Jump to content

civilna invalidska


ivom

Preporučene objave

Iako sam Hrvatski branitelj dobio sam samo civilnu invalidsku profesionalnu mirovinu u koju sam otišao 2009 godine.Nemam rvi i u svezi rata nemam postotka invalidnosti.Imam 35 god staža i mirovinu 1920 kn plus nekakav dodatak 5ookn.Pošto mi je došlo do pogoršanja bolesti(kralježnica)predao bih u mirovinko zahtjev za priznavanje opće invalidnosti.Da li bih u slučaju dobivanja opće invalidnosti imao 20% veću mirovinu?Što mi je činiti?Hvala onima koji se uključe u raspravu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivom je napisao:

Iako sam Hrvatski branitelj dobio sam samo civilnu invalidsku profesionalnu mirovinu u koju sam otišao 2009 godine.Nemam rvi i u svezi rata nemam postotka invalidnosti.Imam 35 god staža i mirovinu 1920 kn plus nekakav dodatak 5ookn.Pošto mi je došlo do pogoršanja bolesti(kralježnica)predao bih u mirovinko zahtjev za priznavanje opće invalidnosti.Da li bih u slučaju dobivanja opće invalidnosti imao 20% veću mirovinu?Što mi je činiti?Hvala onima koji se uključe u raspravu!

 

Da,ako dobijete opću mogla bi vam se mirovina povećati za oko 20 do 25 % u odnosu na sadašnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ana456 je napisao:

dadoje je napisao:

Kolega ivom koji ti je to dodatak od 500 kn. na prof.mirovinu koju si dobio? :-?

 

Svaki HB koji ode u civilnu mirovinu, ima pravo na braniteljski dodatak čiji iznos ovisi o tome koliko je dana, mjeseci...proveo u ratu :palac:

 

Možete li to malo opširnije objasniti,nalazim se u sličnoj situaciji...tj,iz profesionalne prebačen u opću bez tog dodatka,ako je to zakonom rješeno mislim da bi trebalo automatski biti dodano rješenju???????????????????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Koliko sam ja prokužio,dodatak se dobiva samo pri odlasku branitelja u starosnu mirovinu,dodatak je u postocima ovisno o sudjelovanju u Domovinskom ratu.Da nije možda kod kolege u pitanju najniža braniteljska mirovina?

Tako sam i ja skužia,pa sam zato i pita kolegu koji mu je to dodatak od 500 kn. :-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imaš status branitelja možeš vidjet po postovima kaj bi mogo imat,no ti sigurno gibaš u prijevremenu zbog ove novonastale hajke a onda su tu civilni parametri koje bi ti najbolje u mirovinskom izračunali.Nemreš reć sad ja gibam u civilnu invalidsku prije nego si bil na vještačenju u HZMO a tam te bu poslala doktorica opće prakse,valjda posjeduješ nekakvu medicinsku dokumentagiju.Nisu baš sjajna vremena za traženje bilo kakve invalidske mirovine,nažalost,toga si sigurno i sam svjestan :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam je dve bolnice Jankića po tri meseca imam dijagnozu iz tvog nicka-povratnu i organski psihosindrom organskog porjekla,bil sam već jedamput na invalidsloj prije šest metri i ovaj mesec idem opet pa me sad zanima (makar znam da bum išel još koji put...ak i nebum za 1.5 g imam32 g staža, šest banki starosti pa bum do starosne bil na burzi) kak se taj iznos računa . Nisam bil u DR-u. Bilo mi je žal kaj nisam bil ...sad neznam da mi bude žal il ne kad čitam kaj se sve vama braniteljima događa.

dakle mene zanima ovosi li taj iznos o plaćama,stažu ...o stupnju invalidnosti i bla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav cigo one,nisam neki lumen,a pogotovo pravni,ali mi se ćini da nije bitno više kaj nisi bil u dr.,jer smo izgleda sad svi u istom kupusčeku..znaći koliko sam ubra inv.civilna prof.oko1900kn ili ti opća oko2300kn,e sad za postojanje kakvih dodataka pojma nemam,jer se kod nas zakoni menjaju brže od godišnjih doba!? Živio! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bil si na komisiji prije šest mjeseci i sigurno su ti rekli,daljnje liječenje,ponovni dolazak za šest mjeseci.Problem je u tome kaj oni znaju tak puno puta reči,daljnje liječenje.To sve znači da je najvažnije uopče ostvarit invalidsku mirovinu a onda lako za izračun,inače ja neznam izračun civilne invalidske mirovine.Na web stranicama HZMO se može dosta toga pročitat i možeš aktivirati usluge korisničkih stranica preko kojih se može dobit i informativni izračun za eventualnu nekakvu mirovinu,pod uvjetom da nisi trenutačno u mirovini.Možeš kontaktirati i njihov tel. broj 0800 636363 i tam te budu tete ili stričeki u sve uputili. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo samo da kazem da sam odbijen od taborskog u vezi postotka invalidnosti i svez rata nisam dobio nista.Nisam se zalio jer su mi mnogi rekli bolje malo sacejaj pa ponovo predaj papire.Ali vlak je prosao dosao novi zakon i vise ko taborskog niti ne mogu.Tako da sam otisao u invalid.mirovinu prosle god u 9 mjesecu.U rjesenju stoji 1920 kn i dodatak 210 kn.Ja rodjo ne znam sti je to i da li tako nesto jos ima obzirom na nove zakone.Oprostite 510 kn.Imam 35 god staza sa pridodanim stazom .Pprosjecna placa mi je bila 5000 kn.Imam 56 god.Eto sad ako to nekome sto znaci.

Kao sto je kolega napisao nadam se sa opcom nesto vecoj mirovini a i novci iz 2 mirovinskog stupa su jos na mom racunu i rekli su mi da ce tu biti dok ne dobijem opcu invalidnost.Da li ce i to uopce utjecati na mirovinu , ne znam ako netko nesto o tome zna pa da se ukljuci.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kolega ivom,tvoja situacija je nešto slićna kao moja,znaći ja imam 30 godina mirovinskog staža bez beneficije,plaća mi je bila lošija od tvoje u prosijeku oko 3.500kn,ja sam još na birou i idem slijedeći misec na treću invalidsku komisiju..,dragovoljac sam,s više od 100 dana borbenog sektora,lijećim se od psihićkih poremećaja.f.43.1,f.41.2,več 3 leta..itd.Da zakljućim ti dodatak od 500 kn,ti je ili na staž u ratu ili na dragovoljstvo,a to mi je posebno drago da to daju,jer sam mislija da to ide tek za starosnu punu mirovinu. Što se tiće opče mirovine,to bi trebao već imati zbog godina kako su mi rekli neki poznavaoci,ali neće ti uteć uz redovito lijećenje.Pozdrav svima,a patnicima posebno! :namiguje::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija