Jump to content

Kako su neki dobili veći čin odlaskom u mirovinu a neki Ne


perorama

Preporučene objave

perorama je napisao:

Kojim zakonom su neki dobili veći čin prilikom odlaska u mirovinu a ostali ne,može li tko objasniti mi to.

Hvala unaprijed!!! 8-)

 

Iz kojeg sustava idete u mirovinu iz morh-a ili iz mup-a ili itete u mirovinu iz civilstva ? Ima veze jer su svuda druga pravila.

 

Za morh ne znam, a mup ima svoj pravilnik o istome te dodjeli policijsko zvanje a isto se kasnije pretvori u vojni čin.

 

A na kraju nismo niti mi međusobno svi isti niti bili niti smo sada , netko ima veći netko manji čin i to je tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za Morh ne važi pravilo o dodjeli čina prilikom odlaska u mirovinu.Ideš u mirovinu sa onim činom kojeg imaš.Druga stvar je ustrojbeno mjesto.Netko sa manjim činom tko je obavljao dužnost koja je nosila veći čin dobija mirovinu prema tom ustrojbenom mjestu i dužnosti koju je obavljao ,a ne prema osobnom činu.npr.Poručnik obavlja dužnost zapovjednika satnije i normalno ide u mirovinu sa zapovjednom dužnošću zap.satnije,a ne sa činom poručnika.(neka me netko ispravi ako griješim,ali mislim da mora imati papir(odluku) o raspoređivanju na to mjesto).Koliko sam shvatio pitanje g.perorama ,radi se o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

za Morh ne važi pravilo o dodjeli čina prilikom odlaska u mirovinu.Ideš u mirovinu sa onim činom kojeg imaš.Druga stvar je ustrojbeno mjesto.Netko sa manjim činom tko je obavljao dužnost koja je nosila veći čin dobija mirovinu prema tom ustrojbenom mjestu i dužnosti koju je obavljao ,a ne prema osobnom činu.npr.Poručnik obavlja dužnost zapovjednika satnije i normalno ide u mirovinu sa zapovjednom dužnošću zap.satnije,a ne sa činom poručnika.(neka me netko ispravi ako griješim,ali mislim da mora imati papir(odluku) o raspoređivanju na to mjesto).Koliko sam shvatio pitanje g.perorama ,radi se o tome.

------------------------------------------------------------

Slažem sse sa svime što je branko5 napisao.Onaj koji ide iz Morh-a u mirovinu, dobiva čin koji ima, odnosno ako je obavljao zadaće ili zapovjedne dužnosti koje nose viši čin od onog kojeg posjeduje, mora imati odluku nadležnog zapovjedništva brigade, dobiva čin po zapovjednoj dužnosti.Imam slučaj da je čovjek stekao čin u 2. gardijskoj narednik i sa ti činom otišao u mirovinu sa nekih 2.600,00 kn., nije napredovao u službi.Ako si pripadnik MUP-a RH, recimo da imaš zvanje policajca,kad ideš u mirovinu stječeš čin stožernog narednika.tj.čin policajac=viši pol. narednik=prevedeno u vojni čin stožerni narednik,dvostruko od početnog zvanja.

Mislim da sam pojasnio stvar, ako sam pogriješio nek me kolege isprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

branko5 je napisao:

za Morh ne važi pravilo o dodjeli čina prilikom odlaska u mirovinu.Ideš u mirovinu sa onim činom kojeg imaš.Druga stvar je ustrojbeno mjesto.Netko sa manjim činom tko je obavljao dužnost koja je nosila veći čin dobija mirovinu prema tom ustrojbenom mjestu i dužnosti koju je obavljao ,a ne prema osobnom činu.npr.Poručnik obavlja dužnost zapovjednika satnije i normalno ide u mirovinu sa zapovjednom dužnošću zap.satnije,a ne sa činom poručnika.(neka me netko ispravi ako griješim,ali mislim da mora imati papir(odluku) o raspoređivanju na to mjesto).Koliko sam shvatio pitanje g.perorama ,radi se o tome.

------------------------------------------------------------

Slažem sse sa svime što je branko5 napisao.Onaj koji ide iz Morh-a u mirovinu, dobiva čin koji ima, odnosno ako je obavljao zadaće ili zapovjedne dužnosti koje nose viši čin od onog kojeg posjeduje, mora imati odluku nadležnog zapovjedništva brigade, dobiva čin po zapovjednoj dužnosti.Imam slučaj da je čovjek stekao čin u 2. gardijskoj narednik i sa ti činom otišao u mirovinu sa nekih 2.600,00 kn., nije napredovao u službi.Ako si pripadnik MUP-a RH, recimo da imaš zvanje policajca,kad ideš u mirovinu stječeš čin stožernog narednika.tj.čin policajac=viši pol. narednik=prevedeno u vojni čin stožerni narednik,dvostruko od početnog zvanja.

Mislim da sam pojasnio stvar, ako sam pogriješio nek me kolege isprave.

:kavica:

 

 

Pogriješio si i ti i tvoji prethodnici...tko ide u mirovinu iz Mupa-a a nema status Hrvi ide sa činom koji je i imao...jedino u slučaju da ima status Hrvi..onda ide sa dva čina gore od svog tadašnjeg čina...to znači da ima kolega koji su otišli u redovnu i invalidsku mirovinu sa najmanjim činom koji se može imati u policiji a to je čin policajca.....jasnije ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si zeljkoda,koliko se sjećam 96 godine je u brigadu stiglo nešto iz Zagreba;tko ima rvi dobija čin narednika,ali to je bilo 96.Meni je tada isteklo drugostupanjsko,tako da me je moj vrli PD-ovac zaobišao u tome,kao isteklo mi,on tu ne može ništa napraviti.I dan danas mi je žao što ga nisam napucao u koljeno,pa neka g..no šepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

branko5 je napisao:

Druga stvar je ustrojbeno mjesto.Netko sa manjim činom tko je obavljao dužnost koja je nosila veći čin dobija mirovinu prema tom ustrojbenom mjestu i dužnosti koju je obavljao ,a ne prema osobnom činu.

 

Na koji nacin ovo dokazati nakon toliko godina ako ne postoji nikakva papirologija?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grg4 je napisao:

branko5 je napisao:

Druga stvar je ustrojbeno mjesto.Netko sa manjim činom tko je obavljao dužnost koja je nosila veći čin dobija mirovinu prema tom ustrojbenom mjestu i dužnosti koju je obavljao ,a ne prema osobnom činu.

 

Na koji nacin ovo dokazati nakon toliko godina ako ne postoji nikakva papirologija?

 

...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija