Jump to content

Pravo na žalbu,molim pomoć i upute?


Neimenovani

Preporučene objave

Dakle zatecen sam ujutro u 10 sati pjeske dolazeci na dugopolje kraj splita sam a taj dan je bila utakmica u zadru.Da skratim posjedovao sam u sebe pirotehnicka sredstva te sam optuzen da ih nosim na utakmicu iako sam bio pjeske udaljen od mjesta utakmice 200km a vremenski 6-7 sati je bilo do utakmice.pokusaj da sam nosio prijatelj na svadbu nije uspio pa sam osudjen i dobio mjeru zabrane prisustvovanja utakmicama na sto sam se zalio i sada mi je doslo od visokog prekrsajnog suda rjesenje da se zalba odbija. da li postoji mogucnost na jos kakvu zalbu ili smanjenje nakon tog ili je ovo konacna odluka?u rjesenju ne pise nista o pravnom lijeku niti o datumu stupanja presude na snagu?

 

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima određuje da je protupravno ponašanje od odlaska na športski događaj do povratka sa njega.

 

Sa punim pravom ste osuđeni.

 

Više prava na žalbu nemate, imate mogućnost iz čl. 220. Prekršajnog zakona, ali ni tu nemate nikakve šanse. Glatko će vas otpiliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima određuje da je protupravno ponašanje od odlaska na športski događaj do povratka sa njega.

 

Sa punim pravom ste osuđeni.

 

Više prava na žalbu nemate, imate mogućnost iz čl. 220. Prekršajnog zakona, ali ni tu nemate nikakve šanse. Glatko će vas otpiliti.

Da istina to sve stoji

ali ovo je taj stavak

"posjedovanje ili konzumiranje alkoholnih pića (osim bez­alkoholnog piva) ili opojnih droga, te posjedovanje pirotehničkih sredstava, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja od strane osoba koje dolaze na športska natjecanja, u razdoblju od dva sata prije početka do dva sata nakon završetka športskog natjecanja, a u sredstvima javnog prijevoza tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta,"

 

a ja se nisam nalazio niti u bilo kakavom obliku javnog prijevoza ni osobnom automobilu dakle pjeske sam stigao na mjesto gdje sam zatecen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

shvacam da postoje propisi protiv randaliranja na utakmicama, ali za ovako glup zakon sam rijetko u zivotu cula... ustvari nije rijec o zakonu, nego o onome, koji je ovoga covjeka (koji se vremenski i po kilometrazi nalazio jako daleko od utakmice) zaustavio i kaznio ga. prije svega taj netko bi trebao moci dokazati da se optuzeni nalazio 200km daleko od utakmice na putu bas tamo.

 

e stvarno u toj nasoj drzavi svasta postoji... nasa sreca izgleda cesto samo ovisi od dobre ili lose volje nekog policajca. nazalost meni to vise djeluje kao cisto bezakonje... da nam je Bog u pomoci, ako nam ovako sude!

 

ako je istina ovo sto ste napisali, zelim Vam srecu u ovom slucaju i da pravda pobjedi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neimenovani je napisao:

ali ovo je taj stavak

"posjedovanje ili konzumiranje alkoholnih pića (osim bez­alkoholnog piva) ili opojnih droga, te posjedovanje pirotehničkih sredstava, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja od strane osoba koje dolaze na športska natjecanja, u razdoblju od dva sata prije početka do dva sata nakon završetka športskog natjecanja, a u sredstvima javnog prijevoza tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta,"

 

Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima se mjenjao dva puta, a izmjene i dopune su objavljene u narodnim novinama 71/2006 i 43/2009.

 

Čitate onaj stari tekst iz NN 117/2003 koji odavno ne vrijedi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jos su bile olakotne okolonosti dakle 7 komada pirotehnickih sredstava koje po ni kojoj zdravoj logici ne mogu sam unijeti na utakmicu pri pitanju policajca sto nosim sa sobom sam sam ukazao na pirotehnicka sredstva. izjavio sam da sam isao kod prijatelja u zadar pa na utakmicu te da tom prijatelju tom nosim nemaju nikakve dokaze da nisam njemu nosio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eli30 je napisao:

shvacam da postoje propisi protiv randaliranja na utakmicama, ali za ovako glup zakon sam rijetko u zivotu cula...

Da ste bili u blizini te drogirane i pobješnjele rulje drugačije bi sad govorili.

 

Za vas jedna dobra vijest:

 

Vlada RH je napravila još jedne izmjene i dopune tog zakona, sve će biti još strožije i kako bi vi rekli "gluplje".

 

Taj strogi zakon će dobiti općenarodnu podršku te ga iz tog razloga vladajući namjeravaju oživiti tek u predizborno vrijeme dogodine. Ne žalost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neimenovani je napisao:

druga stvar mislim da nije u redu da sudis prema pojednicima pa sve nazivas nadrogiranom i pobjesnjelom ruljom

Ma sve duše mamine, dobra draga i pristojna dječica.

 

Oni su otpad društva.

 

Nekontrolirana rulja koja ima hrabrosti samo kad su u čoporu, a kad ostanu sami pišaju se u gaće od straha.

 

 

Neimenovani je napisao:

gdje mogu naci cjeloviti zakon iz 2006

http://www.iusinfo.com.hr/

 

Cijena 848,70 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle nasao sam dopunu dijela zakona koja me zanima

 

 

""a u sredstvima javnog prijevoza tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta,"

 

U članku 4. stavku 1. ispred riječi: »Protupravnim« dodaje se brojka: (1).

U podstavku 1. riječi: »sredstvima javnog prijevoza« zamjenjuju se riječima: »prijevoznim sredstvima«,

 

dakle opet me ne obuhvaca

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neimenovani je napisao:

a imam pravo li žalbe na rješenje nakon sto je vrhovni sud rjesio moju prvotnu zalbu ?

 

I isplati li mi se žaliti ukoliko zakon iz 2006 nije promjenjen na moju stetu,dakle ako mi ide u korist?

 

Jos me to zanima i hvala na odvojenom vremenu

 

Nakon što vam odgovorim na neko pitanje, vi ga izmjenite, pa da se odgovor ne bi činio nelogičan prisiljen sam citirati svako vaše pitanje.

 

Ne postoje žalbe na odluke VPS-a.

 

Ponavljam, zakon je mjenjan dva puta, vi pojma nemate što je kad izmjenjeno, ja znam jer imam sve pročišćene tekstove iz pojedinog kalendarskog razdoblja i ponavljam vam da ste osuđeni sasvim zakonito.

 

Nasilje na športskim natjecanjima će izaći iz prekršajnog prava i postaje kazneno djelo.

 

Nadam se da će te na vrijeme shvatiti da društvo ne odobrava takvo ponašanje i da želimo takve iza rešetaka na dugo vremena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako mogu bit osudjen zakonito kada tadasnji zakon je odredjivao da su prijestupnici oni koji nose pirotehnicka sredstva

u prijevoznim sredstvima tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta

 

a ja bio pješak auta ni blizu mene a to sta ti imas komplekse na navijace to je druga stvar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neimenovani je napisao:

kako mogu bit osudjen zakonito kada tadasnji zakon je odredjivao da su prijestupnici oni koji nose pirotehnicka sredstva

u prijevoznim sredstvima tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta

 

a ja bio pješak auta ni blizu mene a to sta ti imas komplekse na navijace to je druga stvar

 

Ja osobno smatram iskompleksiranim osobama kojima treba pijana rulja oko sebe da isprazne neke svoje frustracije.

 

Pravna država je o vama rekla sve. Jesu li vam sad neke stvari jasne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani petpetica,

 

svaka Vam cast na odgovorima, ali znanje Vam zasigurno ne daje licenciju za vrijedjanje i bahatost... kultura je ono, sto nam je u Hrvatskoj doista najvise potrebno... da je jedan veci broj skolovanih ljudi jos uz sve to posten, savjestan i pravedan, nasa bi drzava bila raj, ali nazalost su mnoge nase ustanove pune prepotentnih ljudi, punih sebe, koji sebi svasta dozvoljavaju (uvrede, agresije, provokacije)...

 

srdacan pozdrav i ugodno vece

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eli30 je napisao:

postovani petpetica,

 

svaka Vam cast na odgovorima, ali znanje Vam zasigurno ne daje licenciju za vrijedjanje i bahatost... kultura je ono, sto nam je u Hrvatskoj doista najvise potrebno... da je jedan veci broj skolovanih ljudi jos uz sve to posten, savjestan i pravedan, nasa bi drzava bila raj, ali nazalost su mnoge nase ustanove pune prepotentnih ljudi, punih sebe, koji sebi svasta dozvoljavaju (uvrede, agresije, provokacije)...

 

srdacan pozdrav i ugodno vece

 

Poštovana Eli,

 

Lijepo rečeno.

 

Recite to i onim debilima. Uđite među njih i lijepo i kulturno im objasnite. Nemojte da vam objašnjavam što bi se moglo dogoditi jednoj dami čim im dođe u dohvat ruka.

 

I vama sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da pravna drzava je rekla sve o navijacima!

 

Rekla je i o tvojoj susjedi koja bezuspjesno trazi posao za 3000kn

Rekla je i tvom bratu koji s 7 godina nosi ruksak od 25 kila

Rekla je i o ljudima u varsavskoj koji se bore za ono sto vole i sto im znaci za pa ih zatvara

Rekla je i o navijacima koji s ljubavlju prate svoju klub i trpe represiju

 

sve to zbog takvih pametnih kao ti koji misle da oni koji donose zakone vole ono sto rade,jedino sto vole duboki su djepovi

 

tebi tvoje znanje ne daje za pravo omalovazavati druge jer kao sto ti omalovazavas simpatizere nogometa mogao bih i ja tebe izvjavom da si jedan obicni jazavac koji se krije iza tipkovnice i podbada obicne ljude isto kao sto i onaj kako ti kazes nadrogirani navijac provocira policiju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi se potrudio nači gdje se izivljavaju nad navijacima?

 

A zasto ta tvoja draga pravna država ima dvostruka mjerila pa ne hvata ljude sto pale bengalke po pirevima???

 

Jel ti slucajno izmakao link kako je na toj istoj utakmici ranjen navijac?

 

uhvati malo vremena pa pogledaj ovo

http://www.youtube.com/watch?v=kk_d-EFywPY

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija