Jump to content

5. kolovoza - Dan pobjede i domovinske zahvalnosti


Nilda

Preporučene objave

Prema Zakonu o blagdanima, spomendanima i ne­rad­nim danima u Republici Hrvatskoj ( NN 33/96 ), posebno mi je drago da svima, a posebno braniteljima, čestitam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti.

 

Pošto je to i neradni dan, predlažem da ga dostojno i obilježimo, u Kninu i svim mjestima u Hrvatskoj.

 

Osobito mi je drago da se i u Splitu, uz suradnju vlasti i branitelja, priprema dostojno obilježavanje ovog, za mene največeg blagdana (http://www.split.hr/Default.aspx?art=1305&sec=2).

 

Bio bih još sretniji da su ljepša vremena, ali bit će i toga !

:zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cestitke upucujem svima.Koristim ovu priliku da posebno uputim cestitku malodobnom sinu kolege Mrguda50 koji je danas u svojoj otvorenoj temi spomenuo njega kao zrtvu ovog zakona o rezanju mirovina.U ovim danima moramo se sjetiti da uz nas branitelje i sve cestitke zasluzuju i nase obitelji koje sve nase probleme prozivljavaju s nama.Svaki zakon koji dirne u pravo branitelja, dirne i u zivot nasih obitelji pa tako i tog djecaka.Taj slucaj uzimam kao primjer da ponekad neki zaborave da kad se nesto ukine branitelju to se isto dogodi i njihovoj obitelji.Braniteljski je blagdan,nas dan, ali treba ga i posvetiti nasim obiteljima i obiteljima poginulih branitelja a tu bi posebnu cestitku uputio obiteljima koje su jucer bile u Dalju na obiljezavanju obljetnice pogibije njihovih najdrazih i dozivjele onu veliku neugodnost od onih za koje je najbolje da se ne pojavljuju na takvim dogadajima.Drage kolege,uz cestitku za ovaj blagdan zelim Vam da sljedeci docekate u boljem ozracju u nasem drustvu i sa manje opterecenosti sa problemima.Zelim posebno da gore navedenom decku,sinu naseg branitelja zivot bude puno bolji nego je nas.Pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam slučajno predložio ovu temu, čak i malo rano u odnosu na Blagdan.

 

Da, ovaj Blagdan će podsjetiti sve građane na ono što se dalo u obrani RH. U Splitu će na Rivi, u mimohodu 04.08., zastave ratnih postrojbi nositi djeca poginulih branitelja.

 

Ovo me podsjetilo na slućaj sina udovice poginulog branitelja prije 10 godina. Sina joj nepravedno nisu uvrstili u đudo ekipu, a komentari dvojice su bili: ¨a tko ti je kriv, kad nemaš tatu¨. Zbog takvih slućajeva moramo učiniti puno više za te ljude.

 

za Dalj sam napisao: ¨Neka se miće politika iz sfera kojih nije dostojna ! Tko im dozvoljava da blate svetinje za koje se ginulo ?

 

Neka ostave bar poginule na miru, kada preživjele branitelje iz dana u dan omalovažavaju, a obitelji poginulih trpe sve veče traume.

 

Sve te političare treba strpati u ¨Minjeru¨, zazidati i nakon par dana pustiti van ( ako su se dogovorili da budu dobri ) ! ¨

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svim Braniteljima Domovinskog rata čestitam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti.

Čestitam ga i svome bratu kojega su smaknuli po padu Vukovara,i do danas se ne zna gdje počiva.Ali gdje god počiva

u svojoj hrvatskoj zemlji opet mu grob nije bez znamena.

Zemlja je oslobođena i za to se i borio.Naravno da bih volio da je tu uz mene i da gleda svoju kćer kako raste i postaje žena, i da zajedno slavimo ovaj blagdan ali eto nije moglo drugačije.Hvala im svima još

jedanput i dok je nas koji cijenimo njihove žrtve(mislim na nas branitelje),živjet će i oni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Agnez, moja sućut zbog brata. Sada kćerci tvog pokojnog brata malo to znaći, jer uvijek je najvažniji živi otac, ali dijete će pamtiti oca s ponosom.

Mrgud50, žalosno je da nakon proživljenog pakla, moraš proživljavati ova teška vremena. Vjeruj mi da nikome od nas ne odgovara sadašnje okruženje niti odnosi prema nama, ali sjećam se da sam prije 6 godina, kada mi je zbog teške bolesti prestala DVS, 7 ( sedam ) mjeseci čekao prvu mirovinu, a bez ikakvih primanja. I još puno grubih stvari.

 

Ipak, obilježimo naš dan za koji smo živjeli, i koji nam nirko ne može oduzeti ili smanjiri za 10% !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nilda je napisao:

Agnez, moja sućut zbog brata. Sada kćerci tvog pokojnog brata malo to znaći, jer uvijek je najvažniji živi otac, ali dijete će pamtiti oca s ponosom.

Mrgud50, žalosno je da nakon proživljenog pakla, moraš proživljavati ova teška vremena. Vjeruj mi da nikome od nas ne odgovara sadašnje okruženje niti odnosi prema nama, ali sjećam se da sam prije 6 godina, kada mi je zbog teške bolesti prestala DVS, 7 ( sedam ) mjeseci čekao prvu mirovinu, a bez ikakvih primanja. I još puno grubih stvari.

 

Ipak, obilježimo naš dan za koji smo živjeli, i koji nam nirko ne može oduzeti ili smanjiri za 10% !

 

Nisam ovo napisao da potaknem neku patetiku ili štogod slično.Jednostavno je sve ovo oko nas.Ako se mi nećemo

sjećati,i ako mi nećemo držati do tog vremena,neće nitko drugi.To valjda vidite iz ponašanja političara(svih opcija).

Problem je što za neke od nas kao da nije prošlo 20.god,nego

je to bilo jučer.To ljudi koji nisu bili "tamo",ne mogu shvatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upitnik je napisao:

Žao mi je što su branitelji i civili uzalud poginuli. Vladajuće elite uspjele su prosperitetnu državu dovesti na rub bankrota. Pitam se zašto su dani životi? Zar samo za grb i zastavu?

 

Potpisujem.

Uz mali dodatak: ne mislim da su poginuli uzalud, jer bi to značilo da su po učinku za domovinu na nekakvoj pozitivnoj nuli. Poginuli su s razlogom, a taj razlog krije se u drugoj rečenici tvog posta. Poginuli su upravo zato da bi određenim strukturama (ne volim koristiti termin vladajuća elita jer pojam elita implicira nešto pozitivno, a radi se o običnim lopovima) omogućili da državu i društvo dovedu na rub bankrota, usput sebi priskrbljujući bogatstvo. Poginuli su da na vlast dovedu političku strukturu koja je u svom političkom programu imala zamjenu odličnog društvenog sistema (socijalizma) nehumanim društvenim sistemom (kapitalizmom).

Imali su najbolje namjere, mislili su da brane domovinu od vanjskog agresora, a zapravo su bili izmanipulirani i uvučeni u sukob koji za posljedicu ima negativne rezultate u domovini. Imali su dobre namjere, ali "put do pakla popločan je dobrim namjerama".

Zapravo se dogodila kontrarevolucija - socijalizam, izboren također krvavom revolucijom, od strane njihovih očeva i/ili djedova, kontrarevolucijom je pometen. Povijesni korak unazad.

To je prava istina, koliko god ona gorka bila.

 

A oružani sukob koji se patetično i pretenciozno naziva "Domovinski rat" nije crno-bijeli događaj u kojem je vrag u obliku agresora napao anđela - Republiku Hrvatsku, već oružani sukob koji je odgovarao političkim strukturama (namjerno ne pišem "elitama") na svim stranama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da ima ljudi koji su svjesni istine. Kada kažem elita, onda mislim na prostituiranu riječ, jer prava elita više ne postoji (kao što je npr. pokojni Supek bio intelektualna elita). I da, nitko nas nije pitao želimo li kapitalizam, kapitalizam je uveden bez da se pita narod. A čak se ne radi niti o kapitalizmu, radi se u stvari o feudalizmu, radi se o proceduralnome rimskom pravu u kojemu vrijedi "summum ius, summa iniuria". Država je na rubu dužničkoga ropstva, pa će uskoro prodavati sve što se prodati može (kao što je već prodala banke, telekom i sve drugo što donosi očigledni profit). I sada nas kao guske u maglu vode u EU. Zar ne bi bilo logično najprije provesti referendum (a to je trebalo učiniti prije 15-ak godina), pa tek onda pokretati aktivnosti za ulazak u EU. Idemo naopakim putem, a to znači da je manipulacija maksimalna, a demokracija minimalna. Nažalost, ljudi se boje riječi socijalizam (sustav koji se bazira na brizi o čovjeku), a veličaju kapitalizam (sustav koji nema duše). Demokracija je utopija, ona ne postoji sadržajno, nego samo proceduralno. Ali, dok je kruha i igara, narod će plesati kako vladajući sviraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Imali su najbolje namjere, mislili su da brane domovinu od vanjskog agresora, a zapravo su bili izmanipulirani i uvučeni u sukob koji za posljedicu ima negativne rezultate u domovini."

 

Od svega onoga gore napisanoga u tvom postu ovo bi jedino moglo proći.A socijalizam,kapitalizam,utopije,komunistički

manifest,maova crvena knjižica,evo i sad friški memoari

ludog Fidela,to je neka druga,duga i već ispričana priča,

koju neki novi-stari skojevci,ponovo pokušavaju uvaliti hrvatskom

narodu.Kako vidim to negdje i prolazi....

A ovdje ajmo nastaviti čestitkama,jer ipak smo"imali dobre namjere",a za finale ipak nismo mi krivi........ :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Agnez,

s tim dole dečkima ne splati se raspravljati. Da išta znaju o povijesti Hrvatskog naroda ,nebi na ovaj način komentirali borbu našeg (neznam da li je to i njihov) naroda i njegove žrtve za slobodu. Oni su isti ko i ti političati koje pljuju jer ne cijene žrtve koje su pale za pravdu i slobodu. "Komunjare" kao što je i masa političata koja je ostala na vlasti i kojoima ništa nije sveto. Osim toga mislim da na današnji dan nebi trebalo nasjedati takvim provokatorima. Ko ih šljivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno mi je žao što neki vole etiketirati, a da uopće ne znaju o kome se radi. Moje glavno pitanje je uvijek i svuda jesu li veći domoljubi oni koji nekritički žmire na jedno oko ili oni koji ukazuju na stvarnost. Jesu li dakle domoljubi oni koji kažu što misle, ili oni koji pod utjecajem opće masovne hipnoze govore ono što im je servirano kroz medije. Hrvatski narod do 19. stoljeća nije niti postojao u ljudskim dušama. Bio je to većinom neuki puk (kao i svi drugi narodi), a o narodu su nešto znali samo obrazovani i vlastodršci. Neki su bili dobronamjerni, ali većinom se narod koristi za ostvarenje privatnog interesa. Osobno mi je uistinu svejedno kako se zove država i kako se zove narod. To su potpuno izmišljene pojave, a istina je da je povijest vrlo zamršeni labirint zločina i ubijanja iz interesa. A narod uvijek bude naivan i povjeruje riječima raznih karikaturalnih političara koji često rabe riječi kao vječnost, vjekovne težnje i sl. Sve su to tlapnje, a mi smo vrlo kratkotrajni i nebitni u svemirskome prostranstvu. S jedne strane smo katolici pa su svi ljudi braća, a s druge strane su nam svi koji drugačije misle neprijatelji. Nije li to uistinu licemjerno. Treba znati da je Isus Krist bio heretik, a bio bi to i danas, što znači da ne bi pristao na institucionaliziranje vjere, niti na svjetski poredak s državama. Jasno je kao dan da je Isusovo učenje čisti komunizam, dakle idealizam koji je nemoguć i nikada nigdje nije postojao osim kod Isusa i njegovih učenika (naravno, ako su evanđelja istinita, u što ja osobno sumnjam, iako me krstiše s godinu dana života kao katolika, bez da su me pitali).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Tek sam sada vidio postove, i mogu reći da najveći dio branitelja nije išao u rat ni zbog elite, ni politike, novaca,stanova i slično.

Išli smo jer smo osjećali poziv u duši, obavezu prema zemlji , svojoj djeci i svim ljudima. Znam puno ljudi koji su tako uradili, a neki nažalost i poginuli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija