Jump to content

Savjet pravne službe Zavoda za zapošljavanje (točnost)


Spleecho

Preporučene objave

Dakle, situacija je slijedeća:

Uslijed neisplaćenih plaća (neto zadnja 3 mjeseca, doprinosi od početka godine), pravnik pravne službe Zavoda za zapošljavanje rekao mi je slijedeće:

1. da imam pravo podnijeti otkaz u firmi radi neizvršavanja obveza iste prema meni.

2. da moram imati obračune zadnjih plaća (bez obzira da li su isplaćene) i da će mi se naknada s biroa računati po njima.

3. da sva dugovanja firme prema meni moram tražiti sudskim putem (umanjena plaća, kasnije i neisplaćena, pa neplaćeni doprinosi...).

 

Osim 3., molio bi odgovor da li je 1. i 2. točno i ako je, kakav otkaz ja mogu podnijeti. Jer sasvim sigurno je da neće bit sporazumni, obzirom da je firmi u interesu da im djelatnici dolaze "volontirati".

Zanima me da li ja moram odrađivati kakav otkazni rok iz ugovora, obzirom na tip otkaza i cjelokupnu situaciju.

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav kolegama koji su u istoj banani . . .

možemo dati Izvanredni otkaz zbog nepoštivanja prava radnika ( pravo na plaću i isplaćivanje doprinosa )

Zakon puno više štiti poslodavca nego radnika, tako se treba pripremiti na svašta . . .

Ja sam započeo na REGOSU- u - imam dokaz o neisplaćivanju

mirovinskog. .

 

To mi ništa ne znači kada poslodavac ne mora pristati na to da ZAPRIMI ( potpiše primitak ) izvanrednog otkaza

Pitanje : Ima li neki drugi put kojim možemo natjerati poslodavca ( osim tužbe ) da poštuje naša prava ? ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija