Jump to content

vraćen na posao


kriza

Preporučene objave

Ako netko može odgovoriti,imam status HRVI,dijagnoza PTSP,od 2001.g.odlazim psihijatru povremeno do 2005.g.od tada redovito odlazim na kontrole svaki mjesec.Pošto sam u radnom odnosu nisam koristio bolovanje dokle god sam izdržao,prije 2mj.otvaram bolovanje jer mi se stanje pogoršalo jer nisam bio u stanju obnašati radne obveze,moj psihijatar mi je pošto se dugo lječim savjetovao obradu IK,doktorica opće prakse mi je obradila sve papire za procjenu radne sposobnosti,sve to predajem u HZZO,nakon par dana me pozivaju i kažu da zasad nemam nikakvu invalidnost,da sam tek 2mj. na bolovanju i da nastavim lječenje.Nakon deset dana odlazim na drugu komisiju onu za bolovanje,koja mi je zakazana na taj datum,s novim nalazom od psihijatra star 3 dana iz kojeg se vidi pogoršanje stanja i radno nesposoban uz to preporuka za dnevnu bolnicu zakazano na prvi slobodan termin.Komisija me vraća na posao,bez obzira na preporuku moje doktorice opće prakse za daljnjim bolovanjem,nalazom psihijatra i papira iz kojeg je vidljivo kad sam naručen u dnevnu bolnicu.Šta dalje kome da se obratim,na poslu nemogu funkcionirati to će vidit i poslodavac,a komisija mi zaključi bolovanje znači da sam zdrav,znači po tome mogu jedino očekivati otkaz,šta drugo ako sam poslan na posao kao sposoban a ja na poslu zbog svog zdravstvenog stanja nemogu ispunjavati svoje obaveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...i sam sam doživio nešto slično na komisiji, ali sam osobno upitao gđa. doktoricu hoće li ona odgovarati za moje postupke u koliko netko strada, na što je ostala otvorenih očiju, te kao, "a kako to mislite", na što sam joj ja rekao da u koliko dođe do izljeva moje agesivnosti prema građanima ( djnelatnik sam MUP-a) i netko strada, tko bi za to odgovarao, s tim da joj u medic.dokum. sve piše, ista je odmah produžila bolovanje....hoću reći, tko snosi odgovornost u koliko netko pogriješi, liječnička komisija ili ja?

Razumijem da je stanje u zemlji teško, ali neće ništa riješiti ukoliko se obruše na branitelje sa dijagnosticiranim PTSP-om. pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo sam otiša kod njihove direktorice da mi objasni takvu nerazumnu odluku komisije i da mi kaže koja su moja prava,ali nje nije bilo u kancelariji pa sam čekao sat vremena ippred zgrade nije dolazila,pa sam otišao kod svoje doktorice opće prakse kojoj sam onako čitav uzrujan i izbezumljen ispričao šta je bilo na komisiji i ona nije mogla vjerovati bila je zaprepaštena,pitao sam je jel imam pravo na žalbu ili bilo šta drugo na šta mi je ona rekla dami to neće ništa pomoći jer se žalim ponovo na istu kuću i da mi netreba uopće govoriti kako bi završila moja žalba,rekla mi je da jedino mogu faksirati svoj zadnji nalaz od psihijatra i papir kad sam naručen u dnevnu bolnicu na ministarstvo zdravstva kod ministra Milinovića i rješenje HRVI da oni gore vide kakve oni ljude vraćaju na posao,jer je i sam ministar izjavio da ljudi koji su stvarno bolesni neće imati nikakvih problema,a ja sad vidim na svojoj grbači da je jadno svima nama i da sa ovakvim postupcima samo pogoršavaju naša ionako nikakva stanja,hvala svima na odgovorima,pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napravis mali nered... tako sam i ja napravia jer nije vise bilo nacina ostvarit svoje pravo... a ponasanje gospode na komisiji vise nego arogantno... ponasaju se prema nama kao da smo ... meni ti je dijagnoza PTSPchrF43.1 trajna promijena osobnosto F62.0 duboka depresija F32.2... sritno sa ostvarivanjem prava pozzz... :-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x:-x:ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::ljut::psuje::psuje::psuje::psuje::psuje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Doživio sam sličnu situaciju. Isto kao i faraon sam bio djelatnik MUP-a, ali mi je bila olakotna okolnost što je i moj doktor bio učesnik u DR, i njegov prijatelj psihijatar kojem me je uputio, pa kad me komisija htjela vratiti na posao, a oni mene na ležanje rebro, na socijalnu psihijatriju. Bio sam mjesec i pol. Kad sam izašao, neko vrijeme je opet bilo dobro, ali su me ponovo htjeli vratiti na posao, a moja postaja mi je odma čim sam otišao na bolovanje, oduzela oružje. Nisam imao kuda. Ponovno su me uputili na ležanje, ovaj puta doktor sa rebra, u novu bolnicu u centar za psiho traumu. Tamo sam bio mjesec dana.

Hvala Bogu, agonija je na taj način završila, i sada sam već 6 godina u mirovini. Šta da ti kažem, ... nedaj se, ... iz naših iskustava izvuci naj bolje i primjeni.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam više ni sam šta da kažem,niti imam više snage,ovih zadnjih dana mi se stanje skroz pogoršalo radi njihovog šaltanja...sad kod dr.opće prakse,sad kod psihijatra,sad na hzzo a nigdje konkretnog rješenja ni pomoći...igraju samnom ping pong,kao da sam ja najzdravija osoba na svijetu,a sljedeći put kad budem iša na komisiju ući ću unutra četveronoške kao vuk s planine i zavijati pa da vidim šta ća mi onda reći,jer ako ideš kao čovjek kome je potrebna pomoć i lječenje a oni to ne uvažavaju,možda će imati više milosti za životinje...pozdrav svima i nadam se da će na komisijama neće više dolaziti do ovakvih ponižavajućih odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi trebate svi vi koji još niste ostvarili neka svoja prava jako pripaziti na ostatak zdravlja koji imate, čuvajte se naglih stresova i općenito čuvajte živce ako ih imalo imate, jer meni se dogodilo nakon svih tih šetanja, neugodnosti kakve ste i vi imali da na kraju nakon dva tri mjeseca od kada sam ostvario pravo na mirovinu i kada sam malo odahnuo a napetost malo popustila došlo je do infarkta a liječnik mi kaže to vam je od dugotrajnog stresa i izloženosti dugotrajnim napetostima a napetosti i stresova je u zadnjih dvije tri godine bilo i na pretek,pišem ovo samo zato da neki ne završe kao ja pa da ostatak života osim zbog nažalost ratnih dijagnoza ne dobiju još i ovu srčanog bolesnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najbolje ti je ovako odeš kod svoje doktorice digni uputnicu odi na kontrolni pregled psihijatru njemu objasni sve što ti se događa traži da ti da mišljenje o tvojoj radnoj sposobnosti za koju nisi sposoban neka ti dalje preporući bolovanje i lječenje kroz dnevnu bolnicu kada dođeš ponovo na komisiju za bolovanje donesi im sve nove nalaze i nalaz timskog prikaza te im bez ustručavanja recite zar vam to nije dovoljno ponovo dog ganjaš sve te papire napravi zahtjev za procjenu radne sposobnosi i svakako novo psihološko testiranje ako te vozaju vozaj i ti njih dan dva radiš mjesec dva na bolovanju morat će popustiti nemoj samo odustajat :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo isimuliraš ako imaš suprugu u dogovoru sa njom... neka ona pozove hitnu ... i neka kaže porazbija sve po kuči ali nisam tila zvat policiju... smirija se! :palac: odeš malo odležat na odijel!!! posli ti moraju produžit bolovanje ali to samo u krajnjoj nuždi... :palac::palac: ALI PRIJE TOGA SVEGA ODEŠ KOD DOKTORA!!!SVOG OPČE PRAKSE DA TI DA UPUTNICU ZA BOLNIČKO LIJEČENJE!!! razumiš... :palac::palac: to ti je napravia moj rođak...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vuki09 je rekao:

malo isimuliraš ako imaš suprugu u dogovoru sa njom... neka ona pozove hitnu ... i neka kaže porazbija sve po kuči ali nisam tila.....................

 

Vuki09, upozoravam te da takve (nazovi) savjete na ovom portalu ne možeš pisati.

 

Prije svega, nezahvalno je prema braniteljima koji su zaista bolesni.

 

Imaš žuti karton (vuče na crveno).

 

Upozoravam i ostale korisnike da "nadripisarstvo" nećemo tolerirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Vuki09

ti si izrazit primjer osobe koja sve prave i nažalost bolesne osobe stavlja u istu kategoriju oboljelih branitelja sa - lažnim - bolesnicima.... nisam mislio se javljati ali kad sam pročitao ovu tvoju glupost jednostavno nešto je puklo u meni i morao sam ti ovo napisati. za takve i slične tebi malo su dijagnoza 1 i 2 takve definitivno treba protjerati s ovih prostora da vas nikad više nitko nevidi ni nečuje...kakve samo glupe savjete daješ,kako prikazuješ situacije gdje stvarno bolesni branitelji nažalost imaju takve loše ispade ali ne na takav način kako ti sugeriraš več jednostavno zbog stvarne bolesti.. ovo je sramota na ovako mizeran način nekome govoriti kako da laže i kako prevariti sve samo da bi bacilo se ljagu na sve nas ostale koji smo nažalost stvarno bolesni..... nemam živce da ti više išta kažem i pametujem samo te molim nemoj se više ovako bezobrazno postavljati u položaj i svojim "stručnim savjetom" još više uništavati sve ostale oboljele branitelje.

----------------------------------------------------

još je netko napisao neku glupost tamo gdje spominje kako branitelji uslijed nekih nepravilnosti ili nešto slično podižu oružje - ma i takve gluposti pisati i javnosti stvarati lošu sliku o nama to stvarno mogu samo oni koji nisu bolesni već neznam ni ja kako bi nazvao te osobe... mislim da se nebi trebali ljutiti na ovo moje reagiranje jer stvarno ste zabrijali na štetu svih nas bolesnih ali sami prosudite kako vam volja....odoh ja na terapiju bez simuliranja i razbijanja po kući :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija