Jump to content

Prodano vozilo, istekla registracija...


sundown

Preporučene objave

Prodao sam skuter, koji je završio u nekom selu kod Slavonskog Broda, a ja sam u Splitu, i sad je istekla registracija i došla mi kazna, pošto nemam nikakve dokumente od skutera ni tablicu nego samo kupo-prodajni ugovor, u policiji sam ranije pitao šta da radim u slučaju da ga ovaj ne registrira, (a ja ga ne mogu odjaviti) jer sam mislio prijaviti u NN da sam izgubio to sve što mi treba za odjavu, ali mi je rečeno da to ne radim jer time činim kazneno djelo!

 

Uglavnom, odjaviti ga ne mogu jer se svi dokumenti i tablica kod kupca, kupoprodajni mogu okačiti mačku o rep, a plačanjem kazne ne postižem ništa jer je skuter i dalje ne odjavljen i tablice nisu vraćene.

 

Šta da radim, ima li žalba smisla?

 

Edit: terete me po čl. 250. ZSPC st. 1. i 12., mada sam zapravo kriv po st. 2. i 12.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno zašto tvrdiš da si kriv.

u Zakonu jasno stoji da je vlasnik vozila dužan..treba...odgovoran... itd.

ako imaš kupoprodajni ugovor nisi više vlasnik vozila.

kad neko kupuje vozilo kupuje ga sa papirima.

dužni ste dati kupcu prometnu dozvolu ,knjižicu vozila i važeče registarske pločice.

prema tome niste više u mogučnosti odjaviti vozilo po isticanju registracije.

samo ste trebali u ugovoru navesti da sve obvezu prelaze na kupca.

ako nemaš kupoprodajni ugovor prijavi krađu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to meni jasno, samo u zadnjoj verziji ZSPC čl. 250 st. 2. kaže da je vozilo dužan odjaviti onaj tko je vozilo prodao, (što nisam znao do sada) što je normalno nemoguće, jer ja osobno prvi ni u snu ne bi ostavio sve dokumente od vozila nekome koga ne znam (osim u slučaju da je u pitanju pravna osoba) i prepustio se na milost i nemilost njegovog poštenja ili nepoštenja

 

prigovor sam svakako htio napisati, samo nisam znao šta konkretno napisati, jer su mi do sada prolazili samo prigovori gdje sam tražio grešku u zakonu ili u postupanju policije, i to u slučajevima kad sam bio očito kriv, a sad sam vezano za ovo našao u zakonu o obveznim odnosima čl 376. st. 1. da je prodavatelj kupcu dužan predati stvar u vlasništvo, a ti dokumenti su satvani dio vozila... uglavnom imam u glavi otprilike šta ću napisati, a nadam se da će to na sudu dobro proći

 

da, imam kupoprodajni ugovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još jedna stvar, oni me terete da sam kriv po čl. 250. st. 1. čime me terete da kao vlasnik vozilo po isteku registracije nisam odjavio niti registrirao, a ja sam zapravo kao kriv po st. 2. tj. da ga nisam odjavio nakon što sam ga prodao, što nikako nije isto, pa me zanima dali oni moju žalbu mogu odbaciti, u stilu kao "ma isti k****, to ti je svakako 700kn" ili ne mogu jer to nije ono za što me terete

 

i isto tako, može li se za ovo tražiti opomena (ono kao za kazne do 1000kn) jer već neko vrijeme nisam kažnjavan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija