Jump to content

tužit mup


planina

Preporučene objave

pozdrav svima..htio bih se sa vama posavjetovati..pa da neduljim..imam jednog kolegu djelatnika Mup-a koji je otišao u mirovinu 2004 godine i koji je otišao tada sa dijagnozom ptsp-a i još neke usputne dijagnoze..i mirovinsko mu daje mirovinu oko 2400 kuna..i naravno mup ga je proglasio radno nesposobnim te da je bolest nastala prilikom obavljanja službe..napominjem da je tada imao oko 32 godine i da osim posla djelatnog policajca nije drugi posao radio..i sada ono najbolje..kada je dobio riješenje o mirovini tih 2400 kuna dolazi u priču sa odvjetnikom svojim poznanikom koji mu kaže sljedeče..tužit čemo mup i tražiti rentu to jest razliku od tvoje mirovine do tvojih primanja koja si imao u mup-u pošto je več mup priznao da je bolest nastala prilikom obnašanja službe..i naravno tužili su mup..platili sudskog vještaka da izvještači dokumentaciju i on je bio zaključka da je radna nesposobnost nestala zbog obavljanja službe..a temeljem tih nalaza od doktora i mišljenja vještaka mup gubi parnicu i obavezan mu je plačati rentu do 60 godine starosti..tako da on danas prima iz mirovinskog svoju mirovinu i mup mu uplačuje razliku do pune plače koju bi on primao da se nije razbolio prilikom obavljanja službe....tako da se on danas sa rentom vrti na nekih 5000 kuna...zašto to govorim..zato jer i ja razmišljam da tužim mup za novčanu rentu jer sam u vojnoj mirovini sa 3000 kuna..a nesposoban sam više za privređivanje..isto tako mup mi je priznao da je bolest posljedica obavljanja službe ,a vjerujem i poznavajuči policijske odvjetnike da nemam šta izgubiti mogu samo dobiti od mup-a rentu za uzdržavanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznam koliko ste skužili iz ovoga oga posta..hoču reči da ima i drugih zakonskih riješenja za ostvariti povoljniija mirovinska primanja osim hrvi-a...treba malo gledati pravno i sa druge strane šta se može..ovo vrijedi za djelatni sastav mup-a...ali isto tako nešto se može vjerovatno primjeniti i za djelatni sastav morh-a..jer poanta je u tome što si se razbolio za vrijeme obavljanja službe i ako ti mirovinsko da mala primanja a ti se nemožeš od toga uzdržavati..a radno si nesposoban zbog oboljenja koje je nastalo za vrijeme obavljanja službe(ptsp i ostalo)znači krivac je mup ili morh ti privatnom tužbom tužiš bivšeg poslodavca i tražiš doslovno doživotnu rentu..ima ljudi koji su to ostvarili i to je moguče..znači bivši poslodavac ako izgubi spor uplačuje ti svaki mjesec razliku između mirovine i zadnje plače koju si primio..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto nema problema budem vidio koji je to odvjetnik..mislim da je kolega rekao da je iz garešnice..provjerit ču pa vam mogu javiti..i sam razmišljam o tako nečemu...jer bojim se da mirovinsko lagano gubi tlo pod nogama pa mislim da bi takve tužbe bile uspješne prema mup-u..a i oni samo su na komisiji priznali da je bolest nastala uslijed obavljanja službe tako da to sve ima temelje i pije vodu jer ima slučajeva koji su pozitivno riješeni..znači ponovno vještačenje dokumentacie od neovisnog sudskog vještaka i privatna tužba..jer realno gledajuči ako si se ti razbolio u državnoj službi kao što su mup ili morh..znači dao zdravlje i mlad se razbolio..više nisi u mogučnosti privređivati..a mirovinsko ti odrezalo malu mirovinu..pa tužičeš poslodavca za tu rentu..jer te bolest stavila u nepovoljan položaj..jer ova priča sa hrvi je gotova stvar i svu tu dokumentaciju bi bilo najbolje probati okrenuti protiv poslodavca..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robi65 je napisao:

planina, možete li možda saznati ime odvjetnika koji se time pozabavio,vjerujem da bi nas se dosta našlo ,koji bi barem p okušali i nešto uraditi, kao i Vaš prijatelj iz policije.Inače hvala Vam na informaciji ,svakako je dobro došla.Poštovanje i pozdrav svim borcima gdje god bili.[/quo

 

Bok,molio bi Robia 65 da proba nabaviti broj telefona od tog odvjetnika jer mene isto zanima jer sam 2oo1 godine po sili zakona dobio otkaz iz MUP-a.

Samo da naglasim 91-93 nalazio sam se u specijalnoj policiji i onda prošao u plavce gdeje sam prolazio skoro sve terene ,a 2oo1 godine kao vodja ophodnje dobio otkaz i do danas nisam nigdje zaposlen lječim se od PTSP izgubio mnogo bitki ali rat nadamse ne još pozdrav svima .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Planina", s obzirom da sam već kontaktirao s više kolega, na temu o kojoj si pričao, ako dođeš do nekog broja, daj molim te pošalji broj na privatni mail, jer svaka informacija je dobro došla a ova tvoja je stvarno pobudila neku nadu u nas oji smo dobar dio dobili profesionalno oboljenje kao drugi dio umirovljenja.

Nemoj zaboraviti! Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niti mi je prvi put, a niti zadnji da nailazim na kolege koji šute o nekim svojim saznanjima, zato "planina" nemoj mislit da si nešto skrivio, takvih kolega će uvijek biti, a ja ih dalje zovem smradovima. Vjerojatno su se i ranije distancirali od njega dok je radio, a ne vidim razloga da i tio to napraviš. Planina, tvojih komentara i savjeta sam vidio mnogo, i evo zahvaljujem se u svoje ime, jer nedje si mi pomogao, a vjerojtno si to i sad htio, ali tko ga šljivi idemo dalje, a ja ću upitati odvjetnika za plaćanje rente. U koliko ti se taj tzv. prijatelj-kolega obrati i kaže da je to sve izmišljotina, molim te obavijesti. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav..ma ništa nemogu više saznati od onoga što sam napisao..nema suradnje sa druge strane..budem malo vidio i sam kako če se situacija odvijati ove godine..pa ako krenu sa masovnim smanjenjem mirovine..a koja mi je 3200 kuna..ako ju budu dirali onda ču se odlučiti i sam na tužbu protiv države i mup-a pošto je bolest posljedica obavljanja službe i rata,te na neku naknadu ili rentu..jer su se oni jako dobro izvukli..kada pogledate..imamo priznatu bolest,ista je posljedica iz radnog odnosa,usljed koje je došlo do radne nesposobnosti..nemogučnosti privređivanja..a prebacili su nas na teret mirovinskog gje nam primanja nisu dostatna za život..i još k tome nismo dobili nikakvu ni otpremninu..pogotovo mi u mup-u..dobili 9000 kuna..budem se savjetovao sa odvjetnikom..vidjet šta on kaže i krenut protiv države i mup-a..argumenti su na našoj strani..nema se šta puno izgubiti..eventualno platiti neovisnog vještaka da da svoje mišljennje kada pregleda papirologiju..a šta bi drugo čovijerk i mogao donijeti..kakvo mišljenje kada mi je kao i večini vama prvo zaposlenja i prva plača bila zarađena sa puškom u ruci i tako do posljednjeg dana do umirovljenja po zakonu o pravima hrvatskih branitelja..znači kada sve to skupim..nalaz i mišljenje iz šarengradske di su oni ustanovili samo ..znači mup priznao da je bolest posljedica sudjelovanja u ratu i da je bolest nastala prilikom obavljanj službe..to če potvrditi još taj neovisni sudski vještak..predati novu dokumentaciju o pogoršanju..mišljenja vještaka u mirovinskom o radnoj nesposobnosti..i na kraju pokazati sa kolikim primanjima sa mirovinskog se raspolaže..i to usporediti sa primanjima koja sam imao dok sam bio u radnom odnosu..i kada se ponovno dokaže da je bolest nastala za vrijeme radnog odnosa..da sam nesposoban za radni odnos..a što več imma nalaz i mišljenje vještaka iz mirovinskog..kada to sve na sudu se predoči i dokaže..preostaje samo što više ugrabit od mup-a i države..tražiti rentu za razliku primanja do 65 godine starosti..ili neku veču financijsku naknadu...pa če onda država vidjeti koga je radila budalom i ljudima za sudjelovanje 5 godina u ratu davala mirovine po 2300 kuna i slično..da su davali 100 posto vojne mirovine barem nama koji nemamo ni dana civilnog radnog staža nebi do ovoga došlo..ovako če ih to koštati puno skuplje..kažem..još ču vidjeti..idem sada uskoro tražiti opču nesposobnost i povečanje vojnog dijela u mirovinsko..ako me odbiju idem tužiti mup i državu..riskirat ču nešto novac ali zato vjerujem u pobjedu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se. Također i ja jedini staž imam u MUP-u u čiji sam sustav sam ušao 1990. godine.

Čitao sam malo Zakon o obveznim odnosima koji regulira tu problematiku i mislim da apsolutno imamo pravo na tu rentu po osnovi izgubljene zarade, a isto tako čitao sam rješenje MUP-ove zdravstvene komisije u kojoj lijepo piše da je nesposobnost posljedica oboljenja koje je nastalo povodom vršenja službe, te da je nastupio potpuni gubitak sposobnosti za rad.

Isto tako i ja mislim sljedeći tjedan vidjeti s nekim odvjetnikom koje korake trebam poduzeti radi podnošenja tužbe.

Treba pripaziti samo na zastarne rokove, budući je rok zastare tri godine.

Uglavnom Planina zahvaljujem Vam se na pokretanju ove teme, jer je više nego korisna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija