Jump to content

Help!


Twity

Preporučene objave

Helou... imam jedno pitanje! Ovako ide slučaj : Otac ima dvije kćeri. Kod jedne živi,koja se ujedno i brine o njemu. Nakon nekog vremena se posvađa s prvom kćerkom i odlazi k drugoj. Iz neke osvete prema prvoj,s drugom sklapa ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i prenosi na nju ukupnu svoju imovinu pod uvjetom da se ova druga brine o njemu,što podrazumijeva ne samo "standardnu brigu",nego i odlaske na veoma važne pretrage jer ima proteze te se pregledi moraju obavljati češće i na rokove.Međutim,ova druga kćer s vremenom počinje biti užasno bezobrazna prema njemu, uključujući i ne vođenje brigu o njemu,ograničavanje njegove slobode i sl. Otac se ponovno seli k prvoj i sad žali što je uopće sklopio ugovor s drugom. Podiže tužbu da se taj ugovor poništi,odvjetnik šalje drugoj kćeri opomenu,međutim ona se ne odaziva na taj poziv.

 

Moje pitanje je :

 

Da li on ima pravo tražiti raskid tog ugovora?(Inače,dokazi postoje da se ova druga nije brinula o njemu te ga apsolutno zanemarivala- u povijesti bolesti se navodi da kasni na pregled godinu dana,a tu su još i svjedoci koji tvrde zanemarivanje oca od strane druge kćerke. I ako ima,da li za njega ipak nastaju neke posljedice i za drugu kćer,te kolika je mogućnost da on tu "tužbu i dobije". Molim za odgovor... Hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Hitno treba zatražiti zabilježbu spora na imovini koju je ta kćerka prenijela na sebe .

Trebate obavijestiti sud da imenovana ne želi primiti poštu sa suda , sud ima pravo dostaviti pismeno i putem člana obitelji , može i na radnome mjestu , i ako primi a ne odazove se na poziv suda niti da odgovor na tužbu tada tužitelj može tražiti donošenje presude zbog izostanka .Najvažnije da tužba bude uručena tuženici .

Svi su izgledi da će se ugovor odlukom suda raskinuti .

Pozdrav 1

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nešto,mala sitnica. Ona se na opomenu nije odazvala,znači,odbija sporazumni dogovor,a ukoliko je to odbila,sudski postupak se nastavlja. Također, proglasila ga je "ludim" i da je alkoholičar,što uredno prijavljuje centru za socijalnu skrb,kako bi mu na taj način czss provjerio da li je on zaista poslovno sposoban. Pitanje koje ja imam je : da li se tužitelj može pozivati u svojoj obrani protiv tuženice, ne samo zanemarivanjem njene glavne obveze,nego i samom činjenicom da ga pokušava proglasiti ludim od početka njegovog useljenja, a nije se niti malo protivila kad je sklapala ugovor s njime,naravno,radi svoje koristi!Jer,ako je on "lud", pa kako je mogao biti svijestan svojeg očitovanja,jer samim tim,on je u zabludi,a ako je to osnova ugovora,tada je ugovor ništetan od samog svojeg nastanka!!! Hvala,hvala... Pozdrav iz Zagorja! :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Vi trebate isticati da :

1.

su se odnosi toliko poremetili da svaki daljnji ostanak kod kćeri je bio nesnosan i nemoguć .

2.

otac je u očaju napustio kćer .

3.

Otac se sada nalazi u istom psihičkom stanju kao i za vrijeme potpisivanja ugovora , međutim može rasuđivati da li dobiva uzdržavanje ,liječničku brigu i ljekove , radi čega je i očajan napustio kćer tražeći pomoć i skrb i od tada se nalazi kod 1.kćeri i sve je u redu .

 

4. Informirajte CZSS zašto je otac napustio kćer i da

sada Vi brinete o njemu u svakom pogledu naročito mu omogućavate redovite posjete liječniku i uzimanje lijekova, te svu drugu skrb i pažnju.

 

5. U kakvom je psihičkom stanju otac ne može prosuđivati Vaša sestra , već nadležni specijalista nakon bolničkog liječenja u odgovarajućoj klinici .

Jasno ako nije poslovno sposoban tada ne može sklapati niti pravne poslove .Nikoga se unatrag ne može proglasiti bolesnim bez liječenja , bez adekvatne terapije niti se

može tvrditi da je zdrav za sklapanje ugovora a za ostalo nije .

 

Pozdrav !

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobar dan... evo mene opet. Ovako,ispalo je da se radi ipak o ugovoru o doživotnom uzdržavanju.Uglavnom, druga kćer koja je zanemarivala svog oca je podigla tužbu protiv svoje sestre kod koje on sad i živi na osnovi da je njezina sestra prislila oca da raskine ugovor o doživotnom uzdržavanju.CZSS je dostavio izvještaj u kojem navodi da nema pretpostavki da se otac liši poslovne sposobnosti. Uskoro je saslušanje oca. Moje pitanje je, da li je moguće da ta druga sestra dobije spor? Navodno da ima svjedoke,ali svi dokazi upućuju na neizvršavanje njezinih obveza,a i navodno da su i svjedoci podmićeni... Hvala puno... S Poštovanjem, Ana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan... evo mene opet. Ovako,ispalo je da se radi ipak o ugovoru o doživotnom uzdržavanju.Uglavnom, druga kćer koja je zanemarivala svog oca je podigla tužbu protiv svoje sestre kod koje on sad i živi na osnovi da je njezina sestra prislila oca da raskine ugovor o doživotnom uzdržavanju.CZSS je dostavio izvještaj u kojem navodi da nema pretpostavki da se otac liši poslovne sposobnosti. Uskoro je saslušanje oca. Moje pitanje je, da li je moguće da ta druga sestra dobije spor? Navodno da ima svjedoke,ali svi dokazi upućuju na neizvršavanje njezinih obveza,a i navodno da su i svjedoci podmićeni... Hvala puno... S Poštovanjem, Ana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Vama treba stručna osoba sastaviti odgovor na tužbu u kojemu ćete navesti da je otac napustio sestru radi poremećenih odnosa i nebrige na koju se obvezala .Ako je otac poslovno sposoban tada će njegov iskaz teško moći pobiti neki lažni svjedoci . Svjedoci za davanje lažnog iskaza mogu se i kazneno goniti .

 

Vi trebate ukoliko znadete imena svjedoka pismenim putem upozoriti svjedoke na kaznenu odgovornost za davanje lažnog iskaza .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija