Jump to content

osnovna plaća


zastupnik

Preporučene objave

Molio bih upućene za savjet. Radim u dioničkom društvu s preko 500 zaposlenih,a radi se o slijedećem problemu: Kod nas nema osnovne plaće,radimo na prov iziju,a oni iz te jadne provizije uplaćuju doprinose i ostala davanja,a naravno i plaću, neznam dali sam u pravu ali mislim da bi morao biti neki iznos npr. 2800 kuna bruta plus iznos provizije i da bi to trebala biti plaća,a ne da iz te jadne provizije oni sve obračunavaju? Nisam pravnik i možda ne koristim prave nazive ali u praksi to izgleda kako sam opisao. Unaprijed zahvaljujem na objašnjenju i savjetu, HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastupniće,

vi morate proćitati i to dobro pročitati,svoj ugovor o radu,pravilnik o radu i kolektivni ugovor. U vašem se ugovoru ,ako vam nije određena osnovna plaća istim ugovorom,neki članci pozivaju na pomenute akte. To je sigurno jer ako vaš poslodavac nije potpisnik kolektivnog ugovora zasigurno ima pravilnik o radu,jer ga po Zakonu o radu MORA imati. Dakle pručite te akte pa će vam stvari biti puno jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u ugovoru o radu piše slijedeće:za obavljkeni rad radnik ima pravo na osnovnu plaćui dodatke na plaću čiji se iznos,struktura i rokovi isplateutvrđuju sukladno Pravilniku o radu,Pravilniku o organizaciji mreže,provizionoranju i naknadi putnih troškova,zakonu propisima i ostalim aktima poslodavca.

sve je u redu samo nema osnovne plaće. nije li po zakonu ona obavezna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastupnik je napisao:

u ugovoru o radu piše slijedeće:za obavljkeni rad radnik ima pravo na osnovnu plaćui dodatke na plaću čiji se iznos,struktura i rokovi isplateutvrđuju sukladno Pravilniku o radu,Pravilniku o organizaciji mreže,provizionoranju i naknadi putnih troškova,zakonu propisima i ostalim aktima poslodavca.

sve je u redu samo nema osnovne plaće. nije li po zakonu ona obavezna?

 

Premsa čl.82. zakona o radu vaša plaća mora biti određena jednim od akata koje sam pomenuo. Ona se treba sastojati od osnovne plaće za 40 satni radni tjedan (ili 48 satni) i dodataka prema inrernim pravilnicima. Dakle jeste li pručili akte vaše firme koje sam pomenuo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija