Jump to content

ostvarivanje prava na invalidski dodatak već umirovljenih


REGA

Preporučene objave

  • 13 godina kasnije...

Ovo i mene zanima.Nadam se da će neko dat neki savjet.Moj slučaj.U braniteljskoj mirovini 2 g.1961 godište.Na jedno uho ne čujem još kao dijete,a na drugo naglo izgubio sluh koji je sada na pragu totalnog gubitka sluha prije godinu dana.Prošao sve pretrage dobio slušni aparat koji mi pomaže koliko toliko.Ostalo opće stanje sve 5.E sad da li bi možda imao pravo na neki invalidski dodatak,mirovinu ili nešto treće.Mirovina 420 eura pa bi neko povećanje dobro došlo.Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima svatko, bez obzira na invalidsku mirovinu, ali mora predati zahtjev za utvrđivanje invaliditeta (%) te invalidnosti (stupanj I - IV). Može to putem HZMO, Hrvatskom zavodu za socijalnu skrb, HV. Institucija gdje ste predali zahtjev Vas šalje na vještačenje u ZOSI, na osnovu nalaza dobijate ili ne dobijate naknadu. Ako imate rješenje o invalidskoj mirovini od HZMO tamo već piše da nemate ili imate pravo. Savjetujem da odete u CZSS gdje će te dobiti sve daljne upute o postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u ostvarivanje prava na invalidski dodatak već umirovljenih

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija