Jump to content

viđanje djeteta


mila27

Preporučene objave

molim pomoć,situacija je takva da smo se dogovorili podnijeti sporazumni razvod braka,ali on sada ne želi potpisati jer je u sporazumu navedeno da može viđati dijete minimalno dva dana u tjednu te svaki drugi vikend,nego inzistira da piše minimalno pet dana u tjednu što ja naravno ne želim potpisati iz razloga što se ne želim pravno obvezati na to,ali mu ionako ne branim viđanje djeteta,vide se svaki dan,živimo u blizini.Što mi je sada činiti,dali da sad podnesem tužbu za razvod braka?hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sto cete Vi potpisati ne obvezuje sud da tako i postupi i donese konacnu odluku koja ce biti u skladu s vasim "sporazumom" vec ce odlucivati kako ce biti na dobrobit djeteta..

Prema svemu sudeci niti jedan sud nece dodijeliti susrete 5 dana tjedno i dva vikenda mjesecno. Podjete li tom logikom dijete bi kod Vas samo spavalo i provodilo dva vikenda mjesecno s Vama.

Pokusajte predloziti suprugu slijedece:

3 puta tjedno, od cca 17 do 20 h (ovisno o dobu djeteta)

2 vikenda mjesecno, od petka u 17 h do nedjelje u 17 h

1 subotu ili nedjelju mjesecno (dok je dijete kod vas) u razdoblju od 9-13h ili od 16-20h..

 

Pa neka to bude neka baza za pregovore odnosno neki razumni minimum kojim ce dijete imati najvise od oba roditelja, ako ono sto cu Vam dalje reci izostane.. To je opet samo papir koji ne morate slijepo postovati ako ste oboje normalni i sporazumni dogovarati i razgovarati.. Nitko ne prijeci da dijete bude par dana s ocem, pa ako je on sprijecen da se onda ne vide tjedan dana, pa ako recimo vi morate otputovati radi posla da dijete bude s njim tjedan dana (a ne da agazirate bake i dede samo da ne bude s ocem..) itd..itd.. Naravno, dijete treba red, ali ne i vojni rezim gdje ce se svaka odredba morati postovati na sekundu, svaki susret mjeriti itd.. Eto, odgovornost je na Vas oboje da se dogovorite na civiliziran i za dijete najbolji nacin, a da oboje Vas ego, ponos, interese i sl ostavite na strani..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja mislim da bi se trebali posavjetovati sa sczr jer kako vi pišete to vaše djete je kao i moje ni na nebu ni na zelji manje više provdi vrijeme u putovanju od majke ocu i obrnuto, a to nije pravedno prema djetetu , mada se niste izjasnili koje je dobi djete .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dijete nije ni na nebu ni na zemlji već s majkom većinu vremena, a s ocem par puta tjedno i svaki drugi vikend - zapravo minimum. Ne postoji razumna prepreka za dogovaranje da to vrijeme s roditeljem bude još opsežnije, osim zastarjelih napisa iz 60-tih godina prošlog stoljeća o attachmentu koji su odavno pobijeni od vodećih svjetskih stručnjaka.

Dijete nužno treba osobu koja zadovoljava djetetove potrebe, i nije važno kojeg je ta osoba spola, a ni dob nije presudna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Klupe je napisao:

To sto cete Vi potpisati ne obvezuje sud da tako i postupi i donese konacnu odluku koja ce biti u skladu s vasim "sporazumom" vec ce odlucivati kako ce biti na dobrobit djeteta..

Prema svemu sudeci niti jedan sud nece dodijeliti susrete 5 dana tjedno i dva vikenda mjesecno. Podjete li tom logikom dijete bi kod Vas samo spavalo i provodilo dva vikenda mjesecno s Vama.

Pokusajte predloziti suprugu slijedece:

3 puta tjedno, od cca 17 do 20 h (ovisno o dobu djeteta)

2 vikenda mjesecno, od petka u 17 h do nedjelje u 17 h

1 subotu ili nedjelju mjesecno (dok je dijete kod vas) u razdoblju od 9-13h ili od 16-20h..

 

Pa neka to bude neka baza za pregovore odnosno neki razumni minimum kojim ce dijete imati najvise od oba roditelja, ako ono sto cu Vam dalje reci izostane.. To je opet samo papir koji ne morate slijepo postovati ako ste oboje normalni i sporazumni dogovarati i razgovarati.. Nitko ne prijeci da dijete bude par dana s ocem, pa ako je on sprijecen da se onda ne vide tjedan dana, pa ako recimo vi morate otputovati radi posla da dijete bude s njim tjedan dana (a ne da agazirate bake i dede samo da ne bude s ocem..) itd..itd.. Naravno, dijete treba red, ali ne i vojni rezim gdje ce se svaka odredba morati postovati na sekundu, svaki susret mjeriti itd.. Eto, odgovornost je na Vas oboje da se dogovorite na civiliziran i za dijete najbolji nacin, a da oboje Vas ego, ponos, interese i sl ostavite na strani..

 

Kako ste to lijepo rekli. Uživam čitati ovaj tekst, jer je kod mene sasvim druga situacija. Moj sinčić ima za 15 dana pet godina i ja ga viđam strogo prema sudskoj presudi. Ni sekunde više, jer mi to bivša ne dozvoljava, a Sud mi neće presuditi da moj švrćko prespava kod mene bar jedan vikend godišnje, "jer je još mali". Viđam ga tri puta tjedno od 1600 do 2000 sati i to je sve. Tužno, ali se tome prilagođavam. Još moram po njega putovati sa radnog mjesta iz Jankomira do Dugog sela da ga pokupim iz vrtića u 1600 po sudskoj presudi i da ga mami vratim u Dugo selo u 2000 sati, gdje živi sa drugim Talibanom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje tog sporazuma potpisali ili ne neznači da ga se morate pridržavati.ja imam slučaj da je sada već bivša žena potpisala sporazum ,potvrdila na sudu i centru da je suglasna s načinom viđanja i to 2 puta da bi na zadnjem ročištu (uz potpunu podršku centra ) rekla kako se više ne slaže s istim .a sad na kraju neće dite šalje ni po onom uto,čet i svaki drugi vikend iako je donesena takva presuda prije 1 god. pa je predala prijedlog za smanjenje susreta na jedan vikend mjesečno a ni tog se ne pridržava a ni presude koja je još uvijek pravomočna odnosno važeća

toliko o tome koliko taj sporazum vaš ili bilo čiji vridi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam situaciju gdje smo razdvojeni već 3 mjeseca, djete živi kod mene, ide u vrtić, i tata mu dođe eventualno jednom tjedno, poigra se sa njime, napravi scenu i ode, i pokupi ga preko vikenda, i onda vjerojatno nije sa njime. Njegova mama ga većinom čuva. Kada započnem razgovor, počne se prijetiti oduzimanjem djeteta, i svakakvim nebulozama... Ja sam uvijek spremna za dogovor, ali šta raditi kada osoba nije spremna na kompromis i kada ta ista osoba radi sve da bi isprovocirala situaciju? Još se nije povukao zahtjev za razvod, ja ne želim, možda zbog neke glupe nade da će se promijeniti.... Šta je u realnom svijetu nemoguće, s obzirom da je "ponovno zaljubljen". Da li braniti da se viđa sa tom osobom u prisutstvu djeteta, jer i ona sama ima djete. Šta mi je pametno za raditi, jer nisam baš prepametna u ovoj situaciji. P.S. Za djete velikodušno uplaćuje 500 kn mjesečno... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvođenje nove osobe tako brzo po rastavi u život djeteta ne smatram dobrim za dijete. No, vi tu vjerojatno ne možete ništa, pa je najbolje da s djetetom otvoreno razgovarate, primjereno dobi (koliko je dijete staro), i pomognete mu shvatiti i prihvatiti novu situaciju. Ne odustajte od pokušaja dogovora. Pokušajte to provesti bez emocija, kao da se dogovarate o poslu. Moglo bi pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Djete je premalo, ima 2,5 godine. Ali je toliko odraslo da priča da ide sa tatom, nekom tetom i njenom curicom na tobogane. Ma u situaciji sam gdje ne mogu normalno razgovarati, jer je takav. Konflikt za konfliktom, na žalost. Ja bi najrađe razgovarala i dogovorila se, ali on ne želi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja smatram da je vaša obaveza se dogovarati i pokušavati riješiti probleme s bivšim po pitanju viđanja s vašim zajedničkim ditetom ali smatram da se ne trebate upličati u njegov život i u to koga on ima ili ne ukoliko je ta njegova veza ozbiljna.na kraju krajeva sama navodite da dite priča kako je s tatom tetom i curicom bilo u parku.razgovarajte s ditetom i pokušajte vidit iz razgovora koliko je dite s time "zadovoljno" ili ne i onda donesite odluku o tome što napravit.nemojte nikako opterećivat to dite svađama prepirkama i vlastitim mišljenjem .govorim vam to iz osobnog iskustva jer se isto meni dogodilo tako da je moje dite s 14 godina potpuno izgubljeno jer je ista neprestano slušala mišljenja sviju pa danas ne može izreći vlastito nego kaže mama je rekla ono,baba i did smatraju ovo a ti tata misliš opet nešto drugo ... dalje iz svog iskustva mogu reći da je moja druga žena puno pomogla mome ditetu npr dite nije znalo računati nikako pa je pomoću iste to naučila doduše pomoću prstiju ali je to bolje nego nikako pa išla je tad u 4. raz. i nije znala na sat pa je i to naučila...uglavnom ako se ta žena brine o ditetu dok je ono s vašim mužem i ako je dobra prema ditetu nemojte stvarati oko toga problem jer koliko sam uspio shvatit i tako su napeti odnosi između vas.nadam se da se nećete uvrijedit zbog ovog mog iznošenja mišljenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Kako je moguće da Općinski sud u drugostupanjskoj presudi (još nije pravomoćna jer postoji pravo žalbe) odredi da otac ima kod sebe dijete bez prisustva majke (staro godinu dana i dva mjeseca) dva puta mjesečno po sedam dana?! Napominjem da je dijete još na prisima i da su majka i otac dislocirani (udaljeni su 250 km). Po privremenom rješenju majka je dijete svaku subotu dovozila dijete k ocu u najbliži grad (jer ima stan u njemu i udaljena je svega 55 km od mjesta prebivališta) i sada bi trebala prihvatiti ovakvo rješenje Suda? Otac djeteta se već prijeti "vezama" i činjenicom da joj žalb na to neće biti uvažena. Što poduzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija