Jump to content

isključenje iz suvlasništva


dy15

Preporučene objave

U zakonu o vlasništvu pronašla sam da se u slučaju ne udovoljavanja dužnostima koje proizlaze iz zajednice, suvlasnik može isključiti iz suvlasničke zajednice. Naime u mom ulazu imamo stanare koji već godinama ne plaćaju pričuvu, pa me zanima da li se na njima može primjeniti taj zakon i na koji način? Na koje dijelove zajedničkih prostorija (balkoni, sušila, stubišta, i dr.) se to može odnositi? Kakva je procedura da se to sprovede i tko to može napraviti?

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da samo neplaćanje pričuve ne može biti razlog za isključenje iz suvlasničke zajednice.

 

Za neplaćanje pričuve upravitelj pokreće ovršni postupak protiv neplatiša, a u ime i za račun suvlasnika, a postupak se financira iz uplaćene pričuve. Naravno, ako utjerivanje duga bude uspješno, sudske troškove plaćaju ovršenici tj. utrošena sredstva se vrate na račun pričuve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dy15 je napisao:

Na koje dijelove zajedničkih prostorija (balkoni, sušila, stubišta, i dr.) se to može odnositi? Kakva je procedura da se to sprovede i tko to može napraviti?

 

To se ne odnosi na zajedničke dijelove zgrade, nego na stanove, i nije to tako jednostavno provesti.

 

Za početak treba tužbom utvrditi dug i upisati teret po tom dugu na njihove stanove, tj. suvlasničke dijelove. Tada će velika većina njih ozbiljno shvatiti svoje obaveze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija