bucko je napisao:

Onda je časna iznimka jer majka je tražila djecu ali psiholog iz czss je meni dao prednost. Kasnije je na njen zahtjev obavljeno psihijatrijsko vještačenje i potvrđeno je njegovo mišljenje.Ponavljam da mislim da je presudno zadržati hladnu glavu i jasno staviti do znanja da su djeca najvažnija.

E, sad, druga je stvar kako natjerati mamu da uštedi malo na šminki i da djeci. Samo nemojte reći sudom...

 

Molim da mi na inbox napišeš o kojem se psihologu radi, i o kojem centru, da ga mogu preporučiti drugima.Teško mi je vjerovati da tako nešto postoji. Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

ma, to je totalna glupost i neka nitko ne vjeruje u te predrasude. ja sam se dobrano namucila s centrom, iako sam zadovoljavala sve preduvjete. a otac... nije mi namjera nikoga vrijeđati jer ne zivim u proslosti.. svaka cast divnim ocevima koji se brinu i odgajaju svoju djecu....

 

Darla_, vjerujem da ste se namučili sa centrom, jer su kao i većina državnih službi troma i neučinkovita institucija (čast iznimkama). Osim toga, ponekad otac ima dobre 'veze' pa se sistem okrene protiv majke.

 

Notorna je činjenica, međutim, da su u centrima očevi sustavno diskriminirani. Njihova riječ tamo ne vrijedi ništa. Ako se otac Centru ne obrati pismenim podneskom, nego usmeno, njegov dolazak u većini slučajeva neće niti biti zabilježen. Izjavama očeva uopće se ne pridaje važnost, a svaka riječ majke je dokazana sama po sebi, čak i kad je očita laž.

Postoje brojni takvi slučajevi krivotvorenja zapisnika , kada otac tek na sudu 'doznaje' npr. da je nasilan prema djeci i da ih tuče. Međutim, takvu izjavu majke djelatnice CZSS ne proslijede policiji, jer znaju da je lažna, ali ipak to napišu u 'preporuku' za sud !

Od prvog kontakta u CZSS će oca uvjeravati da je 'normalno' da djeca ostanu s majkom, čak i kada je zlostavljačica, psihički rastrojena,ili je djecu napustila (vidi i na ovom portalu par slučajeva), znači čak i kada nema dileme da bi djeci bilo bolje da žive s ocem.

 

Apsurd ponašanja djelatnica CZSS je tim veći, jer loši očevi (zlostavljači,oni koji su napustili obitelj i vlastitu djecu i ne skrbe o njima, itd.) u pravilu i ne kontaktiraju CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

 

Molim da mi na inbox napišeš o kojem se psihologu radi, i o kojem centru, da ga mogu preporučiti drugima.Teško mi je vjerovati da tako nešto postoji. Unaprijed zahvaljujem.

Govorim ovdje samo o mom slučaju, ne znam kako djeluju drugi czss ali mogu pretpostaviti da se sve svodi da je majka bolji roditelj, što je u X slučajeva u najmanju ruku dvojbeno.I predlošci koji se ovdje mogu naći za ostvarivanje prava na alimentaciju pisani su (možda slučajno?!) u ženskom rodu! Znači, nije samo sklonost czss da daje prednost majci, nego opće razvijeno, sasvim pogrešno mišljenje, da će djeci biti bolje s majkom, ma kakva bila, jer ih je, eto, nosila 9 mjeseci. Ja očigledno s te strane spadam u sretnike koji spavaju mirno jer su mu djeca u vidokrugu, bez bojazni da će ih tamo neki mamin frajer maltretirati i uništiti im djetinjstvo. Ma kako bilo teško, razlog je više nego jasan. I neću odustati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bucko je napisao:

 

I predlošci koji se ovdje mogu naći za ostvarivanje prava na alimentaciju pisani su (možda slučajno?!) u ženskom rodu! Znači, nije samo sklonost czss da daje prednost majci, nego opće razvijeno, sasvim pogrešno mišljenje, ...

 

Moguće da niste primjetili zaglavlje u kojemu piše:

Napomena: Ovdje prikazan predložak predstavlja samo primjer kako sastaviti određenu vrstu pravnog dokumenta, no nipošto se ne može shvatiti kao gotov model takvog dokumenta. Svaki pravni slučaj je specifičan i zahtjeva individualan pristup...

 

Svaki predložak, u mnogim drugim područjima, služi kao primjer a ako ga tkogod i koristi mijenja paramatre prema vlastitoj potrebi, kako kod templatea web-sitea preko ppt prezentacija nadalje. Za ove je namjena prilično jasna.

 

Ni kvadratura 130m2 nekretnine iz jednog od predložaka ne bi po analogiji urodila zaključkom da je sklonost dati prednost tolikoj umjesto one koja iznosi 250m2.

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li je itko od očeva uspio dobiti djecu na daljnji život a da majka nije bila alkoholičar, zlostavljač ili drogeraš ili ako ih nije sama napustila? U preporuci CZSS stoji da smo oboje vrlo motivirani za dodjelu djece, da se prema psihološkim testiranjima ne razlikujemo značajno po karakteru, ali eto za emotivan razvoj djece bi bilo pogodnije da ostanu s majkom. To je jedino obrazloženje tj. jedina činjenica na majčinoj strani budući da su kod nje u puno lošijim stambenim uvjetima, u neadekvatnom okruženju osoba itd. Sve to lijepo stoji ali eto. S tim da su i djeca pozvana na razgovor u CZSS i izjavila da žele ostati sa mnom no izgleda da smo sve to prolazili samo forme radi. Izgubio sam povjerenje u svaku instituciju i tko tu govori o zaštiti djece? Ma djeca su nezaštićena od njih kao i očevi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krajem srpnja ste uputili prva pitanja glede razvoda koji je pokrenula vaša supruga tužbom nakon saznanja o vašem preljubu.

U rujnu ste pitali može li djeci mijenjati školu a bez vaše suglasnosti, učitelji su bili obaviješteni da od sutra starije dijete pohađa drugu školu.

Tijekom i nakon toga ste napominjali očekivane probleme glede susreta s djecom.

 

Koliko toga što se odnosi na te majčine postupke imate u papirnatom obliku obraćanja tom istom czss-u?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

 

Ni kvadratura 130m2 nekretnine iz jednog od predložaka ne bi po analogiji urodila zaključkom da je sklonost dati prednost tolikoj umjesto one koja iznosi 250m2.

:namiguje:

 

Nije mi cilj bio upuštati se u raspravu s nekim, posebno ne s Newbi koja mi je dala dobre savjete. No ovo gore navedeno je objašnjenje tipa : "Ma nisi skužio"

Pitanje u temi je zašto majke gotovo uvijek imaju prednost nad očevima? A zašto? Nije li to sustavna diskriminacija muškaraca? A koja prava mi imamo koja je moguće ostvariti, ne govorim o pravu "na papiru".Može se ovo, može se ono, i tako u nedogled. A ako ne pristaneš, uzećemo ti plaću, auto, kuću, kaznena prijava, možeš završiti u zatvoru, samo zato što se nekome ne živi više s nekim, pa se u suzama predstavlja žrtvom, pa ti uzme snove, djecu, novac...

No, svakako NISU SVI MUŠKI A NISU NI SVE ŽENE ISTE.

Ponavljam opet, djeca su najvažnija!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neke stvari od navedenih uopće ne drže vodu u stvarnosti te su samo zaista predrasude. ima zaista mnogo očeva koji su dobili sud bez toga da je mami virila igla iz ruke. nisu ni sve situacije iste..i ja sam se zaista namučila i na sudu i na czss-u s tim da se puno stvari uzima u obzir i da sam se osjećala kao pod povećalom. znači nije pravilo da majke dobivaju djecu samo morate uzeti u obzir što dijete želi ako je već u godinama da može odlučivati te što je za dijete najbolje..i tek onda mjenjati nevaljale stvari.a za svaki pokušaj pakosti i vraćanja nekih dugova ispašta samo dijete da bi se vi možda osjećali bolje..jer dobiti sud nije pobjeda..izgradite svoj odnos s dijetetom te znajte da će jednom i ono odrasti te će samo prosuđivati... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

kod mene je obrnuta situacija,ja opet mislim da su (bar u mom slucaju) radnici CZSR naklonjeni ocu mog djeteta,al iz kojeg razloga to mi nikad nece biti jasno...mislim da je teza diskriminacija u pitanju kad meni koja sam rodila to dijete i koja sam sama samcata se brinula o tom djetetu(i jos uvijek se sama brinem),CZSR hoce da promjeni prezime mom djetetu,jer se jedan neodgovoran muskarac nakon 3 godine sjetio da ima dijete i izrazio zelju da mu se dijete preziva kao on i sada CZSR hoce da djetetu koje nosi moje prezime vec 3 godine promjene to da bi se nekom zelja ispunila...a sta ce dijete jesti,oblaciti i sl to je najmanje vazno...bitno je da se udovolji ocu...

 

Kakvo je to nepisano pravilo da dijete mora imati prezime oca???Zar to nije diskriminacija????

 

ne trpam sve u isti kos,daleko od toga...ima i majki i oceva da te bog sacuva...ali evo govorim iz svog nekog ugla...znaci to dijete je raslo u meni,ja sam se namucila da se ono rodi,moje je mlijeko pilo,ja sam mu pjevala uspavanke,ja sam ga ucila da hoda,da prica,da jede samo,ja sam budna noci provodila nad njim kad je bio bolestan,ja mu kupujem hranu,odjecu igracke itd itd da dalje ne nabrajam i onda mi se kosa na glavi digne kad mi CZSR kaze da otac ima ista prava kao i ja, i pred njima i pred zakonom...

mnogo citam o ovim temama i u vecini slucajeva su ocevi koji kukaju na CZSR,pa mi nije jasno na kakve sam ja to naletila koji oceve uzdizu na pijedestal...

ukljucila sam se u ovu temu ,jer i mene licno interesuje koje kriterije CZSR uzima kada donosi odluke umjesto dvoje ljudi koji se nisu mogli dogovoriti,a ona njihova glavna **za dobrobit djeteta** je prica za malu djecu,bar ja to vidim tako iz svog slucaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

A da dijete ima oba prezimena, pa je zadovoljeno i jedno i drugo?

Sjetivši se djeteta prezimenom, možda ga se sjeti i u drugom pogledu nego li do sada ili ga "podsjetite" vi...

u tome i jest stos ,sto ja uopste nisam zadovoljna sa oba prezimena,znaci to je opet u njegovu korist,moju sigurno ne...

newbie je napisao:

Sjetivši se djeteta prezimenom, možda ga se sjeti i u drugom pogledu nego li do sada ili ga "podsjetite" vi...

a ovo upravo i socijalni radnici govore i izgleda da sam ja jedina osoba na ovom svijetu koja misli drugacije,ali mi nije jasno da eto treba nekom da se ispuni zelja,pa onda da se nadamo jer mozda ce ta osoba da se sjeti potreba djeteta

i opet kad se sumira sve- otac pred CZSR je heroj jer zeli da dijete nosi i njegovo prezime,a majka je sebicna ako zeli da se preziva isto kao njeno dijete.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"znači to je opet o njegovu korist, moju sigurno ne..."

 

A da malo manje razmišljate o svojim koristima i bivšeg supruga, a da na prvo mjesto stavite interese djeteta.

 

"a majka je sebična ako želi da se preziva isto kao njezino dijete"

 

Dijete je zajedničko, ima pravo na oba roditelja, dijete nije ničija stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a ovo upravo i socijalni radnici govore i izgleda da sam ja jedina osoba na ovom svijetu koja misli drugacije,ali mi nije jasno da eto treba nekom da se ispuni zelja,pa onda da se nadamo jer mozda ce ta osoba da se sjeti potreba djeteta

 

gospođo, mnogo toga je u Vašem razmišljanju pogrešno, počevši od toga da biološku činjenicu rođenja djeteta pripisujete u vlastite zasluge, pa do stava da je davanje prezimena svome djetetu ispunjenje očevih želja. bilo bi dobro kad bi mogli razlikovati djetetova prava (a pravo na očevo prezime jedno je od njih) od vlastite koristi.

sama činjenica da dijete nosi očevo prezime ne znači da će se otac sam sjetiti pripomoći u financijskom uzdržavanju te da će se na druge načine uključiti u djetetov život, ali Vama daje zakonske mogućnosti da ga itekako efikasno "podsjetite" i na tu skupinu djetetovih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

babyf je napisao:

...u tome i jest stos ,sto ja uopste nisam zadovoljna sa oba prezimena,znaci to je opet u njegovu korist,moju sigurno ne...

Korist od toga nemate niti možete imati, ni vi niti on...

Prezime je dio osobnog imena djeteta.

i opet kad se sumira sve- otac pred CZSR je heroj jer zeli da dijete nosi i njegovo prezime,a majka je sebicna ako zeli da se preziva isto kao njeno dijete.. :-?

Očito dijete nije samo vaše niti se takvim piše, a dijete s dva prezimena, majčinim i očevim, nije neko od svjetskih čudesa. Obzirom da niste oko toga suglasni, netko treći tko je ovlašten će to omogućiti ili ne.

...eto treba nekom da se ispuni zelja,pa onda da se nadamo jer mozda ce ta osoba da se sjeti potreba djeteta

Ako otac nije voljan uzdržavati dijete kako ste već spomenuli u drugim temama da se zbivalo do sada, postoje načini prisiliti ga. Ako ne ide dugačije, posegnite za tim sredstvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

 

Korist od toga nemate niti možete imati, ni vi niti on...

Prezime je dio osobnog imena djeteta.

....

 

Očito dijete nije samo vaše niti se takvim piše, a dijete s dva prezimena, majčinim i očevim, nije neko od svjetskih čudesa. Obzirom da niste oko toga suglasni, netko treći tko je ovlašten će to omogućiti ili ne.

...

Ako otac nije voljan uzdržavati dijete kako ste već spomenuli u drugim temama da se zbivalo do sada, postoje načini prisiliti ga. Ako ne ide dugačije, posegnite za tim sredstvom.

ja se unaprijed izvinjavam jer cu malo se udaljit od postavljenog prvobitnog pitanja,ali evo pokusavam da razumijem zasto svi vide neku dobrobit djeteta u dodavanju prezimena oca????Ja licno ne vidim sta je tu dobrobit :-? ...u rodnom listu stoji ko je otac i mislim da je to dovoljno..cak mi i to sad pravi probleme jer ja sad dijete ne mogu da vodim na more,niti bilo gdje,pa gdje je tu dobrobit djeteta..a gospodin krije svoju adresu u inostranstvu,nije htio ni u CZSR da im da svoju pravu adresu,mislim da je to dovoljno da i budala vidi koliko su njegove **dobre namjere** za dijete,jer tuzba mi je se vratila sa objasnjenjem da nisam dala pravu adresu tuzenog

znam ja da se sve to moze sudom rijesiti ,ali to moze da traje godinama,i opet nece biti ni prvi ni posljedni koji na podao nacin izbjegava izdrzavanje djeteta...

malo me stid sto covjeku zatrpa temu,pa ne bi dalje da pisem,a vjerujete mogla bih do ujutro kad bih nastavila :-D

ali evo htjela sam da kazem,da ja kao majka i kao za sada jedini roditelj se potpuno negiram i kao osoba i kao zena i kao roditelj je se tatica pojavio u CZSR...i sada se tretira kao da je bio tu i brinuo za dijete od samog pocetka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Gringo je napisao:

"znači to je opet o njegovu korist, moju sigurno ne..."

 

A da malo manje razmišljate o svojim koristima i bivšeg supruga, a da na prvo mjesto stavite interese djeteta.

 

"a majka je sebična ako želi da se preziva isto kao njezino dijete"

 

Dijete je zajedničko, ima pravo na oba roditelja,dijete nije ničija stvar.

 

ne znam kako prije nisam ovo vidjela pa da odgovorim na ovo...mislim komentari su -boli glava...

prvo ja ne zelim nista da se mjenja,vec je to doticni gospodin,znaci njemu se trebaju postavljati slicna pitanja i sugerisati o interesima djeteta...znaci kad realno se pogleda kakvo to moje dijete ima interese u tom J****** prezimenu...nikakve,apsolutno nikakve,vec je to pokusaj druge strane da istjera svoje na konac,a ja naravno po Vasem misljenju, kao dobra majka treba da pustim da radi tako ko sta hoce,samo zbog nekog mira...mislim ruku na srce al to je van svake pameti...imate li Vi dijete???Recimo da imate i da se normalno i brinete o tom djetetu,pa ko sam onda ja da Vam govorim sta i kako da radite kad je to dijete u pitanju...Mislim cinjenica je da on ovdje ganja svoje interese,a posto tu nema interesa za moje dijete NIKAKVOG,onda je logicno da ja gledam svoje interese...

Druga stvar

Dijete je zajedničko, ima pravo na oba roditelja,dijete nije ničija stvar..Mislim stvarno nema potrebe za vrijedanjem...Vi meni iznosite cinjenicu da dijete nije stvar,e bas Vam hvala a ja mislila da jeste,pa dajte molim Vas...

Dijete ima 2 roditelja,ali samo na papiru-NE MOJOM GRESKOM. Ne branim niti sam kad branila da doticni vida dijete,al njemu nije to bitno dal ce ga vidjeti ili mu nesto pruziti.Bitno je prezime.Mislim da je ta prica o dobrobiti djeteta prica za malu djecu i dobar paravan da se radi kako se hoce...

a isto tako mislim da je jednoj samohranoj majci koja vec 4 godine apsolutno samo gleda kako da odhrani i odgoji SAMA dijete,suvisno davati komentar da stavi interese djeteta ispred svojih i da dijete nije stvar...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

gospođo, mnogo toga je u Vašem razmišljanju pogrešno, počevši od toga da biološku činjenicu rođenja djeteta pripisujete u vlastite zasluge, pa do stava da je davanje prezimena svome djetetu ispunjenje očevih želja. bilo bi dobro kad bi mogli razlikovati djetetova prava (a pravo na očevo prezime jedno je od njih) od vlastite koristi.

sama činjenica da dijete nosi očevo prezime ne znači da će se otac sam sjetiti pripomoći u financijskom uzdržavanju te da će se na druge načine uključiti u djetetov život, ali Vama daje zakonske mogućnosti da ga itekako efikasno "podsjetite" i na tu skupinu djetetovih prava.

Meni opet nije jasno kako Vi u Vasem razmisljanu ne vidite tolike greske.

sama činjenica da dijete nosi očevo prezime ne znači da će se otac sam sjetiti pripomoći u financijskom uzdržavanju te da će se na druge načine uključiti u djetetov život, evo sami ste napisali,znaci ja moram nekog zakonski **ganjat** da bi se ponasao odgovorno zbog kako rekoste **bioloske cinjenice rodenja djeteta**,jer i to su djetetova prava...Dijete ima pravo da nosi ocevo prezime i ja mu to pravo ne osporavam,niti cu,ali kad cujem to iz djetetovih usta...znaci zelja i pravo djeteta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne čini li vam se da silnu energiju trošite na pitanje prezimena djeteta (samo vaše ili vaše+njegovo) a u direktnoj povezanosti s predhodnim neuzdržavanjem?

Ne bi li bilo i djetetu korisnije upotrijebiti je za ono na što ste tako silno ogorčeni i uganjati njegovo uzdržavanje, kad se otac već sam pojavio u czss-u i zapravo je nadohvat ruke što prije nije bio slučaj?

Upravo zato jer tek 4 godine sami to radite, a predstoji i još mnogo godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Ne čini li vam se da silnu energiju trošite na pitanje prezimena djeteta (samo vaše ili vaše+njegovo) a u direktnoj povezanosti s predhodnim neuzdržavanjem?

Ne bi li bilo i djetetu korisnije upotrijebiti je za ono na što ste tako silno ogorčeni i uganjati njegovo uzdržavanje, kad se otac već sam pojavio u czss-u i zapravo je nadohvat ruke što prije nije bio slučaj?

Upravo zato jer tek 4 godine sami to radite, a predstoji i još mnogo godina...

joj tu ste potpuno u pravu jer mi ovo bas crpi energiju,al mene bas to i ljuti,jer je on bio njima na vratima i pitali ga za njegovu tacnu adresu,al je on nije htio dati i dao adresu od svojih roditelja na koju se normalno ne odaziva,i oni to sve normalno prihvataju i mene maltretiraju za to prezime i ponovo sam dobila poziv na razgovor u CZSR zbog prezimena,al ja kad pokrenem dugu temu,uzdrzavanje i vidanje djeteta oni se prave gluhi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@babyf

draga gospođo, smatram da bi bilo jako dobro kad bi se mogli zamisliti nad Vašom izjavom da ste Vi jedini koji ne vidite ničeg dobrog niti korisnog u činjenici da Vaše dijete nosi i očevo prezime. također, informirajte se malo i o tome što prava djeteta zaista jesu, a što su u ostvarivanju istih Vaše dužnosti i obveze, pa Vam se više neće dešavati da brkate kruške i jabuke, tj. djetetove interese s vlastitim egom. Sretno Vam, a posebice Vašem djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se sjećam vaših predhodnih objava, na vašu se situaciju ne odnosi Obiteljski zakon RH već Porodični BIH, stoga detalji nisu nužno isti ili nalik.

 

Pokušajte u njemu pronaći načine na koje biste to pravo djeteta mogli ostvariti, jer i u njemu stoje obaveze czss-a o nastojanju postizanja dogovora roditelja o uzdržavanju djece, obaveze djeda i bake pod nekim uvjetima, itd. itd. itd. i postupajte s tim u skladu.

 

Glede inačice czss-a koja je nadležna, za vjerovati je da je i "prirodni zakon" obraćanja (pismeni) tim ustanovama (za slučaj da se, kako kažete, prave gluhi), isti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija