Jump to content

izračun mirovine


zvebos

Preporučene objave

Umirovljen sam 08. 01. 2010. godine zbog opće nesposobnosti s omjerima 20% rat, 40 % mir i 40% izvan rada. Nemam status dragovljca niti HRVI. Od 12 mjeseca 1991. do 08. mjeseca 1992. godine bio sam u ZNG, a od 4. mjeseca 1993. do umirovljenja radio sam u MUP-u - policajac bez čina. Plaća mi je uvijek bila kao prosječna u republici. Molim približan izračun, budući da nisam još dobio nikakvo rješenje, pa čak ni akontaciju, a neizvjesnost me ubija. Ukupan radni staž sa beneficijama je oko 26 godina. Imam 42 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ratu sam proveo vrijeme od 23. 12. 1991. do početka 08. mjeseca 1992, a u policiji od 01. 04. 1993. na prvoj liniji obrane grada Osijeka. U biti u policiji sam za vrijeme rata proveo 3 godine, 3 mjeseca, a u ZNG 7 mjeseci i nešto. Policijsko zvanje se prevodi u čin desetnika pri odlasku u braniteljsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bidj je napisao:

Kolega pogriješio sam sori :-D:palacdolje::misli::-o 3444kn eto to je to sa podacima što si dao :kavica::palac:

 

Daj boze ali jako tesko,on ima koficjent za izracun 1,10 i jos posto ima cin desetnika ,jako tesko

Evo ti moj primjer sve isto kao i on ali posto sam bio u spec policiji (takodjer u Osijeku )imam koficjent za izracun 1,50 pa mi je mirovina kako sam naveo 2443,oo kn

 

***********

od zvebos dana 28.3.2010. 15:58

 

Kako si došao do izračuna 2.200,00 kn ako je najniža braniteljska 2.300,00 i nešto kuna?

 

************

 

Je ali po novom zakonu, ti si iso po starom gdje je najmanja mirovina 1800,ookn (20-80 profesionalna),znaci opca nije puno daleko

 

 

Sretno i javi kako je bilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

orao je napisao:

... Daj boze ali jako tesko,on ima koficjent za izracun 1,10 i jos posto ima cin desetnika ,jako tesko...

Nije uopće teško, dapače biti će čak i bliže 3600 jer ako kao PS ima plaću u prosjeku RH (i tako barem nekih desetak godina) a kako mu se "civilni" računa po Zakonu o pravima iz mirovinskog osiguranja DVO, PS i OSO, eto njega preko 3500 ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto ne štima: ili se nismo razumjeli oko podataka koje ste navodili (radni odnos,plaća, staž...)pa smo pogrešno računali...) ili teta brlja jer:

- ako ste umirovljeni iz radnog odnosa u MUP-u (ja sam barem tako razumio) i ako ste imali u najpovoljnijih sljednih deset godina plaću kao prosječna u RH tada da i dobijete svu mirovinu kao "civilnu" ona mora iznositi više nego što vam je teta rekla ("civilna" iz MUP-a s tim podacima cca 3200)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega teta u mirovinskom treba provjerit sve podatke o tebi, jer ono što si dao nama kada sam stavio u tablicu dobio sam iznos 3.444 kn pa mi je jedino to moguće da su nešto preskoćili jer i meni su tako slićno zabrljali .Nema sekiracije nego to utvrditi.I evo ja pitao jednog kolegu koji ima također 20-80 opća i nema RVI ni dragovoljac nema ni ćin bio je vojnik a ima 60mj rata i ima 2900kn otišao u 6a iz GBR. TI TREBAŠ PROVJERIT SVE kod tete u mirovinskom. :-o:-o:-o:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima :palac:

 

Zamolio bih da mi neko izračuna koliku bi mogao imati mirovinu,pripadnik sam HVO i ne razumijem se baš u izračune i čekam godinama obećanu mirovinu iz Hrvatske po međunarodnim ugovorima.

 

invalid sam (HRVI) 100% grupa 2. trajno

imam osobnu invalidninu za tu grupu

i dodatak za tuđu njegu i pomoć kategoria(grupa) 3. koji iznosi 367km.

čina nemam

dragovoljac jesam ali sumnjam da se to igdje piše

napominjem i to da je u sabiranju invalidnosti navedeno točaka u ukupnom zbroju 200% a nije sve obuhvaćno

također nije PTSP

 

lijep pozdrav

i unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima na forumu. molio bih ako mi netko može izračunati koliku bih imao mirovinu. imam čin satnika. profesionalni ugovor od 28.10.1991. bez prekida. prije rata dvije godine staža bez beneficija. prije profesionalnog ugovora imam 1 mjesec u 108.brigadi. od 01.09.1997. do 31.10.2001. sam bio na ustrojbenom mjestu satnik-bojnik. od 01.11. do 30.04.2008. na ustrojbenom mjestu bojnik. od 01.05.2008. pa nadalje sam na satničkom mjestu. unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom forumu ima barem tisuću upita za izračun mirovine i barem tisuću i jedan odgovor u stilu za to su potrebni ti i ti podaci, molim vas "prošećite" malo po forumu i ponovite upit ali s konkretnim / potrebitim / podacima- temeljem ovoga što ste naveli to je između: 1911,96 i 9975,24 kune...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro je napisao:

Na ovom forumu ima barem tisuću upita za izračun mirovine i barem tisuću i jedan odgovor u stilu za to su potrebni ti i ti podaci, molim vas "prošećite" malo po forumu i ponovite upit ali s konkretnim / potrebitim / podacima- temeljem ovoga što ste naveli to je između: 1911,96 i 9975,24 kune...

pozdrav Duro. kolega mi je dao da se koristim njegovim imenom ali to nije bitno. molim te usmjeri me gdje da tražim (i od koga), te koje podatke još trebam navesti. bez ljutnje, unaprijed hvala! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bidj je napisao:

Kolega po redu ako može: rvi-da,ne. mjeseci provedeni u ratu . staž ukupno.dragovoljac-da-ne. gbr ili mup. čin. :kavica::misli::palac:

trenutno se vodim kao normalan, dakle RVI ne, mjeseci provedeni u ratu, SVI, (ovi koje sam naveo po profesionalnom ugovoru). Dragovoljac da, mup ne, gbr ne, postrojba koja ima otežane uvjete na plaću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

pozdrav svima na forumu. molio bih ako mi netko može izračunati koliku bih imao mirovinu. imam čin satnika. profesionalni ugovor od 28.10.1991. bez prekida.

 

Nigdje ne navodite po kojoj osnovi bi išli u mirovinu -prof.nesposobnost,opča neposobnost ili čl.6a.....čl.11.

iskreno rečeno, nešto sam načuo da uloskom u EU, neke okolnosti se mijenjaju. Fašo mi veli da ako idem u 6a, sada mogu dobiti 6 bruto plaća kao otpremninu. razmišljam o njoj!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bidj je napisao:

Kolega ...opća 50%-50% 4100kn.Profesionalna 50%-50% 3600kn. evo to su mjere nekakve za planiranje ...

Vjerujem da kolegi želite pomoći ali takav optimizam baš i nije osnovan jer ako je 4100 iznos mirovine za opću nesposobnost s uzrokom invalidnosti 50:50 tada iznos mirovine za profesionalnu s istim uzrokom ne može nikako biti 3600 - mjera je za planiranje ali plan s takvim odstupanjem mi se čini loš :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodo, ja nemam nikakvu invalidnost. nisam na svom terenu u ovim komunikacijama. ako ometam vaše diskusije, šupirajte me tamo gdje bih mogao dobiti kvalitetan odgovor. ovo, postotci i slična s...., to me ne zanima. ja sam rijetki normalni koji je još u sustavu a nije za ništa opljačkao državu. dajte mi izračun kako sam naveo podatke ili da se na mail dugi68@gmail.com.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok svima !!!!

Ja sam novi na forumu i u mirovini pod člankom 11. dobio riješenje prije tjedan dana .Dali su mi omjer 20 vojno 80 civilno profesionalna mirovina nemam RVI i dali mi 2414,98 kuna .Danas sam poslo žalbu koji mi je napisao pravnik za branitelje pa da vidimo šta če se desit jel mi je bilo muka kad sam vidio riješenje htjeo sam otič u zg i nekog dobro naučit pameti pa me žena smirila.Imam sad pitanje za dobre ljude koji su krvarili za Hrvatsku da li je neko bio u mirovnoj misiji Afganistan i dobiva dodatak oko 500 kuna na mirovinu i ako dobiva koga treba pitat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hasko je napisao:

Plemeniti, izračunaj ovo za 6. ili 6a ( kako sada stvari stoje ).

 

 

 

Otprilike od 3.500-4.000 kn....

Ukoliko bude profesionalna sa činom satnika ali napominjem jako gruba procjena budući da neznam iznos primanja vaših zadnjih desetak godina...niti vrijednosni bod no svejedno mislim da se "vrti" oko tog iznosa....

 

No uz malo truda možete i sami:

 

http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=1203

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega zvebos, polako samo polako, već sam ti napomenio da mi je kolega otišao iz sustava (vojska)u 6a i ima kao ti 20%-80% opča i ima 2900kn. a ti imas čin a on nema, dakle nemože bit dobro.Koji ti je pravnik pravio riješenje je zabrljo i meni su takođe ,de vidi na riješenju ko je pravnik, dali ti je prošo rok žalbe, :kavica::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega zvebos, polako samo polako, već sam ti napomenio da mi je kolega otišao iz sustava (vojska)u 6a i ima kao ti 20%-80% opča i ima 2900kn.

 

Vi ovdje "brkate" dva potpuno različita pojma....

 

Mirovina po čl.6a je jedno.....

 

Opča nesposobnost i tkz.vojna mirovina s kumuliranim uzrokom invalidnosti(vojni+civilni dio)...nešto sasvim drugo...

 

 

 

Dali su mi omjer 20 vojno 80 civilno profesionalna mirovina nemam RVI i dali mi 2414,98 kuna .Danas sam poslo žalbu koji mi je napisao pravnik za branitelje pa da vidimo šta če se desit

 

S obzirom da je na snazi novi zakon koji propisuje da pravo na kumulirani uzrok mirovine imaju samo HRVI, a vi kako navodite niste u svojstvu HRVI, neznam koliko je žalba sretno rješenje....da li vas je odvjetnik upoznao sa tim djelom ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega plemeniti, prvo da sebe ispravim ,zaboravio sam napomenut da je kolega prenamjenu mirovine napravio iz " 6a u opču "" sori- a onda da tebe ispravim ,,kolega zvebos je u OPČOJ a ne profesionalnoj :-? :misli:pogriješio si , a mislim da se treba zalit mirovinskom na pogrešno izračun mirovine a ne na ocijenu o postotku ili omjeru rat/mir .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bidj je napisao:

Kolega plemeniti, prvo da sebe ispravim ,zaboravio sam napomenut da je kolega prenamjenu mirovine napravio iz " 6a u opču "" sori- a onda da tebe ispravim ,,kolega zvebos je u OPČOJ a ne profesionalnoj :-? :misli:pogriješio si , a mislim da se treba zalit mirovinskom na pogrešno izračun mirovine a ne na ocijenu o postotku ili omjeru rat/mir .

 

Nema pogreške....drugi dio posta odnosi se na post br.#31..-sasavtc

 

Radi lakšeg snalaženja prenosim ga u cijelosti...

 

Bok svima !!!! Ja sam novi na forumu i u mirovini pod člankom 11. dobio riješenje prije tjedan dana .Dali su mi omjer 20 vojno 80 civilno profesionalna mirovina nemam RVI i dali mi 2414,98 kuna .Danas sam poslo žalbu koji mi je napisao pravnik za branitelje pa da vidimo šta če se desit jel mi je bilo muka kad sam vidio riješenje htjeo sam otič u zg i nekog dobro naučit pameti pa me žena smirila.Imam sad pitanje za dobre ljude koji su krvarili za Hrvatsku da li je neko bio u mirovnoj misiji Afganistan i dobiva dodatak oko 500 kuna na mirovinu i ako dobiva koga treba pitat

 

 

 

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U mirovini sam od prošle godine od 20.06.2009.i dobivao sam akontaciju 1864 kune i prije tjedan dana sam dobio konačno riješenje o mirovini pravo na invalidsku mirovinu nisam išao po 6a nego po članku 11. bez otpremnine i dobio sam omjer 20 vojno 80 civilno i to riješenje sam dao pravniku iz mirovinskog on je ujedno i pravnik za branitelje koji mi je napisao žalbu i kako je napisao žalbu slažem se s tim .

E sad mi nije niko odgovorio šta sam pito dali je neko bio u mirovnoj misiji jel se pričalo da če kada se ode u mirovinu dobiva se do 500 kuna dodatak na mirovinu

 

Plemeniti ako možeš bolje objasnit ili neko drugi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već Duže vrijeme pratim razne izračune i primjetio sam jednu vrlo bitnu stvar, a to je da u zadnje vrijeme ( oko 10 mjeseci) svima omjer rat mir iznosi "20-80", tj. u mom slučaju također. Hoću reći, izgleda da su priče koje kruže da je naputak došao odozgo obistinuju.....ja sam u svom slučaju podnio tužbu na upravni sud, a koliko vidim to bih i drugima savjetovao, jer uvjerio sam se kod onih koji se izboriše za sebe da taj omjer mora biti puno viši.........Neću odustati, a i odvjetnik mi je lijepo savjetovao i napisao tužbu, omjer mora biti viši.....sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

faraon je napisao:

Već Duže vrijeme pratim razne izračune i primjetio sam jednu vrlo bitnu stvar, a to je da u zadnje vrijeme ( oko 10 mjeseci) svima omjer rat mir iznosi "20-80", tj. u mom slučaju također. Hoću reći, izgleda da su priče koje kruže da je naputak došao odozgo obistinuju.....ja sam u svom slučaju podnio tužbu na upravni sud, a koliko vidim to bih i drugima savjetovao, jer uvjerio sam se kod onih koji se izboriše za sebe da taj omjer mora biti puno viši.........Neću odustati, a i odvjetnik mi je lijepo savjetovao i napisao tužbu, omjer mora biti viši.....sretno svima!

 

 

 

Slažem se s tobom što ide dalje to je gore i sad mi koji smo dobili bjedne mirovine totalno smo uskračeni dok su oni koji su se bojali svoje sjene na ratištu i propucavali se dobili sve a mi koji smo ostali dalje u sustav dobili na kraju mrvice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kontaktirao sam pravnicu koja mi je radila rješenje. Kaže da je izračun radila po činu policajac - desetnik. Nije mi jasno kako tvoj kolega bez čina s istim omjerom kao ja ima toliko a ja 2.495,00 kn. Plaća mi je bila uvijek u državnom prosjeku, a vojsci je bila manja. Koliku plaću je imao tvoj kolega ako nije tajna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ponovit ću sve podatke.Dragovoljac, imam 10 god .staža,ranjavan,bez statusa,dobio rješenje na 100 %, od toga 30 % oboljenja u ratu, a 70 % izvan ali posljedica rata.Tako stoji u rješenju.Opća nesposobnost za rad.Na prvostupanjskoj komisiji dobio 30 % statusa,ali je Zagreb odbio i to mi se sada rješava na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega commando ,novi2 je prvo napisao 100%opča bez 30-70 pa je kasnije vidio pogrešku i ispravio a ja već napravio račun :-?:-?:namiguje: A kolega zvebos ma on je otišao iz sustava bio je razvodnik znači plaća 4300kn on je u mirovini 3godine evo sad mi je javio , neznam kako je to tebi ispalo 2500kn kad ubacim tvoje podatke u tablicu meni je 4400kn mora bit u nečem vic ,a di ti je sad predmet u zg ili os :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega bidj nešto tu ne štima. Imam čin desetnika s omjerom 20% rat 80% mir, bez HRVI i dragovoljca i opća nespsobnost. Kome da se obratim za provjeru izračuna? U rješenju mi nisu naveli godišnje plaće kroz godine radnog staža kao što se obično u rješenjima navodi. Pravnica se ograđuje da je to tako i nikako drugačije. Predmet je u Osijeku. Pravo na mirovinu stekao sam 03. 09. 2009. i uzima mi se osnovica iz 2009. koja je 99.333 kn koja se dijeli s ukupnom prosječnom plaćom RH isplaćenoj u godini koja prethodi godini umirovljenja a to je 2008. a iznosi 90.528. Kažem da sam pravo stekao u 9, mjesecu a dok sam dobio rješenje i dok sam čekao pravomoćnost umirovljen sam 07. 01. 2010. godine.Molim te da me savjetuješ šta da radim. Smatram da su mi priznali pravo na mirovinu po starom zakonu, a izračun radili po novom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bome kolega zvebos , moguče je to ,pa moraš pitat pravnicu po kom zakonu je radila mora ti to reći, da ti bude lakše kad znaš.A to je isto slučaj kao ovi sa otpremninama otišli u mirovinu a papirologija kasnila i dok zec dokaže da je zec osta bez "legla". :misli::misli::misli: neznam kolega šta možeš uradit ako su te po novom zakonu računali,.Pa jesil možda u postupku za RVI :kavica::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sasavtc je napisao:

...E sad mi nije niko odgovorio šta sam pito dali je neko bio u mirovnoj misiji jel se pričalo da če kada se ode u mirovinu dobiva se do 500 kuna dodatak na mirovinu...

Ako to (500 kuna...) ne piše u nekom zakonskom ili podzakonskom aktu možeš tu priču ... (mislim da nema potrebe da napišem...)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

NOVI2 je napisao:

Dobio sam privremenu mirovinu na iznos od 2330,00 kn koja mi se ne isplaćuje i sad me zanima kolika će ona biti kad bude trajna

Da bi vam se na ovaj kao i vaše prethodne postove da tako kažem ozbiljnije odgovorilo (tj. da ne licitiramo s nekoliko tisuća razlike) trebalo bi znati sljedeće:

- idete li u mirovinu izvan ili iz radnog odnosa?

- ako idete iz radnog odnosa jeste li možda na bolovanju tj. na naknadi plaće?

- ako idete iz radnog odnosa je li poslodavac MUP, HV ili nešto treće?

- ako idete izvan radnog odnosa ili ako je poslodavac nešto treće: pri razvojačenju je li zadnja dužnost bila u MUP-u ili u HV, te koje je zvanje odnosno čin za tu dužnost?

Za dio mirovine (70%) bi trebalo znati što više podataka o plaćama za sve godine radnog staža...odnosno za dio mirovine (30%) temeljem onoga što naveli a uz pretpostavku da vam je zadnja dužnost u OS RH bila u MUP-u i to u SJP se može reći da će ići po činu desetnika i uz status dragovoljca će iznositi 1671,69 kn (+- koja lipa). Onaj prvi dio (70%) je teško procjenjivati bez dovoljno podataka (ono gore s akcentom na plaćama pa plus godine starosti, datum vještačenja, radni staž u dan,...)...

Iznos 2330 je određen jer je to iznos (koji je bio) najniža braniteljska i od njega manje ne možete dobiti ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega dobio 50-50 profesionalna 3890.kn.RVI 20 posto,čin poručnik, mjesto pomoćnik zapovjednika bojne za obavještajni rad,dragovoljac.Jedno kraće vrijeme 91 bio policajac,zatim vojnik do kraja.Obračun po meni u redu osim ustrojbenog mjesta gdje su stavili stožerni narednik što po meni ne odgovara.Zadnju godinu vojske bio je na funkciji kako sam gore naveo.Zna li netko koje ustrojbeno mjesto nosi ta funkcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zozef je napisao:

Kolega dobio 50-50 profesionalna 3890.kn.RVI 20 posto,čin poručnik, mjesto pomoćnik zapovjednika bojne za obavještajni rad,dragovoljac.Jedno kraće vrijeme 91 bio policajac,zatim vojnik do kraja.Obračun po meni u redu osim ustrojbenog mjesta gdje su stavili stožerni narednik što po meni ne odgovara.Zadnju godinu vojske bio je na funkciji kako sam gore naveo.Zna li netko koje ustrojbeno mjesto nosi ta funkcija.

 

moj kolega dobio 100% vojnu opća nesposobnost obračun mirovine sa činom narednika i dobio mirovinu preko 7000 kuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zozef je napisao:

Kolega dobio 50-50 profesionalna 3890.kn.RVI 20 posto,čin poručnik, mjesto pomoćnik zapovjednika bojne za obavještajni rad,dragovoljac.Jedno kraće vrijeme 91 bio policajac,zatim vojnik do kraja.Obračun po meni u redu osim ustrojbenog mjesta gdje su stavili stožerni narednik što po meni ne odgovara.Zadnju godinu vojske bio je na funkciji kako sam gore naveo.Zna li netko koje ustrojbeno mjesto nosi ta funkcija.

 

Poručnik-satnik -pomoćnik zapovjednika bojne....

 

No skoro pa nebitno,,, stožerni narednik i natporučnik.... te časnički namjesnik-satnik....jako mala razlika u kunama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

 

Mene zanima izracun i sta da radim...

Imam 30% rvi, prvostupanjska mi je dala 100% vojno, opca nesposobnost i sada mi se vratilo iz Zagreba 50%\50%.

Znaci oni su mi prepolovili.

Dragovoljac otisao u rat sa 17 g. iz srednje skole, te imao pokusaj suicida 93. god. na dosluzenju vojnog roka.

Ne znam da li da se zalim i dali mi mogu smanjiti ako se zalim???

 

Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cina nemam, obican vojnik.

staza vrlo malo oko dve i pol godine.

sa placom koju su svi prijavljivali pod minimalac,

mislim oko 2500 kn. a ostalo na ruke kao sto to ide kod privatnika.

danas sam zvao mirovinsko jer im jos fale neki papiri pa mi zenska kaze da mi je problem moj omjer 50/50,

jer iz civilstva imam premalo staza.

Tako da sada vise nista ne znam...

Ako netko zna za ovakvu situaciju neka se slobodno javi,

jer neki kazu da su mi trebali dati 100% vojno jer sam otisao maloljetan...

Stoga vas molim za neki savjet,

Unaprijed hvala i pozdrav svim braniteljima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

ja sam 60% trajni ratni invalid na osnovu zatocenistva i ozljede,pripadnik hvo-a sa cinom narednika ,u hrvatsku sam podnio zahtjev za mirovinu i izdato mi je rjesenje ,100% profesionalno sa iznosom od 4183 kn.nemam staza i dali su mi 40 godina mirovinsg na osnovu uvjeta ...molim vas moze li mi itko odgovoriti dali je ovaj ovaj prosjek mirovine ispravan ili trebem uloziti zalbu?? ,na osnovu ovog rjesenja nije mi jasno ovaj izracun mirovine?????na rjesenju pise da ce biti islaceni zaostaci od 2006 do 30.5.2009 i nigdje mi nepise koliko procenata imam [u bih 60%] u rjesenju ,samo 100%profesionalna?????ako ko zna molim da mi objasni.....?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Poštovani 7 godina sam u mirovini polazni koeficijen za izracun mirovine mi je 1.50,a sada sam saznao da mi treba biti 1.85,gardijska sam brigada,dragovoljac ,molio bih dali netko zna dali ce mi vratiti taj novac napominjem svu dokumentaaciju su imali od pocetka ,rvi,sve čin,nego netko nije gledao ,sve čisto,kako se postaviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 7 godina sam u mirovini polazni koeficijen za izracun mirovine mi je 1.50,a sada sam saznao da mi treba biti 1.85,gardijska sam brigada,dragovoljac ,molio bih dali netko zna dali ce mi vratiti taj novac napominjem svu dokumentaaciju su imali od pocetka ,rvi,sve čin,nego netko nije gledao ,sve čisto,kako se postaviti

 

Ako je tako onda je krivnja i na tvojoj strani jer si se na isto rješenje imao pravo žaliti a očigledno da se nisi žalio na vrijeme, odnosno uopće pa je tako to rješenje postalo pravomoćno .

 

Sada , po meni ti jedino preostaje da ideš na obnovu postupka, pa da im tom prilikom ponovno priložiš svu dokumentaciju , a kada dobiješ rješenje od nijih i ako isto neće biti po tebe povoljno, žali se.

 

Otiđi do neke braniteljske uduruge pa vidi tamo s kakvim pravnikom kako ispraviti grešku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 7 godina sam u mirovini polazni koeficijen za izracun mirovine mi je 1.50,a sada sam saznao da mi treba biti 1.85,gardijska sam brigada,dragovoljac ,molio bih dali netko zna dali ce mi vratiti taj novac napominjem svu dokumentaaciju su imali od pocetka ,rvi,sve čin,nego netko nije gledao ,sve čisto,kako se postaviti

 

Od kada si HRVI ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li mi netko može reći ili izračunati koliku bi imao mirovinu? bio sam pripadnik specijalne policije od 1.8. 1991. do 5. 7. 1992. ranjen 1.9. 1991. i tek sada sam dobio invalidnost 20%. radnog staža gotovo i nemam jer sam kao maloljetnik (nepunih 17 god.) otišao u rat pa nisam završio srednju školu i radio ne prijavljen. imam status dragovoljca. bolujem od PTSP-i ali mi ne može biti priznat jer mi je diagnosticiran tek 2009 god. fizijatar mi je procijenio potpunu nesposobnost za rad. sada me zanima izračun. unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 7 godina sam u mirovini polazni koeficijen za izracun mirovine mi je 1.50,a sada sam saznao da mi treba biti 1.85,gardijska sam brigada,dragovoljac ,molio bih dali netko zna dali ce mi vratiti taj novac napominjem svu dokumentaaciju su imali od pocetka ,rvi,sve čin,nego netko nije gledao ,sve čisto,kako se postaviti

 

Otiđite u HZMO Vaš područni ured te na običn arak A4 napisati zahtijev za ponovni izračun mirovine po koeficijentu 1,85 temeljem novih činjenica....

Naravno priložiti dokumente tj.rješenje drugostupanjske komisije o ostvarenom statusu HRVI iz kojeg je vidljivo da na isti imate pravo ukoliko isto posjedujete....

 

Izračun ide od dana podnošenja zahtjeva...za tekuči mjesec eventualno jedan unatrag..

 

Obnova postupka nije potrebna....samo zhtijev..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam ali slušam 100 ljudi a čujem 101 priču. ne znam ni sam kome da vjerujem i da li da opće predajem papire. može li se medicinska dokumentacija nadopunjavati ili za to trebam ulagati žalbe i čekati ponovnu komisiju?

 

Mrljo Vam je dobro objsnio prvo vještačenje pa onda na temelju nalaza i mišljenja ovlaštenog vještka dobivate nalaz i mišljenje...profesionalna ili opoča ili negativno rješenje...

Ukoliko ne predate zhtijev i dokumentciju nevidim uporište temeljem kojeg bi ostvrili pravo na mirovinu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam ali slušam 100 ljudi a čujem 101 priču. ne znam ni sam kome da vjerujem i da li da opće predajem papire. može li se medicinska dokumentacija nadopunjavati ili za to trebam ulagati žalbe i čekati ponovnu komisiju?

 

Razgovaraj prvo sa svojim izabranim liječnikom opće prakse.

 

Ako procijeniš kroz razgovor sa svojim liječnikom da imaš i ispunjavaš uvjete za mirovinu, možeš sakupiti svu dokumentaciju i podnijeti zahtjev za umirovljenje. O visini mirovine ne možemo raspravljati jer ne znamo kakva ti je medicinska dokumentacija i da li će te u HZMO temeljem te dokumentacije ocijeniti radno nesposobnim, da li ćeš dobiti profesionalnu ili opću nesposobnost, da li imaš čin, koji će ti biti omjer rat-mir..........................????

 

Svatko će ti svašta reći ili napisati ali nitko ne može točno znati, a na tebi je da odlučiš.

 

Ili ćeš krenuti sa postupkom za umirovljenje ili nećeš.

Odluči se sam u dogovoru sa svojim liječnikom.

 

Ako i odeš u mirovinu, moraš i dalje nastaviti sa liječenjem, ovisno o težini oboljenja i ukoliko budeš nezadovoljan mirovinom, možeš uvijek temeljem novije medicinske dokumentacije iz koje mora biti evidentno da je došlo do pogoršanja tvog zdravlja tražiti novu procjenu radne sposobnosti (možeš svakih 8-9-10 mjeseci jer moraš prije svake obnove postupka nakupiti dosta "papirologije" da imaš argumente za novu procjenu radne sposobnosti ukoliko bi tražio povoljniju mirovinu).

 

Za napomenuti je da su liječnici - vještaci u HZMO-u sada jako rigorozni kod procjene radne sposobnosti i u mirovinu, pogotovo sada, nije nimalo lako otići, a nije bilo lako niti prije.........međutim to je druga priča (ali, prije je, čini mi se ipak bilo malo lakše nego sada u ovoj krizi).

:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala za informaciju evo podnio sam zahtjev,i saznao da su me 7 godina zakidali za koeficijent ,a dokumntacija čista koo suza ,po nekim saznanjima moji papiri su posluzili nekome drugome za mirovinu ,a meni ono 1.50 ,zato moja preporuka ljudima kada predajete papire trazite specificiranu potvrdu sto je predano da vam ne nestanu papiri,

Otiđite u HZMO Vaš područni ured te na običn arak A4 napisati zahtijev za ponovni izračun mirovine po koeficijentu 1,85 temeljem novih činjenica....

Naravno priložiti dokumente tj.rješenje drugostupanjske komisije o ostvarenom statusu HRVI iz kojeg je vidljivo da na isti imate pravo ukoliko isto posjedujete....

 

Izračun ide od dana podnošenja zahtjeva...za tekuči mjesec eventualno jedan unatrag..

 

Obnova postupka nije potrebna....samo zhtijev..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa svim tim koeficijenitima - činovima, između 55oo - možda i razvuče do 5700 kuna.

 

:-) Ako bude u tim znamenkama, dolazim na prasetinu (može i janjetina Crveni luk dobrodaošao, mladi luk još bolje), a nije za odbaciti i piletina.

 

Ne vjerujem da će cifra biti manja od 54oo kuna.

 

Natrulih, ako dođu Linićevi rezovi (svašta je moguće - Europa, a i lijepa naša - u krizi - bojim se da će biti rezova) bit će nešto manje (ovisno o postotku pile-testere kojom će nas odrapiti).

 

Ali, mirovina bi trebala biti odlična.

 

Ali pazi - ako nema status HRVI, pada sve u vodu.

 

Neće mu priznati u HZMO-u ništa od invalidske braniteljske mirovine ukoliko nema status HRVI. (zaboravi na ražanj - bit će možda žganci ili palenta, kačamak sa slabim kajmakom).

 

Eventualno ako ispunjava uvjete za minimalnu braniteljsku mirovinu, a da bi ispunjavao te uvjete mora imati godina (65) - kao broj 1 ili Jeremja (dakle, jednom nogom u grobu, a drugom na korici od banane).

 

A minimalna braniteljska mirovina baš i nije nekakva, dvije tisuće i četirsto ili petsto kuna, tamo sam negdje u podforumu sam već napisao (da sam ne linkam HZMO - mora imati opću nesposobnost).

 

:-)

uređeno: od Mrljavac
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fakat sto ljudi sto i jedna priča ali pozdrav svima. Ja sam u mirovini od lipnja 2008, HRVI 30% trajno. RAT-MIR 50-50 16 i pol godina staža-vojak. 1991/92 bez čina,opća nesposobnost. Nije mi jasno da dosta kolega sa istim ili sličnim predispozicijama ima puno veći neto iznos mirovine. Moja je u startu bila 2.691,92kn. Do statusa dragovoljca , administracija se pobrinula , fali mi par dana ( iako sam to bio.) Molim gospodina Mrljavca kao i sve upućene i sa svojim saznanjima, dali je negdje i gdje pogreška? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fakat sto ljudi sto i jedna priča ali pozdrav svima. Ja sam u mirovini od lipnja 2008, HRVI 30% trajno. RAT-MIR 50-50 16 i pol godina staža-vojak. 1991/92 bez čina,opća nesposobnost. Nije mi jasno da dosta kolega sa istim ili sličnim predispozicijama ima puno veći neto iznos mirovine. Moja je u startu bila 2.691,92kn. Do statusa dragovoljca , administracija se pobrinula , fali mi par dana ( iako sam to bio.) Molim gospodina Mrljavca kao i sve upućene i sa svojim saznanjima, dali je negdje i gdje pogreška? Hvala.

 

Da se razumijemo, nisam nikome jalan, ali mi nije jasno , kao što možemo vidjeti iz mnogobrojnih postova, neki sa par godina staža,pa i bez statusa HRVI-a, profesionalna,omjer rata i mira 30-70 imaju neto puno veći iznos nego u mome slučaju.

Nastavio sam dakako sa liječenjem jer sam naravno zbog bolesti umirovljen. Vidim da ima tema vezanih uz obnovu postupaka pa ću tamo potražiti savjet vezano uz to, ali generalno, moje rješenje mi nikada neće u potunosti biti jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
"Lijepo" su gospoda to smislila, sebe su kao "udarili" po plaći sa astronomskih 3% a nas su satrli u startu sa 10% na mirovinu.

Čestitam na PravDa-i.

 

Ali pazi njima je bruto a nama neto s primanja, što bi u praksi značilo njima će neto biti svega 1,5 do 2 % a ne nikako 3 %, a nama je neto bio - 10 %. I to je onda bilo samo nama i nikome drugom, nikome !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pipl mast trast as.

 

Polako, sada će doći ne na red i braniteljake mirovine i radničke, zadnja linja obrane - a ovi nesretinici koji su radili i po 35-40 godina i štedili poneku kunu-dinar da bi napravili nekakvu vikendicu - i platili i za vikendicu poreze pomogli svojoj djeci da se koliko toliko osamostale - platiti će i to, a izgleda da će i njihova djeca otplaćivati..

 

Bat bipli must nama trast.....kokodaaaaaa

 

Evo, pripremam jedan megamix,sklepat ću nešto........možda će biti nekom smiješno, ali Ingrid, Jaci i ostalim političarima koji su pokušali lapradti engleskim, neće biti smiješno (stavit ćemo taj megamix-megamix "mrljavac-megamix).

 

Samo da sklepam .. bit će yes of skroz,,

 

Ima i Mrljo smisla za humor na račun političara.

 

Smislit ću im ja megamix, a pogledajte ove (primjerice Ingrid) kako govori engleski, prisjetite se i naših prethodnih političara i njihovih engleskih akcenata iliti izgovora, a svi su imali pravo da govore našim materinjim "HRVATSKIM" jezikom u određenim institucijama.

 

Uzmimo za primjer premijera Srbije, pa poslušajte kako taj čovjek (iako je srbin) Tadić govori engleski, dok je naš precjednik nešto i rekao, ali što?

 

Nećemo hvaliti druge, a naše omalovažavati, ali pohvalimo i naše sa nastupima engleskog (Bog me ubio ako ja ne bih bolje na engleskom ili njemačkom nešto rekao, a poznajem oba jezika).

 

Naša država je u banani, ali naši se političari pokušavaju (Ingrid-Jaca..) pohvaliti svojim poznavanjem engleskog.....) - i eto ti sramote.....tako nam i treba.

 

Primjerice....uzmimo bivšeg premijera Srbije....Koji rastura Engleski...pa pogledajte limunadu od našeg predsjednika koji (hajd budimo objektivni-bolje i da ne govori engleski).

 

Juriš sa našim političarima u EU (plaće su dobre, a poznavanje engleskog 0 )

 

Platimo i prevoditelje jer će naša Ingrid vjerojatno imati problema sa razumijevanjem i visinom glasa, a kaže da nema ništa protiv dugačkih pištolja.........

 

A ti branitelju, plati, ne samo ti branitelju nego i ostali građani i radnici u RH.

 

Pa tko je dozvolio da jedna takva osoba govori engleski jezik u institucijama i Europi gdje je engleski jezik službeni jezik (pogotovo sa sa takviim iritirajućim naglaskom - kokokokokodaaaaaaa)

 

Lijepo smo se osramotili.

 

Hajd, Liniću, smanji građanima minus na tekućem, pa da svi pocrkaju od gladi jer je većini dozvoljeni minus bio i temelje za plaćanje režija i osnova za životno preživljavanje - sigurnu je da ti nesretnici nisu kupovali najskluplje meso već plaćali režije i ionako jedva sklapali kraj sa krajem .

Da li si svjestan da će nakon te tvoje genijalne ideje smanjivanja prava na iznos dozvoljenog minusa po tekućem računu još više opast kupovna moć građana, neke ćeš istjerati na ulicu, potpuno onemogićiti porez na nekretnine, onemogućiti legalizaciju objekata i uništiti kupovnu moć građana, a neki neće moći niti platiti režije (i možda završiti na ulici).

 

Ili ti je ta inspiracija došla dok si bio na odmoru u tamo nekakvim Bahamima ili pitaj Boga gdje i bahato se pohvalio da imaš takvu plaću da si to možeš priušiti tj sebi. omogućiti takvu vrstu odmora dok hrvatska sirotinja ruje po kontejnerima za smeće pa, kako im bude.

 

Tebi će uvijek biti dobro? ili da razmislite ti i bubuljičavko o ideji da iznamjite Brijune na nekoliko godina pa da si ova hrvatska sirotinja (policjacji i ostali državni službenici) mogu priuštiti odlazak u trgovinu i kupiti osnovne životne namirnice.....

 

Ili ćete ukidati sebi spajalice za dokumente da biste na tome uštedjeli, a kupovati nove Bendžole, Mercedese i uskraćivati si novce za Laptope (sa kojima se i ne znate služiti).

 

Ili možda sada srezati braniteljima mirovine, tj. onima koji su vam omogućili da imate takve udobne stolice, kreštalicama da govore u EP a nemaju baš previše veze sa engleskim jezikom..............ili mislim da su sada branitelji na redu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo Mrljo to je "riječ".Potpisujem milijun posto.

Jedna mala digresija , kada govoriš "a svi su imali pravo da govore našim materinjim "HRVATSKIM" jezikom u određenim institucijama".

Bez da mi je namjera bilo koga uvrijediti ali imam dojam kako Pakistanski azilanti na ispitu za stjecanje hrvatskog državljanstva bolje poznaju hrvatski jezik od ogromnog broja jezično "opuštenih" Hrvata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pipl mast trast as.

 

 

Evo, pripremam jedan megamix,sklepat ću nešto........možda će biti nekom smiješno, ali Ingrid, Jaci i ostalim političarima koji su pokušali lapradti engleskim, neće biti smiješno (stavit ćemo taj megamix-megamix "mrljavac-megamix).

 

Smislit ću im ja megamix, a pogledajte ove (primjerice Ingrid) kako govori engleski, prisjetite se i naših prethodnih političara i njihovih engleskih akcenata iliti izgovora, a svi su imali pravo da govore našim materinjim "HRVATSKIM" jezikom u određenim institucijama.

 

Uzmimo za primjer premijera Srbije, pa poslušajte kako taj čovjek (iako je srbin) Tadić govori engleski, dok je naš precjednik nešto i rekao, ali što?

 

Nećemo hvaliti druge, a naše omalovažavati,

 

Nisu naši političari krivi što govore loše engleski, krivi su profesori koji su ih učili engleski.

Zato što su ih slabo naučili engleski a izgleda i druge predmete, ovi im se danas osvečuju rezanjem plaća.

 

A srbi su valjda imali bolje učitelje engleskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Bog !!

 

Molim vas ako more netko da mi izračuna visinu mirovine za : 45.godina

 

status HrV-a

10-ak godina staža

 

 

20 % vojne 80 % civilne - opća nesposobnost

28 mjeseci rata , bez čina bez statusa dragovoljca

 

 

Unaprijed hvala !!

 

Oko 3000 kn. Prije 2900 do 3000 tako nekako otprilike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija