Jump to content

Je li veličina radnog prostora regulirana nekim zakonom ili pravilnikom?


Janica

Preporučene objave

S obzirom na to da ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, mislim da je ovaj forum idealan jer vjerujem da okuplja stručnjake koji bi mi znali pomoći i odgovoriti na pitanje: Postoji li neki zakon ili pravilnik koji regulira minimum prostora potrebnog za obavljanje određenog posla?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Janica je napisao:

S obzirom na to da ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, mislim da je ovaj forum idealan jer vjerujem da okuplja stručnjake koji bi mi znali pomoći i odgovoriti na pitanje: Postoji li neki zakon ili pravilnik koji regulira minimum prostora potrebnog za obavljanje određenog posla?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru! :namiguje:

 

janice pozzzzzzzz,

taj bi problem trebao riješavati Zakon o zaštiti na radu . To bi Vam dobro mogla odgovoriti naša članica pod nickom "zašto ja". Ona je stručnjak iz zaštite na radu. možda se neće uskoro pojaviti na Legalisu pa probajte na njezim PM. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo me, evo me! Vidim da me se treba :).

 

Dakle, ne znam koliko će ovo udovoljiti Vašem pitanju, jer ono što postoji je veličina radnog prostora po osobi. Dakle, samo da se podsjetim....

 

Veličina radne prostorije mora biti takva da na svaku zaposlenu osobu dolazi najmanje 10 m3 zračnog prostora i 2 m2 slobodne površine poda.

 

Pod pojmom zračni prostor odnosno slobodna površina poda podrazumijeva se slobodna zapremina zračnog prostora, odnosno površina poda koja nije zauzeta namještajem, oruđima, strojevima, pomoćnim uređajima ili materijalom i ne služi kao prostor za skladištenje.

 

Normativi iz stavka 1. ovoga članka odnose se na prostorije u kojima pri radu postoje normalni mikroklimatski uvjeti odnosno u kojima se pri radu ne razvija velika toplina, štetne pare, plinovi i prašina.

 

Izuzetno od odredbe stavka 1. ovoga članka, veličina radne prostorije u kojoj se pri radu razvijaju štetni plinovi, pare i prašina ili se javlja povećana vlaga odnosno postoje nepovoljni toplinski uvjeti, određuje se ovisno od djelovanja tih štetnih faktora.

 

To je, dakle, PRAVILNIK o zaštiti na radu za radne i pomoćne prostorije i prostore (NN br. 6/84).

 

E sad, meni se nekako čini da to nije ono što vas zanima. Ako sam u pravu, napišite koji točno posao radite, pa možemo razglabati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija