Jump to content

Indirektno uvrijeđen


kruskone

Preporučene objave

Prijavio me kolega sa posla jer sam nakon tel.razgovoa opsovao majku četničku,ali ne njemu,i da on kao Srbin pravoslavne vjeroispovjesti se indirektno uvrijedio.

U istoj prostoriji je bilo i par svjedoka koji su dali svoje izjave,još uvijek ne znam koje a na zahtjev vlasnika.

S obzirom da se protiv kolege vodi procedura raskida ugovora zbog nepoštivanja pravila kuće (stalno kašnjenje) i da sam mu ja nadređeni što sve mogu očekivati,imate li kakvi savjet,da li je potrebno angažirati odvjetnika ?

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kruskone,

nemoj reć on se uvredil zato jer si ti "nekom tamo daleko" je.o mater četničku. A jesi ga pital zakaj se on to uvredil? Pa kaj možda su četniki naša fikcija...jebo te. Ili ga nekaj boli?

Moramo pitat Flokija na PM. To baš nema puno veze sa radnim pravom. Ali naravno da takav njegov postupak može i tebe uvrijediti s obzirom na tvoj status branitelja.

Ajde ti postavi to pitanje Flokiju na PM. Bu ti odgovoril ak ni prešel na safari U Afriku.

Ovo pitanje postavi i na forumu "prava branitelja" ,al bu veselo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

kruskone,

nemoj reć on se uvredil zato jer si ti "nekom tamo daleko" je.o mater četničku. A jesi ga pital zakaj se on to uvredil? Pa kaj možda su četniki naša fikcija...jebo te. Ili ga nekaj boli?

Moramo pitat Flokija na PM. To baš nema puno veze sa radnim pravom. Ali naravno da takav njegov postupak može i tebe uvrijediti s obzirom na tvoj status branitelja.

Ajde ti postavi to pitanje Flokiju na PM. Bu ti odgovoril ak ni prešel na safari U Afriku.

Ovo pitanje postavi i na forumu "prava branitelja" ,al bu veselo.

 

U Africi sam od sutra :-D

Uvreda:

 

Uvreda

 

Članak 199. Kaznenog zakona:

 

(1) Tko uvrijedi drugoga, kaznit će se novčanom kaznom do sto dnevnih dohodaka.

(2) Tko uvrijedi drugoga putem tiska, radija, televizije, pred više osoba, na javnom skupu ili na drugi način zbog čega je uvreda postala pristupačnom većem broju osoba, kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka.

(3) Ako uvrijeđeni uzvrati uvredu, sud može oba počinitelja osloboditi kazne.

 

 

Dakle, uvreda mora biti upućena točno određenoj osobi. (K)ako to ovdje nije slučaj, nemate razloga za brigu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kruskone je napisao:

S obzirom da sam "zaključan" na Forumu Branitelja u što ne sumnjam da nije bilo razloga Molim vas da mi odgovorite što je dole navedeni PM i da li imam temelja za Zaštitu svojih prava?

Hvala,

S obzirom da je Floki otišel,a on je pravnik i zna pravo i sudsku praksu, neznam prem KZ-u imali smisla ta to utužiš. Daj probaj to pitanje postaviti na našem podforumu K koji se bavi KZ-om i u krajnjoj luniji pokušaj pronaći takvog odvjetnika da te savjetuje. Ima ti i u udruzi branitelja u Prečkom (Zagreb) odličan pravnik kojeg poznajem osobno, pa s obzirom da si branitelj sigurno bi te pravilno savjetovao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kruskone je napisao:

Hvala na puno na odgovoru i moram priznati da jesam uvrijeđen kao branitelj i smatram da indirektno uvrijeđen a da sam sebe povezuje sa "Četnicima" je vrlo nezgodna izjava.

 

Napad je najbolja obrana.

Prijavi i ti njega nadređenima.

 

Ja bi otprilike ovako:

 

Dotični od usputne psovke iznerviranog čovjeka koja niti nije bila upućena njemu pokušava napraviti nacionalistički incident.

Sve sa namjerom da utiče na postupak za otkaz koji se vodi protiv njega, dakle iz niskih pobuda , za svoju (materijalnu, osobnu) korist.

Time bez razloga remeti međuljudske i međunacionalne odnose.

 

Neka dotični javno objasni zašto se osjeća uvrijeđenim.

Osjeća li se četnikom, majka mu je bila četnikinja ili četništvo smatra moralnom veličinom ili svetinjom koju treba braniti?

Ako nije ništa od toga, nema razloga da bude uvrijeđen (drugačije bi bilo da je izjava bila njemu namjenjena ; tada bi se tumačilo da se Srbina proglašava četnikom).

 

Izjavi da se kao branitelj i kao čovjek osjećaš povrijeđenim lažnom optužbom za uvredu po nacionalističkoj osnovi. Možeš napisati i da razmišljaš o tome da se obratiš braniteljskim udrugama i medijima.

 

Neka vlasnik tvrtke razmisli što mu je najpametnije učiniti.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija