Jump to content

samo da znate..dionice


rozenica

Preporučene objave

Svima koji čekaju dionice situacija je ovakva;

u razgovoru sa gospođom koja tamo radi dobio sam info da se prvo riješavaju privremena riješenja o invalidnosti a zatim stalna.Pribremena se moraju riješiti da datuma do kada vrijede(po meni nema logike )jer ako neko izgubi odnosno ne produži mu se riješenje vraća vrijednost dionica?))

ali tako se radi i takav je naputak pa kome se sviđa ili ne nemože se ništa,

Pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja isto danas zvao . Predao u 10 mj. 2009 ( 20 % ) privremeno . Teta kaže da je sve rješeno ,ali da ne očekujem ništa do rujna , jer su godišnji te da treba staviti , još tri potpisa , a to jako dugo traje ???? Uglavnom rekla mi je da sam dobio

Atlant.plovidba Dubrovnik 6 dionica

Slobodna dalmacija 153 dionica

Žitnjak 9 dionica

 

 

Molio bih iskusne dioničare da mi kažu , ustvari kako sam prošao i da li bi možda vrijednost u 9 mj. mogla malo rasti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

Svima koji čekaju dionice situacija je ovakva;

u razgovoru sa gospođom koja tamo radi dobio sam info da se prvo riješavaju privremena riješenja o invalidnosti a zatim stalna.Pribremena se moraju riješiti da datuma do kada vrijede(po meni nema logike )jer ako neko izgubi odnosno ne produži mu se riješenje vraća vrijednost dionica?))

ali tako se radi i takav je naputak pa kome se sviđa ili ne nemože se ništa,

Pozdrav svima

 

To je logično, zašto bi netko kasnije vraćao dionice ako mu se ukine invalidnost jer je on na taj i taj dan u tom vremenskom priodu u kojem je zatražio dionice na iste imao zakonsko pravo jer mu je u tom periodu status HRVI-a bio priznat. Kasnije mu se status ukine i opet ok. on je svoje zakonsko pravo na dionice ostvario - bilo rješenje privremeno, privremeno ali u tom periodu osoba je imala status RVI-a i po zakonu je !

 

To je slično isto ko i dopunsko osiguranje, dok su po ovome starom zakonu pravo imali RVI ispod 100 %, imali su pravo na oslobođenje plaćanja participacije do datuma do kada im je vrijedio status RVI-a. Znači u tom vrememenskom periodu osoba ima status RVI-a i sva prava koja iz toga proizlaze.

 

Isto je i sa popustom kod plaćanja vrtića za dijete ( ako u tom vremenskom periodu osoba ima priznat status RVI-a ima popust na toliki iznos u plaćanju vrtića ( koliko ima priznat status RVI u % ), kada mu prestane važiti rješenje po datumu mora plaćati dalje ali nema popusta - znam jer sam tako plaćao vrtić za djecu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

Svima koji čekaju dionice situacija je ovakva;

u razgovoru sa gospođom koja tamo radi dobio sam info da se prvo riješavaju privremena riješenja o invalidnosti a zatim stalna.Pribremena se moraju riješiti da datuma do kada vrijede(po meni nema logike )jer ako neko izgubi odnosno ne produži mu se riješenje vraća vrijednost dionica?))

ali tako se radi i takav je naputak pa kome se sviđa ili ne nemože se ništa,

Pozdrav svima

 

Koji si broj zvao...napiši, molim te! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

I ja isto danas zvao . Predao u 10 mj. 2009 ( 20 % ) privremeno . Teta kaže da je sve rješeno ,ali da ne očekujem ništa do rujna , jer su godišnji te da treba staviti , još tri potpisa , a to jako dugo traje ???? Uglavnom rekla mi je da sam dobio

Atlant.plovidba Dubrovnik 6 dionica

Slobodna dalmacija 153 dionica

Žitnjak 9 dionica

 

 

Molio bih iskusne dioničare da mi kažu , ustvari kako sam prošao i da li bi možda vrijednost u 9 mj. mogla malo rasti

Sa da današnjim danom bi dobio oko :11.874 kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

Svima koji čekaju dionice situacija je ovakva;

u razgovoru sa gospođom koja tamo radi dobio sam info da se prvo riješavaju privremena riješenja o invalidnosti a zatim stalna.Pribremena se moraju riješiti da datuma do kada vrijede(po meni nema logike )jer ako neko izgubi odnosno ne produži mu se riješenje vraća vrijednost dionica?))

ali tako se radi i takav je naputak pa kome se sviđa ili ne nemože se ništa,

Pozdrav svima

Svaka čast! Ali ja čekam od 6. 2007. i tek sad mi je rečeno da ću dobiti dionice (krajem petog ili početkom šestog mjeseca), a do danas još ništa. A LOVE TREBA! :misli::-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

I ja isto danas zvao . Predao u 10 mj. 2009 ( 20 % ) privremeno . Teta kaže da je sve rješeno ,ali da ne očekujem ništa do rujna , jer su godišnji te da treba staviti , još tri potpisa , a to jako dugo traje ???? Uglavnom rekla mi je da sam dobio

Atlant.plovidba Dubrovnik 6 dionica

Slobodna dalmacija 153 dionica

Žitnjak 9 dionica

 

 

Molio bih iskusne dioničare da mi kažu , ustvari kako sam prošao i da li bi možda vrijednost u 9 mj. mogla malo rasti

 

dionice stalno padaju evo ti stranica pa mozeš sam provjeriti stanje na tržištu ali moraš gledati računa ti se vrijednost po najnižoj cijeni http://limun.hr/main.aspx?id=18

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo i ja sam zvao na onaj broj u HFP za informacije o mom spisu i također sam dobio informaciju da sada prioritetno rješavaju one koji su podnijeli zahtjev, a ističe im privremeno rješenje o statusu HRVI bez obzira što su isti podnijeli zahtjev za dionice 2009. ili čak ove godine, a mi koji smo predali zahtjev u drugoj polovici 2007. ili početkom 2008. godine ćemo se još načekati.

Pa gdje je tu logika? Opet diskriminacija.

Objašnjava meni ženska preko telefona da je takav dogovor sklopljen s Ministarstvom branitelja, ali zašto to nisu primjenjivali i prije dvije - tri godine, a ne to su sada izmislili i znači netko tko je predao nakon mene i meni sličnih će na red doći dvije ili čak tri godine prije na red.

Pa to je za poluditi. Možda misle da nama to nije potrebno.

E napisat ću im požurnicu i tražiti povratni odgovor, a onda sigurno neću stati na tom njihovom objašnjenju.

Kao što kolega Kompa kaže, ako se sami ne izborimo za sebe, neće nitko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega JPJ nemojte davati paušalne informacije,da ne kažem ne točne.

Ako se ne razumijete u dionice bolje nemojte pisati o tome jer time nekome možete nanijeti materijalnu štetu.

Dionice stalno ne padaju kao što ste vi napisali nego padaju i rastu(niti stalno padaju ,niti stalno rastu),koji ćete trend "uhvatiti" to je pitanje momenta na tržištu.

Ljudi koji se ne bave tržištem kapitala to ne mogu prepoznati,ponekad je teško i ovlaštenim i licenciranim brokerima i financijskim savjetnicima koji Vam jedino mogu u tom smislu pomoći.

Dakle sve u vezi dionica je najbolje da odete u neku najbližu brokersku kuću ili banku koja ima vlastitu brokersku agenciju i s njima se posavjetujte na navedenu temu.

To preporučujem svima koji imaju dionice,savjete na raznoraznim forumima možete čitati, ali uzmite ih s rezervom jer često su smišljeni i proračunati u vlastitu korist.

Što se tiče cijena koje ste rekli da se gledaju najniže isto to nije točno,jer vi cijenu određujete sami i možete staviti i veću cijenu nego što je istaknuta na "gledalici" i čekati da Vaš nalog za prodaju prođe.

Što se tiče dionica koje su spomenute,ono što Vam mogu reći,jedino je Atlanska plovidba likvidna dionica i može se brzo prodati, s Slobodnom i Žitnjakom se rijetko trguje(nelikvidne su).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,sa dionicama je jako tesko.Evo ja sam prodal udjele u fondu branitelja zbog vise sile i dobio 803 kune po udjelu,pogledajte koliko danas iznosi jedan udjel.Imal sam srece,kaj ja tu mogu,jos kad uzmete u obzir da danas na salteru das zahtjev a dobijes cijenu koja je na dan isplate(60 dana)Jedan politicar nesto krivo veli i padne nekom dionica,joj... u to se vise nebum mesal.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Kolega JPJ nemojte davati paušalne informacije,da ne kažem ne točne.

Ako se ne razumijete u dionice bolje nemojte pisati o tome jer time nekome možete nanijeti materijalnu štetu.

Dionice stalno ne padaju kao što ste vi napisali nego padaju i rastu(niti stalno padaju ,niti stalno rastu),koji ćete trend "uhvatiti" to je pitanje momenta na tržištu.

Ljudi koji se ne bave tržištem kapitala to ne mogu prepoznati,ponekad je teško i ovlaštenim i licenciranim brokerima i financijskim savjetnicima koji Vam jedino mogu u tom smislu pomoći.

Dakle sve u vezi dionica je najbolje da odete u neku najbližu brokersku kuću ili banku koja ima vlastitu brokersku agenciju i s njima se posavjetujte na navedenu temu.

To preporučujem svima koji imaju dionice,savjete na raznoraznim forumima možete čitati, ali uzmite ih s rezervom jer često su smišljeni i proračunati u vlastitu korist.

Što se tiče cijena koje ste rekli da se gledaju najniže isto to nije točno,jer vi cijenu određujete sami i možete staviti i veću cijenu nego što je istaknuta na "gledalici" i čekati da Vaš nalog za prodaju prođe.

Što se tiče dionica koje su spomenute,ono što Vam mogu reći,jedino je Atlanska plovidba likvidna dionica i može se brzo prodati, s Slobodnom i Žitnjakom se rijetko trguje(nelikvidne su).

 

 

bez uvrede ali i moj kolega je tako govorio kao ti pa je dionice prodao tek nakon tri godine pa umjesto 19 000 kn dobio 8 ooo kn i to je prodao jer se bojao da na kraju neće dobiti ni toliko . Ja sam svoje dionice odmah prodao i povremeno pratim stanje pa ti mogu reći da su drastično pale malo se zere dignu pa padnu još više. zato sam dao stranicu na kojoj se to može pratiti pa nek se sami ljudi uvjere i ne treba biti toliko pametan i to sam pročitati stanje na tržištu a što se tiče određivanja cijene možeš ti staviti i 1 000 kn po dionici načekat ćeš se od toga nema ništa :frajer:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ ,

vidim da niste u potpunosti razumjeli što sam napisao u svom postu,

nigdje nisam napisao da će dionice rasti,već da postoje ciklusi(trendovi) rasta i pada..

Kako ste vi naveli jedan primjer(tvog kolegu je vjerojatno zahvatio ciklus pada vrijednosti) i ja ću vama navesti osobno svoj. Dobio sam na osnovu RVI 2004.g 143 dionice Arena turista.

Tad su vrijedile 34kn po dionici ili ukupno 4.862,00 kn.

Prodao sam ih 2007. za 532kn po dionici ili ukupno dobio 76.076,00 kn.Izračunajte sami postotak porasta cijene dionice,odnosno zarade(negdje 1600%).

Tako da savjetovati nekome da proda što prije i govoriti da dionice stalno padaju nije istina.

Dionice su dugoročno najisplativije ulaganje tj može se najviše zaraditi.

Ali problem je što bi svi keš odmah,boje se da će izgubiti vrijednost ,ne mogu čekati jer nemaju novaca i sl.,ali to je već druga priča.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ,

ne zamjeram što ne možeš vjerovati ,jer vidim da nisi upoznat s tom tematikom,samo radi utjehe da ti kažem nisam prodao po maximalnoj cijeni jer nisam vjerovao da može još narasti.

maximalna postignuta cijena je bila 678,kn po dionici(a ja prodao po 532kn) dakle mogao sam još više zaraditi(20.878kn više) da sam više znao o dionicama.

Ali od tada do danas sam dosta naučio ,vjerovao ti ili ne.

Tada je bio rastući ciklus cijena dionica , o tome govorim i s time završavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija