Jump to content

rad nedjeljom i praznikom


sirena8

Preporučene objave

Imam nekoliko pitanja/prituzbi u svezi novog ranog vremena.

Prvo pitanje da li su oni normalni?!

Drugo pitanje,da li je zabranjen rad praznikom/blagdanom po zakonu? Mislim da je. Ali nas soping centar Tower centar Rijeka radio je i 22.06. i 25.06. i raditi ce sve blagdane, a nedjelje od 10-21h...da li je to zakonski ispravno?!

Jel postoji nacin da se nesto poduzme u svezi toga?

Ponedjeljkom ce pak radno vrijeme biti od 13-21, jer je vlasnik talijan.A koliko znam u Italiji se ne radi niti jedan njihov praznik/blagdan.I njima je neradni ponedjeljak, a navodno ce u Hrvatskoj taj neradni dan postati petak?!

Ovo pitanje sam postavila u ime svih djelatnika gore navedenog centra!

i po meni su pacijenti ljudi koji dok je sunce i lijepo vrijeme ili dok su na GO da setaju soping centrima!!!!!!

unaprijed hvala na odgovorima.....

lijepi pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li su normalni teško je reći kada se radi o profitu, osobno sam na strani onih koji su za neradnu nedjelju.

Glede drugog pitanja na dane blagdana se može raditi, a vezano uz to evo Vam link na odluku Ustavnog suda pa pročitajte ako želite.

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Zakoni/C12570D30061CE53C12575DA00346DD1?OpenDocument

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sirena8 je napisao:

Prvo pitanje da li su oni normalni?

Da, podržavam gazdu tog trgovačkog centra u potpunosti.

 

Podržavam sindikaliste tih radnika koji će voditi računa o radničkim pravima.

 

Podržavam inspektore rada koji će doći u konrolu rada.

 

Podržavam te radnike koji će mukotrpno raditi i zaraditi plaću.

 

Podržavam poreznike koji će im oporezovati plaću i oporezovati gazdu.

 

Podržavam crkvu ili neku drugu vjersku ustanovu koja će se pomiriti sa tim da će im doći vjernik i donijeti milodar, a ne da će tražiti koricu kruha preko karitasa.

 

Podržavam i sve one koji su za rad, a izričit sam protivnik onih koji slijepo prave blokade i ograničenja neshvaćajući da time pilaju granu na kojoj sjede.

 

Volio bi se licem u lice naći sa nekim iz crkvenih krugova i sindikata trgovine svega im imam ispričati. Sram i stid ih bilo! Nadam se da su im crkve bile pune da ni igla nije mogla pasti na pod.

 

Jadan ovaj narod kome vjeruje. Jadna naša mladost koja ima najbolju volju da radi i normalno živi, a sputava ih se u tome.

 

Koliko ima mladih žena sa djecom koje žele raditi nedjeljom? Na tisuće! Možda im muževi ne rade nedjeljom pa su oni doma da im čuvaju djecu. I obratno, i muškarci žele raditi nedjeljom.

 

Sindikati koji imaju namjeru podržati jednu takvu debilni ideju upute trebaju dobivati od svog članstva, a ne od biskupa.

 

Gdje je referendum članstva?

 

Nigdje nisam pročitao da je netko punudio pomoć radnicima koji su ostali bez posla. A svi se brinu za njih.

 

Na žalost, ova bitka još nije gotova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podržavam Potpeticu u svemu što je napisao!!

:-)

 

i onome na kraju - nije ovo gotovo..

jer, sve mi se čini da oni što rade misle kako sam čin zaposlenja i činjenica da rade neminovno znači da su tu do mirovine i da ne moraju raditi ni više ni manje, već koliko si sami doziraju i da su nezamjenjivi..

 

time mislim i na one koji rade i one koji bi trebali kontrolirati provedbu tog rada i one iznad njih i tako redom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica-u potpunosti ste u pravu..

 

A jadni narod kojem se vrti u glavi od njihovih igara.Pa tako se ne vodi ni zabavni park a kamo li država.

Pa bi malo ovako, a pa bi malo onako, a sad nikako!

 

Sramotno!

 

Pitam se gdje je nestala demokracija i sudjelovanje u njoj. U Hravatkoj se narod ništa ne pita.

Jedino za što se pojedini političari bore je za svoj dio kolača.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija