Jump to content

Molim pomoć


pocoyo

Preporučene objave

2004.g. mama mi je darovala jednu parcelu na kojoj je bila započeta gradnja(temelji) i pola jedne parcele(šuma). Upisana sam kao vlasnica. Na tim temeljima sam napravila prvu etažu kuće na osnovu čega sam digla hipotekarni kredit kako bi zvršila kuću da se u njoj može živjeti. Zanima me dali nakon mamine smrti moji brat i sestra mogu tražiti nužni dio i ako mogu na koji način će se procijenjivati. Dali po onom stanju po kojem se darovalo ili po ovom novom što sam teškom mukom napravila i još moram otplaćivati kredit nekih 15godina. Šta mogu napraviti kako oni nebi mogli tražiti nužni dio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako, vaš brat i sestra mogu tražiti uračunavanje darova u ostavinsku masu nakon majčine smrti kako bi se namirili za svoj nužni dio.

Vrijednost dara će se procjenjivati u onom stanju u kojem je bilo u vrijeme darovanja.

Ali ako njihov nužni dio nije time zakinut, nemate razloga strahovati tj. ako se njihov nužni dio namiri iz ostatka ostavine vaše majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija