Jump to content

Dali mora u zatvor?


masej

Preporučene objave

Nakon 16 godina sudenja, konacno sam dobila pravo, kucu koju smo u braku stekli mora mi moj prijasni suprug pola isplatiti.

Kucu je prepisao na trecu osobu, jos prije, kad smo se rastajali jer je mislio tako necu dobiti nista.

Mene sada samo zanima:

Ako nece ili nemoze da me novcano isplati, mora li ici u zatvor? :neznam::predaja:

 

Hvala unaprijed na odovor.

masej

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa i ako ode u zatvor necete zato dobiti novaca od bilo kogai, a ponajmanje njega jer tamo nece moci zaraditi da vam vrati.

 

Ako je odluka suda takva kakva kazete da je potrebno je utvrditi vrijednost te kuce tako da bi se znalo koliko je pola te vrijednosti. Tu mi se cini da je jos jedan spor pred vama jer cete morati utvrditi kolika je stvarna vrijednost kuce bila za vrijeme vaseg braka.. Kada jednom i dobijete tu cifru trebat cete pokrenuti ovrsni postupak da se naplatite. Tako da jos nije vrijeme za slavlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa onda mozete pokrenuti ovrsni postupak temeljem te presude, naravno, ako je presuda postala pravomocna. Kao sredstvo ovrhe mozete navesti njegova primanja (mozete plijeniti do 1/3 visine primanja), na pokretnine ili nekretnine koje posjeduje. Ako nema nista na svom imenu ili nema place tesko cete se naplatiti. U toku ovrhe mozete i mijenjati sredstva ovrhe. Dakle, saznate li da je nesto kupio na svoje ime, mozete se "prebaciti i na to".. Ako nema nista i necete se moci naplatiti on nece ici u zatvor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija