Jump to content

vemil d.o.o


steiner

Preporučene objave

poštovani!

 

prvo bi VAm skrenuo paznju na situaciju u firmi Vemil sljedećim linkom

 

t portal

 

mene zanima,dali ce radnici morat dobiti zaostale plaće..za kolovoz,rujan i listopad,te otpremnine zbog novonastale situacije i promjene imena firme.

 

Takoder bi upitao da li nakon prestanka radnog odnosa,poslodavac radniku mora dati potvrdu o neisplaćenim plaćama?ak treba dati ,a on to odbija šta da se učini po tom pitanju?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

steiner je napisao:

poštovani!

 

prvo bi VAm skrenuo paznju na situaciju u firmi Vemil sljedećim linkom

 

t portal

 

mene zanima,dali ce radnici morat dobiti zaostale plaće..za kolovoz,rujan i listopad,te otpremnine zbog novonastale situacije i promjene imena firme.

 

Takoder bi upitao da li nakon prestanka radnog odnosa,poslodavac radniku mora dati potvrdu o neisplaćenim plaćama?ak treba dati ,a on to odbija šta da se učini po tom pitanju?

 

Hvala

 

S poooz.

Poslodavac ti mora, pod prijetnjom zapriječene kazne od 61000 do 100.000kn zbog u protivnom ,prekršaja iz ZOR-a prema čl.248.izdati obračun i neisplačene plaće . Pošto to nije učinio nakon usmenog upozorenja ti ga upozori ZAHTJEVOM da je to dužan učiniti prema čl.90 st.4 istog. ,ta da ukoliko koliko to ne učini ODMAH da ćeš isto morati prijaviti Inspektoratu za radne odnose RH. Zahtjev pošalji isključivo poštom sa povratnicom na adresu poslodavca. Ukoliko ti ne odgovori nakon 4-5 dana ili ti se popratnica vrati,odmah ga prijavi Inspektoratu.

S obzirom da je VEMIL pred stečajem teško da ćeš naplatiti svoje potraživanje jer je red vjerovnika dugačak. Zato požuri i sretno. Da i na nikakve usmene dogovore nemoj pristajati. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Zanima me još nešto.Ja imam pravo na otpremninu(1/3 plaće po godini radnog staža) koju moram dobiti u roku 15 dana nakon prestanka otkaznog roka,kako mi i piše u otkazu koji sam potpisao.Da li moram dobiti napismeno neki dokument da mi moraju isplatit otpremninu?ako trebaju,a ne zele dati čime im mogu zaprijetiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

steiner je napisao:

Hvala na odgovoru.

Zanima me još nešto.Ja imam pravo na otpremninu(1/3 plaće po godini radnog staža) koju moram dobiti u roku 15 dana nakon prestanka otkaznog roka,kako mi i piše u otkazu koji sam potpisao.Da li moram dobiti napismeno neki dokument da mi moraju isplatit otpremninu?ako trebaju,a ne zele dati čime im mogu zaprijetiti?

 

S,

za otpremninu ti moraju dati isti dokument kao i za plaću. OBRAČUN.On je iste "težine" kao i onaj za plaću. Dakle ovršna isprava na temelju istog čl. ZOR-a. Za isti vrijedi jednak postupak kao i za već rečeni. Traži ih u paketu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

steiner je napisao:

još jedno pitanje u vezi otpremnine..meni će faliti 20-tak dana do pune 4 god radnog staža...Kako će se otpremnina meni računat? 700 kn(na minimalcu sam bio) X 3 god staža ili će mi se računati i ovih 11 mj?

hvala

Zakon govori da je poslodavac dužan isplatiti ti MINIMALNU otpremninu za PUNE god. radnog staže provedenog kod istog poslodavca. Dakle tvoj minimum je TRI godine, ukoliko se poslodavac nije obavezao na što drugo nekim internim aktom( npr.pravilnikom o radu)ili tvojim ugovorom o radu. Tada se primjenjuje "drugo" tvoje pravo ali samo ako je POVOLJNIJE za tebe u odnosu na minimum koji propisuje zakon. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

I ja sam radio u Vemilu, ali na određeno.Ugovor mi je istekao 31. 10. Takodjer su mi ostali dužni plaću za 8,9 i 10. mj. Imam te tri isplatne liste ali plaću mi nisu isplatili. Provjerom na stranicama Regos-a vidio sam da su mi uplatili za drugi mirovinski stup, ali samo oko 50% iznosa koji su mi uplaćivali prijašnjih mjeseci. Zadnju godinu sam bio na minimalcu. S obzirom na to kakvo je sada stanje u Vemilu iliti po novom informatika Vrbani molim savjet sta da radim? Hvala :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavonac59 je napisao:

Pozdrav svima!

I ja sam radio u Vemilu, ali na određeno.Ugovor mi je istekao 31. 10. Takodjer su mi ostali dužni plaću za 8,9 i 10. mj. Imam te tri isplatne liste ali plaću mi nisu isplatili. Provjerom na stranicama Regos-a vidio sam da su mi uplatili za drugi mirovinski stup, ali samo oko 50% iznosa koji su mi uplaćivali prijašnjih mjeseci. Zadnju godinu sam bio na minimalcu. S obzirom na to kakvo je sada stanje u Vemilu iliti po novom informatika Vrbani molim savjet sta da radim? Hvala :-?

 

Alloooo slavonac. kaj se sad opet? to si pitanje postavio svojim postom pod nazivom "otkaz ugovora o radu na određeno" od 03.11, i dobio si odgovor. Postupi po uputama iz istog. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cigo1 oprosti, i ja sam pomalo dementan, dugo sam čekao ovu treću isplatnu listu, da mogu sve zajedno predati javnom bilježniku pa sam smetnuo s uma tvoj odgovor. Zanima me da li savjet stoji( s obzirom da je firma u međuvremenu promijenila ime)ili cu se morati naplatiti iz stečajne mase ako( ne daj bože) Vemil ode u stečaj. Još jednom zahvaljujem. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slavonac59 je napisao:

Cigo1 oprosti, i ja sam pomalo dementan, dugo sam čekao ovu treću isplatnu listu, da mogu sve zajedno predati javnom bilježniku pa sam smetnuo s uma tvoj odgovor. Zanima me da li savjet stoji( s obzirom da je firma u međuvremenu promijenila ime)ili cu se morati naplatiti iz stečajne mase ako( ne daj bože) Vemil ode u stečaj. Još jednom zahvaljujem. :-?

 

 

Slavonac,

ti si dobio obračune plaća Vemila na temelju ugovora o radu koji si sa istim i imao slijedom čega i potražuješ neisplaćene plaće pa onda iste možeš naplatiti jedino iz stečejne mase Vemila (ako je isti u stečeju) postupkom kako smo to utanačili.Razgovaraj sa stečajnim upraviteljem i vidi kakove su šanse da plaće dobiješ jer ćeš za sastavljanje ovršnog prijedloga morati bilježniku platiti cca 500-1000kn.

Po meni je nešto drugo upitno. Tvoje buduće plaće.Poslodavac(-ka)je isti(-a) i takvim tipovima poslodavaca nebih vjerovao i pazio bih na ugovor koji ću potpisati. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija