Jump to content

ovrha naknade za uređenje voda


malaina

Preporučene objave

Tko se smatra pravnom osobom kojoj je povjeren obračun i naplata naknade za uređenje voda prema (čl. 77. st.2. i čl.72. Zakona o financiranju vodnog gospodarstva NN 153/2009)?

Da li je to i pravna osoba koja za JLS samo obavlja operativne poslove oko obračuna i naplate naknade za uređenje voda i komunalne naknade , dok sve isprave na temelju kojih je obracunata naknada glase na JLS i naknada se naplacuje u korist ziro racuna JLS?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malaina je napisao:

fakincina je napisao:

Ovaj post postavite na neki drugi forum jer nema apsolutno osim u naslovu nikakve veza sa ovršnim pravom.

 

Pa kako nema zanima me tumacenje ovih clanaka.... vezano sa propisima za komunalnau naknadu.....ne znam kako napraviti tu ovrhu???

 

 

Prijedlog ovrhe na temlju vjerodostojne isprave (račun, izvadak iz poslovnih knjiga).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malaina je napisao:

pa znam to...ali pitanje je da li mogu biti ovrhovoditelj ja ...ili to mora biti JLS(Jedinica lokoalne samouprave za koju moja firma vodi komunalnu i naknadu za uređenje voda) ???

 

Ako sam dobro razumio vaša firma vodi poslove naplate komunalne naknade, vode, naknade za uređenje voda, odvoza smeča itd.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malaina je napisao:

vodimo knjigovodstvene i administrativne poslove u vezi komunalne i naknade za uređenje voda. mi smo inače knjigovodstveni servis.

 

Onda mi stvarno nije jasno što vi imate sa naplatom duga tj. podizanjem ovršnih prijedloga? Ovrhu pokreče davatelj usluge tj. onaj tko za tu uslugu izdaje račune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija