Jump to content

Nasljeđen dio kuće


kirurg

Preporučene objave

Ovako,moj pokojni djed je još za života prepisao po četrvrtinu kuće mome ocu i stricu,a polovicu je stavio na baku koja će svoj dio vjerovatno ostaviti stricu.

Mene sada zanima slijedeće;da li mogu moj stric i baka prodati tu kuću bez mene,a ako mogu što mi je činiti da zadržim ovo što mi zakonski pripada,ili kako da namirim svoj dio...

Ja imam doma taj vlasnički list od pokojnog djeda gdje se vidi da mom ocu pripada četvrtina pa mislim da bez mene ne mogu prodati kuću,nek me neko ispravi ako griješim...

I još jedno pitanje;da li sam ja trebao kada mi je otac umro na ostavinskoj raspravi napomenuti da imam dio te kuće pa da se to prepiše na mene,ili će to biti na ostavinskoj raspravi kada baka umre,i da li ja sada mogu otići na sud i prepisati taj dio na sebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ostavinskoj si trebao navesti i dio kuće kao vlasništvo oca

to možeš napraviti ponovo kao naknadno pronađena imovina.

ali samo ako je tvoj otac vlasnik djela kuće.

izvadi novi vlasnički list.

dio svog oca koji bi nasljedio možeš samo ti prodati po zavšetku postupka za naknadno pronađenu imovinu i kad se upišeš u gruntovnici kao vlasnik djela kuće

baka i ujak mogu prodati svoj idealni dio ako je neko voljan kupiti takvu nekretninu.

inače mogu tražiti razvrgnuće suvlasništva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija