Jump to content

izračun mirovine 70%-30%


Forrester

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

prijatelju mrljavac ja takodje imam 70% VOJNO 30% civilno i opća nesposobnost te hrvi 30% ali imam puno manje radnog staža tj 10 godina i 49 mjeseci rata a prije rata nisam bio zaposlen te mi je osobni odbitak 3200 plus 800 na djete te 480 za invaliditet kolko bi ja mogao očekivati mirovine jer rješenje o iznosu bi trebalo doći kroz dvadesetak dana pa sam postao nervozan a i mora se jesti jer sad primam 2330 kn. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sastatusom drgovoljca db 2 maloljetnik poslje srednje otišao u rat.i hvala na odgovoru jer me mučio civilni dio pa nisam znao kolko će tu biti zbog malo radnog staža a sa ratom ga nisam moga imat ni više te dvije godine psihijatrije pa pokušaj normalnog života do ponovnog pogoršanja bolesti hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Na početku teme sam pitao za kolegu, a pošto sam od 1.2. u mirovini, odnosno 31.1. sam zaključio radni odnos, pitati ću za približan izračun moje mirovine. Odlazim iz firme u mirovinu na osnovu profesionalne nesposobnosti za rad (i radio sam jedno vrijeme uz nju), a u međuvremenu sam vještačen za opću nesposobnost. Rješenje o općoj nesposobnosti (i nakon toga i pripadajuće zaostatke), očekujem za jedno mjesec-dva. Ja se nadam iznosu oko 3400 kn, ali sad ću navesti parametre za približniji izračun (za znalce) : -dragovoljac od lipnja 91

-bez statusa HRVI (1002 dana rata)

-bez čina (za sada,demob.kao pozornik)

-opća nesposobnost 40%vojno, 20%profe-

sionalno oboljenje i 40%civ.bolest.

-civilnog staža 23.5g+5g civilne bene-

ficije

-zadnjih 15-tak godina prosjek plaće oko

3600-3700kn. :misli::-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Već otprije sam imao invalidsku mirovinu temeljem prof. nesposobnosti za rad. Ocjena za opću nesposobnost se vratila od dr.Taborskog u Vukovar negdje u srpnju, i uvidom u korisničke stranice (HZMO-a)- gdje je moj predmet, sam prije 10-tak dana ustanovio da je predmet na EFP (ekonomsko financijski poslovi) odjelu. Od 8.2. predmet je na izradi nacrta o ostvarivanju prava na dj. doplatak, a to je i danas ujedno i datum posljednje aktivnosti. Čudim se što toliko odugovlače u HZMO-u !! :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ako može približan izračun mirovine po zakonu DVO i OSO-a

30 godina sa benificijom, prijevremena, bez hrvi, status dragovoljca, prema slijedećim plaćama bruto:

1999 70.342,59

2000 77.567,93

2001 98.859,53

2002 97.918,86

2003 90.425,77

2004 104.374,98

2005 97.736,78

2006 104.212,53

2007 102.975,63

2008 109.787,01

 

Hvala, mislim da će ih se dosta ovdje naći.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi se na ovaj upit uopće imalo smisla odgovarati trebalo bi još znati sljedeće:

- godine starosti;

- točan mirovinski staž plus specifikacija koliko je od toga 15/12, 16/12 i 18/12;

jer po ovome što ste naveli osoba uopće ne ispunjava uvjete za prijevremenu starosnu mirovinu, a podaci tipa ima li nema HRVI su potpuno nebitni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mkova

koji čin imaš tj. za koji čin je navedena plać

 

HRVI je bitan za mirovinu.

neto plaća veča zbog smanjenog poreza (do 2001.g HRVI nisu plaćali porez,bez obzira na invalidnost)

svi kojiimaju HRVI trebaju tražiti obračun mirovine prema neto prihodu i neto prosjeku RH.

 

Zakon ( HZMO) pruža tu mogučnost tj. mirovina se računa po bruto prihodu ili neto prihodu.

neto prihod je povoljniji.veči osobni bod a time i mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

 

Dopuna mojem pitanju: imam 41.god.,2.god.civilno,cijeli rat mup-u,dupli staž te oko pet godina 12/16,devet godina 12/14, pol. narednik.Sve skupa sa benificijom imam 30 god. od čega dvije iz civilstva i 20 god. u mup-u aktivno(hrvi nemam).

 

Bez obzira na izračun hvala, pozdrav svim korisnicima "legalisa" :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Duru ili Mrljavca za pomoć.

HVO , dragovoljac i veteran dom.rata 91-96 god.,prošao sva bojišta od Stoca do B.Luke, 80% RVI, čin poručnika, Mirovina po Ugovoru 30% prof. čitavih 440 kn.

žalba odbijena ,tužio nisam jer sam mislio tražit pogoršanje stanja . Sada mi kažu da pripadnici HVO-a nemogu tražiti pogoršanje stanja!!!( naredba iz ministarstva).

dali je to pravno moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bivši sam djelatnik specijalne policije. Umirovljen u 8 mjesecu 2009 godine,profesionalna, 50%vojna 50%civilna.Mirovina mi je 3400 kuna.Pošto mi nije došlo drugostupanjsko rješenje o HRVI-u(prvostupanjsko 30 % trajno)dobio sam samo čin desetnika. Sad sam dobio rješenje i po njemu čin stožernog narednika.Koliko bi mi mogla biti veća mirovina ? Unaprijed zahvaljujem .Pozdrav svim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

humldavor je napisao:

Bivši sam djelatnik specijalne policije. Umirovljen u 8 mjesecu 2009 godine,profesionalna, 50%vojna 50%civilna.Mirovina mi je 3400 kuna.Pošto mi nije došlo drugostupanjsko rješenje o HRVI-u(prvostupanjsko 30 % trajno)dobio sam samo čin desetnika. Sad sam dobio rješenje i po njemu čin stožernog narednika.Koliko bi mi mogla biti veća mirovina ? Unaprijed zahvaljujem .Pozdrav svim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

humldavor je napisao:...

Bivši sam djelatnik specijalne policije. Umirovljen u 8 mjesecu 2009 godine,profesionalna, 50%vojna 50%civilna....

Sad sam dobio rješenje i po njemu čin stožernog narednika.Koliko bi mi mogla biti veća mirovina ? ...

851,77 kn (+- koja lipa zbog zaokruživanja na 4 decimali i prijenos možebitne pogreške kod zaokruživanja...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovisi od plaća za koje su poslodavci platili doprinose i redovno izvještavali HZMO (obrazac M-4) tijekom radnog odnosa ( gleda se od 1970 pa nadalje...), a ako je imao plaće (za sve godine radnog staža) kao prosječna u RH (npr. u 2008 to je oko 700 eurića) tada bi mu mirovina mogla biti oko 3100.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Forrester,nema teorije to se neko poigrava sa ljudima i samo im pokušava dignut živce.Ja imam 40 % trajno rvi, 60%rat -40 %civilni dio,25 g radnog staža plus benificije,prosijek plaća u firmi uredan,bez čina ,i mogu ti reći da mi do 5180 kn puno fali,cijela tauzenka..,.... ;-)

Nedaj se nasekirat..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Forrester je napisao:

Već otprije sam imao invalidsku mirovinu temeljem prof. nesposobnosti za rad. Ocjena za opću nesposobnost se vratila od dr.Taborskog u Vukovar negdje u srpnju, i uvidom u korisničke stranice (HZMO-a)- gdje je moj predmet, sam prije 10-tak dana ustanovio da je predmet na EFP (ekonomsko financijski poslovi) odjelu. Od 8.2. predmet je na izradi nacrta o ostvarivanju prava na dj. doplatak, a to je i danas ujedno i datum posljednje aktivnosti. Čudim se što toliko odugovlače u HZMO-u !! :misli:

Od 31.03. mi je predmet kod referenta za izradu nacrta rješenja o mirovini. Trenutno primam 1400 kn, koliko sam primao uz rad, temeljem prof. nesposobnosti za rad (faktor 0,5). Ne znam koliko ću dugo čekati izradu novog rješenja temeljem opće nesposobnosti za rad; nadam se ne dulje od 2-3 mjeseca. Tada bih trebao dobiti i zaostatke. Samo mi nije jasno, da li od datuma kad sam vještačen u HZMO-u, ili od datuma kad sam zaključio radni odnos (31.01.2010.)?? Pretpostavljam i nadam se da je ono prvo u pitanju !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Josip 58,ako su ti to podaci od ove godine,ako si ove godine bio na vještačenju onda ti je Durin izračun točan,ali ako si na vještačenju bio prije, recimo 2006 godine kao večina nas, a rješenje ti je 2010 postalo pravomočno onda ti možda pomognu podaci od mojega kolege koji ima iste parametre kao i ti i dobio je izračun na 3700kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

freed je napisao:

Forrester,nema teorije to se neko poigrava sa ljudima i samo im pokušava dignut živce.Ja imam 40 % trajno rvi, 60%rat -40 %civilni dio,25 g radnog staža plus benificije,prosijek plaća u firmi uredan,bez čina ,i mogu ti reći da mi do 5180 kn puno fali,cijela tauzenka..,.... ;-)

Nedaj se nasekirat..

Saa gledam stare postove i čitajući ovaj vidim da nisi naveo je li u pitanju opća, ili profesionalna nesposobnost za rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Poštovani kolege! U mirovini sam oko 10 god. opća... 30-rat 70 civilno,viši pol.nar.,dragovoljac,HRVI 30 posto trajno.Mirovina 3.875,90 kn,+ invalidnina 153,00kn.Izvršeno prevođenje po novom zakonu.star 53.god.bio OSO do odlaska u mirovinu.Dal to štima ili ne štima?

 

opća... 30-rat 70 civilno to ti je tu negdje da imaš više ratnog postotka dobio bi višu mirovinu moj prijatelj ima 40% rata ostalo civilna poručnik i ima malo više od 4 000 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija