Jump to content

Pristojba za obnovu postupka


luno40

Preporučene objave

Pozdrav,svim Hrvatskim braniteljima.Prvo da Vam se svima zahvalim,jer stvarno sam na ovim stranicama do sada našao puno korisni savijeta što mi je omogučilo lakši uvid u postupke i prava koja ostvarujem.Sad evo opet se javljam za pomoć oko plačanja pristojbe za obnovu postupka invalidske mirovine.U mirovini sam od 19.02.2008.godine.u profesionalnoj sam mirovini omjer 20%rat80%mir.Dragovoljac sam,ćin pozornik.Za status H.R.V.I. sam dobio odbijenicu pod obrazloženjem da nisam predao u roku.Mirovina mi je u visini 1850kn.Prije sam pisao i tražio pomoć oko obnove postupka i stvarno sam dobio iscrpne odgovore i savijete.Prije tjedan dana sam se vratio iz bolnice,odležao sam radi pogoršanja stanja.Od prošle godine imam stalna pogoršanja na svakoj kontroli i sad sam krenio na obnovu postupka.Međutim moja doktorica opće prakse kaže da nema problema rado če pokrenuti postupak.ali problem nastaje traži 500kn pristojbe za obnovu postupka.Zanima me ako imate slićni iskustava da li je to uobičajena pristojba ili je tako samo kod moje doktorice.Naime ja plačam svaku ovjeru kartona 50 kn dok moji prijatelji ne plačaju,svaki papir na kojem stoji njezino ime plačam.Tako sam i zahtjev za ratni put ovjeren sa njezine strane platio 50 kn.Molim vas ako netko ima saznanja o pristojbama da mi napiše koji red i pomogne jer neznam jako dugo sam kod doktorice,provela me je kroz postupak umirovljenja ajmo reći da sam ja više govorio njoj šta trebam i gdje trebam.Sad ako drugi ne moraju platiti pristojbu za obnovu a ja moram onda mjenjam doktoricu opće prakse.S poštovanjem pozdravljam Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam kod privatnog doktora opće prakse,nažalost sudeći po odgovorima koje su mi uputili ispada da kao da jesam.Sramota, pa zar ne može ni kod doktora opće prakse bez komplikacija proći.Hvala svima koji su do sad dali savijet i odgovor.Nadam se da če u mom primjeru se prepoznati još koji branitelj te na vrijeme postupiti ispravno i ne plačati nečije interese.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bok ja sam isto u profesionalnoj mirovini 50-50 i raspitao sam se u podruznoj sluzbi sto mi treba za obnovu postupka zbog pogorsanja stanja i rekli su mi da na obicnom papiru napisem zamolbu na nojoj ce pisati zbog pogorsanja stanja a uz to kopirati nalaze na kojima ce biti pecat od obiteljskog ljecnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam dal je to što po novom ,ali meni je liječnik OP morao ispuniti zahtjev 1IN,te kopije zdr.kartona i lj.dok.ovjerit žigom i potpisom da su isti istovjetni s orginalu(od strane liječnika OP)tada sve odnjet u HZMO,tamo trebate dobit potvrdu da ste predali lj dok.i koju ...

 

...e sad dal treba pisat zahtjev HZMO-u u svezi pogoršanja bolesti to ne znam (ja nisam)lp :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija