Jump to content

Prava služnosti!!!


dejanbobo1

Preporučene objave

Poštovani!

Nažalost naša nekretnina ima teretovnicu a to je pravo prolaza i provoza! Postoji problem: kroz našu nekretninu ne prolaze samo oni koji imaju za to pravo (odnosno oni koji idu na one nekretnine kod kojih je upisano to pravo) već prolaze i druge osobe koje za to nemaju pravo jer preko naše nekretnine idu do svojih na kojima nije upisano to pravo. Odnosno oni posjeduju svoj vlastiti put do njih!!! Zanima me: kako ja mogu zaštititi svoju nektretninu od onih koji nemaju pravo? Mogu postavit kapiju i dati ključeve samo onima koji imaju pravo proć???? Nažalost ovo pravo prolaza i provaza im ne možemo ukinuti jer ove dvije nekretrnine nemaju kud dok vlasnici ovih drugih nekretnina su nam već davno dali na znanje da dok ovaj prolaz bude otvoren da će prolazit!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, napokom znamo zašto nam je došlo rješenje da moramo otvorit kapiju! Naime, gospođa sudkinja nije navela da smo mi njima dali ključeve. Sad ispada da smo mi njima zabranili prolaz i tako da smetamo njihovom posjedu! Nažalost neznam zašto nije to navela u rješenju kad smo na terenu ispred nje, po drugi puta ponudili ključeve susjedima!! Malo je glupo to od nje a mislim da je i čitavo naše pravosuđe u banani! Ništa, idemo dalje mi ne odustajemo!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

usmena obavjest i bez svjedoka nevrijedi ništa .

pismeno(preporučeno i sa povratnicom ) susjedima,koji imaju pravo prolaza, pošaljite obavjest da prezmu ključ kapije.

uputite žalbu Županijskom sudu zbog nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja s obrazloženjem da ste susjedima ponudili ključ(i pred sutkinjom)o čemu se niko nije izjasnio.

po Zakonu o vlasništvu imate obvezu ograditi svoju nekretninu .

nabavite psa i koju kokicu .

životinje neka budu razlog ograđivanja nekretnine.

 

normalno da je pravosuđe u banani ako se neznaš koristiti svojim pravima .

angažiraj odvjetnika. (činimi se da u izvanparničnom postupku svaka stranka snosi svoje troškove)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija