Jump to content

iznos mirovine 20 rat 80 mir


sumaglica

Preporučene objave

pozdrav svim članovima foruma odnosno istinskim Hrvatskim braniteljima,pitao bi pošto sam djelatna osoba MUP-RH ,proglašena nesposobnom za rad od strane komisije MUP-a te komisije u HZMO u Zagrebu zbog psihičkog oboljenja PTSP-a,sa pravom na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja mi se priznaje od o3 mjeseca 2009 godine u omjeru 20 rat 80 mir kolika bi mi bila mirovina,sa tim omjerom,napominjem da imam status dragovoljca,a nadalje,da sam na riješenje HZMO podnio žalbu koja je odbijena te sam na riješenje HZMO podnio tužbu upravnome sudu.Ako tko ima iskustva i znade bio bi zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo prijatelju da te puno ne mantam ,isti slućaj mi je prolazio moj prijatelj samo što on ima status hrvi ali bez statusa dragovoljca i sa istim omjerom kao i ti rat-mir,i dobio je mirovinu 2450 kuna e pa ako ona laže lažem ija ako sam ti imalo pomogao meni drago ,jer je bolje da što prije saznaš realnost nego da se poslije sekiraš a to ti je najgore .Pozdrav svim braniteljima . :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala kolega,dali se pri tome može tražiti izračun mirovine iz radnoga staža jer prema ovome vjerojatno je povoljnija nego sa ovim postotkom,te dali nakon proteka 3 godine po članu 97.Zakona o policiji,a ukoliko upravni sud ne riješi predmet i dalje ostajem na skrbi MUP-a do donošenja riješenja o pravomočnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

dobro veće,ako ima koji policajac,a da ima isti omjer kao i ja,isti status,te vodi upravni spor molio bi ga da mi kaže nešto više o iznosu mirovine i drugo vezano uz to -

hvala-

 

Kolega moj šogor je 2007. godine otišao u mirovinu sa istim omjerom kao i ti, kao običan policajac bez čina i mirovina je bila oko 2800 kuna, a danas je nešto preko 3000 kuna.Tužbu je podnio Upravnom sudu za RVI no prije mjesec dana dobio je odbijenicu zbog famoznog datuma 31.12.2005.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

sumaglica je napisao:

Pozdrav,dali možda tko od članova foruma ima postotak invalidnosti u omjeru 20 rat 80 mir sa profesionalnom nesposobnošću za rad,a sa statusom dragovoljca bez HRVI,a zanima me iznos mirovine u kunama.

 

Nemam status dragovoljca , imam status rvi , tijekom rata SJP-MUP- profesionalna, omejr 30 rat - 70 % ostalo , čin satnik - pirje smajnjenja od - 10 % mirovina bila = 3814 kn.

Otišao sam u mirovinu iz MUP-a.

 

Sve vam zavisi od ovih 80 %koje kontaju kao civilno, nadalje o tome da li ste išli iz civilstva ili iz službe ( MUP ili MORH ) u mirovinu i o činu koji su vam priznali za mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Hvala,znači da se ne može unaprijed fiksno odrediti,inače što se tiče drugih podataka pol.službenik sam MUP-a,sa zvanjem viši policajac,ali na radnome mjestu policajca,33 godine radnoga staža sa benificijama.

 

Mislim da će vam MUP dati zvanje policijskog narednika ili tome slićno a što će vam u mirovinskom najvjerojatnije prevesti u dočasnički čin nadnarednika ili tome slićno.

 

Računajte kolega mirovinu oko 2800 do 3000 kn, ako bude veća bolje po vas, ali tu negdje otprilike bi trebala biti.

Baš 100% toćan iznos ćete znati nakon izračuna iz mirovinskog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Hvala Vam kolega,nisam pametan što je bolje moja mirovina iz radnog staža ili invalidska,a budući da za postotak 20 rat 80 mir vodim upravni spor na upravnome sudu neznam niti kako če se on riješiti s obzirom na novi zakon o braniteljima.

 

Da, malo složena situacija. U svakom slućaju posavjetujete se s nekim pravnikom kojem je uža specijalnost slična vašem probemu i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu naći temu u kojoj sam više puta navodio moje iščekivanje novog rješenja mirovine temeljem opće nesposobnosti za rad. Prvotno sam imao prof. nesposobnost za rad, 20% vojno i 80% civilno, te dobivao uz rad (plaću) 1396kn mirovine.

Dobio sam novo rješenje: opća - 40% vojno i 60% civilno

čin : vojnik, dragovoljac

bez statusa HRVI

iznos : 3182kn

Na vještačenju bio u svibnju 2009.godine. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ovako ja imam 20/80 prof. status dragovoljca cin i usrojbeno mjesto zpovjednik desetine hrvi 20% privremeno mirovina 2701 kn.bio sam u rezervnom sastavu policije 91g (policajac) znaci ides 2 cina gore,prelazim u 106 brigadu 92g ali posto je zapovjednk desetine jaci cin(barem tako oni kazu) meni su to uzeli u obzir. 20 g staza . zalio sam se kao i ti i naravno da su me odbili.e sad ja nisam isao na upravni sud vec sam skupljao nove papire lezanje,dnevne,kontrole,psihlog,i stanje u pogorsanju i s tim nakon godinu i pol odlazim na pogorsanje.dobivam opcu 40/60 prije mjesec dana i sad cekam novi izracun, sretan ko malo dijete ... mozda ti upravni nije najbolje rijesenje jer dugo traje ali u svakom slucaju ti zelim sve najbolje... pozzz tebi i svim forumasima :palac::palac::palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala kolega na dobrim željama,e sada više ni ja sam na žalost nisam toliko pametan da znam što je bolje,a što nije više,ti imaš barem HRVI,a moj je također na upravnome zbog roka,a s obzirom na novi nepravedni zakon o braniteljima nemam više pojma što če biti i kako če se ti predmeti na upravnome riješavati mislim na onaj omjer rat,mir dok za HRVI vidim da sve na žalost odbijaju.Pozdrav -

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

perojug2 je napisao:

evo ovako ja imam 20/80 prof. status dragovoljca cin i usrojbeno mjesto zpovjednik desetine hrvi 20% privremeno mirovina 2701 kn.bio sam u rezervnom sastavu policije 91g (policajac) znaci ides 2 cina gore,prelazim u 106 brigadu 92g ali posto je zapovjednk desetine jaci cin(barem tako oni kazu) meni su to uzeli u obzir. 20 g staza . zalio sam se kao i ti i naravno da su me odbili.e sad ja nisam isao na upravni sud vec sam skupljao nove papire lezanje,dnevne,kontrole,psihlog,i stanje u pogorsanju i s tim nakon godinu i pol odlazim na pogorsanje.dobivam opcu 40/60 prije mjesec dana i sad cekam novi izracun, sretan ko malo dijete ... mozda ti upravni nije najbolje rijesenje jer dugo traje ali u svakom slucaju ti zelim sve najbolje... pozzz tebi i svim forumasima :palac::palac::palac::palac:

Može li mi perojug2, ili netko drugi odgovoriti što konkretno znači to:"bio sam u rezervnom sastavu policije, znači dva čina gore.", i u kojim slučajevima se to primjenjuje (2 čina gore).

Ja sam kao dragovoljac od lipnja91 također bio u pričuvnom sastavu policije, a kasnije sam prešao u ZNG. Demobiliziran sam na osobni zahtjev 1994g. kao pripadnik 11-te dom.pukovnije: čin pozornik-puškostrojničar.U vojnoj iskaznici te postrojbe pisalo je razvodnik-puškostrojničar i primao sam veću plaću od vojnika, no u rješenju o demobilizaciji stoji pozornik. No nisam dobio Ukaz i u vojnoj knjižici mi nije ništa uvedeno glede čina.

Otišao sam u invalidsku mirovinu temeljem opće nesp.za rad (40% vojno) 1.2.2010., a neki dan sam dobio rješenje o mirovini koja je obračunata na osnovi čina: vojnik. Interesira me da li mogu od MUP-a dobiti dva čina gore kao dragovoljac, ako sam dobro razumio perojug2 ?? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Forrester je napisao:

 

Interesira me da li mogu od MUP-a dobiti dva čina gore kao dragovoljac, ako sam dobro razumio perojug2 ?? :misli:

 

Otiđite u PU u kojoj ste bili u policiji i tamo se kod tete koja radi po socijalnim pitanjima raspitajte o svom interesiranju vezano za čin. Oni če vam dati najbolji i njatočniji odgovor a ako imate pavo na isto, oni će od MUP-a zatražiti da za vas dostave odgovarajuće policijisko zvanje koje će u mirovinskom pretvoriti u vojni čin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neno-josip je napisao:

foresteru je uzeto zadnje ustrojbeno mjesto sa kojeg je demobiliziran i zato mu je uzet u obzir ustrojbeno mjesto pozornik.da je demobiliziran iz policije imao bi pravo na dva čina gore i ostalo,ovako sumnjam da ima pravo.

Da neno-josip, ali čitaj objavu perojug2 od 4.8., gdje veli da je iz MUP-a prešao u 106-tu brigadu, i onda:"znači dva čina gore." Znači li to da je on pogriješio; njegov post me i naveo da postavim ono pitanje!! :-D:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

na to pitanje ti je odgovorio kompa i ja sam bio u pu osijek i tamo su mi rekli za ta dva čina a na esadovoj tablici imas pretvaranja policijkog cina u vojni ili zamoli mrlju da ti to kaže .u obzir pri izracunu mirovene se uzima u obzir jaci čin tako je bar bilo kod mene . u 106 sam imao cin i ustrojbeno mijesto zapovijednika desetine i to su mi uzeli u obzir pri izracunu mirovine...pozzzz.jedino neznam dali ima veze status dragovoljca i hrvi jer ja imam oba dvoje... :palac: demobiliziran sam iz 106.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav za sumaglicu od Zagi-a!

Evo da ti prenesem svoja iskustva u svezi dodjele čina vidim da i ti nemaš status HRVI-a te prema tome tebi prilikom izračunavanja mirovine nisu obaračunali nikakav dodatak na čin, kad sam ja zvao u svoju PU u svezi prevođenja čina od strane pravnika mi je objašnjeno da pravo na ostvarivanje prevođenja zvanja ostvarujem samo u slućaju da imam status HRVI-a a pošto ja to nema nikakav dodatak po tom pitanju nisam ostvario. U svezi poduzimanja mjera za HRVI obrati pažnju na temu "Ustavni sud -

Mežunarodni sud" pa ćeš vidjeti što tamo pokrećemo. Što se pak tiće omjera za izraćun mirovine imam kolegu koji je dobio 30 rat 70 izvan rata,oko 32g. mirovinskog staža, statsu dragovoljca, bez HRVI-a, profesionalna nesposobnost

i početna mirovina mu je bila oko 2600 Kn. Evo da ti još prenesem da je ne odustajem tako da sam trenutno na Ustavnom sudu što se tiće HRVI-a 04/2010, također sam podnio novi zahtjev za pogoršanje bolesti imam od prije (30 rat 70 izvan rata, opča) što su mi također odbili, podnio sam žalbu a ako če trbati i sa tim idem na upravni sud, Eto toliko za sada NE odustaj. :palac::palac:

Pozdrav svim braniteljima ma gdje god bili!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tornado je napisao:

kolega molim odgovor za izračun mirovine HRVI 20% status dragovoljca pripadnik specijalne policije 50-50 profesionalno radni staž 33 godine prosječna plaća 5 500 kn čin-policijski narednik

 

Prije "reza" koji je bio u kolovozu, imao bi (a možda te rez ne dohvati) oko 4500 kuna.

 

Ukoliko i tebe dohvati (a to ne možemo znati) ovaj recesijski rez, imat ćeš mirovinu oko 4100 kuna.

 

Trebao bi dobiti i čin satnika, i umirovljeničku policijsku značku (koja ima broj značke koji si nosio za vrijeme obnašanja djelatnosti te tvoje ime i prezime, a uz nju ide i komad drveta :smijeh: te sve upakovano u plavu kutijicu).

 

Dobiješ još i otpremninu oko 10 000 kuna.

 

Znači, ili 4100 kuna (logičnije, ali ne mora biti) ili 4500 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,kolega Zagi 87 hvala ti na informacijama koje si mi dao ,a u svezi svojih iskustava koje imaš kao i hvala na dobrim željama.Slažem se sa tobom,upravo tako boriti se za ono što nam po zakonu pripada do kraja života,ako što ne volim onda je to nepravda,a upravo su to napravili podijelili branitelje i invalide,jedni jesu drugi nisu,u ratu se znalo sve,a sada se na žalost ništa nezna,pored naše bolesti još nas muče i mrcvare,zar smo to zaslužili.Upravo tako predmet mi je u svezi HRVI kao i u svezi postotka rat mir na upravnome sudu,a jasno da ču ići ako riješe negativno i na ustavni i međunarodni sud do kraja,jer ako je čovjek u pravu vuče ga pravda cilj,a oni se sa nama igraju,a što je najžalosnije bolest pored koje ne mogu raditi nikakav posao,da imam zdravlje to bi bilo največe bogatsvo,ali ono je ozbiljno narušeno.Pozdrav i svako dobro -

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ja sam ti u mirovini 20-80,policajac 17 god.bez benificija od 93-2010,1980 kn profesionalna bez hrvi,i bez dragovoljačkog statusa, ako nisi u ratnim godinama imao zvanje višeg policajca to ti ne vrijedi jer tvoj osobni čin je policajac.Sve u svemu pušiona generalna,tvoj i moj maksumum je opća i nekih 400 kn više ako je dobijemo. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

perojug2 je napisao:

na to pitanje ti je odgovorio kompa i ja sam bio u pu osijek i tamo su mi rekli za ta dva čina a na esadovoj tablici imas pretvaranja policijkog cina u vojni ili zamoli mrlju da ti to kaže .u obzir pri izracunu mirovene se uzima u obzir jaci čin tako je bar bilo kod mene . u 106 sam imao cin i ustrojbeno mijesto zapovijednika desetine i to su mi uzeli u obzir pri izracunu mirovine...pozzzz.jedino neznam dali ima veze status dragovoljca i hrvi jer ja imam oba dvoje... :palac: demobiliziran sam iz 106.

Bio sam u PU. Do jeseni prošle godine dobivali su dva čina gore (većina) branitelji sa stausom HRVI. Od tada više nitko (nema novaca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija