Jump to content

profesionalna mirovina


anakonda1

Preporučene objave

Da pojasnim slučaj radio sam kao vojni policajac ,predhodno sam završio srednju školu i odslužio vojni rok gdje sam dobio čin razvodnika i obnašao dužnost zapovjednika desetine.Po završetku vojnog roka 1993 godine otišao sam u djelatni sastav (vojnu policiju)i opet dobio čin razvodnika koji mi je ostao do dan danas.Prošao sam ratišta sisačko banijska odlikovan olujom,bljeskom,spomenicom domovinske zahvalnosti,te sa još negdje oko petnaestak pisanih pohvala od načelnika stožera itd...2009 godine sam otišao na bolovanje pod šifrom f43,f41,f42 i bio duže na bolovanju od tri mjeseca te sam poslan na vandredni lječnički pregled gdje su utvrdili da sam nesposoban za djelatnu vojnu službu zbog dijagnoza od kojih sam se lječio.U veljači 2010 godine poslan sam u mirovinu koja iznosi 2100 kuna.Mada na lječničkoj dokumentaciji piše lijepo da su sve moje bolesti nastale kao posljedica obrane suvereniteta rh,nemam pravo na mirovinu ratnog vojnog invalida jer je ukinut zakon o ratnim vojnim invalidima.Da kažem još nešto nemam pravo na braniteljski dodatak pošto sam otišao u mirovinu po zakonu o djelatnim vojnim osobama i policijskim službenicima a na tu mirovinu nede braniteljski dodatak pošto kažu da je to povlaštena mirovina.Znači nisam branitelj a moj susjed je pošto je bio mobiliziran 3 mjeseca.Mirovina mi je povlaštena da to osjećaju moja djeca koju školujem i što u dućanu pišem na knjigu namirnice a cigarete pošto sam povlašten radim sam doma.Država se ljepo pobrinula sad sam povlašten ,a nisam branitelj . Kad sam potpisivao ugovor pisalo je ;stambeno pitanje rješeno,tri prosjčne plaće rh,napredovanje u službi,itd,od toga nisam vidio ništa .Dva put sam dobio isti čin (toga nema ni na kosovu),noćni prekovremeni dnevnice praznik nedjelja ništa plaćeno.Terenski dodatak ako bi ga dobio za pojedine terene je išao zajedno sa plaćom te je prirezovan i oporezivan.Toliko ne mogu više da pišem jer se samo živciram pa vas pitam šta sad kuda ,koja su moja prava ako ih imam.Otpremninu sam dobio tri prosječne plaće .Toliko !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jesi li se žalio na odluku HZMO, ukoliko jesi trebala je slijedit tužba Upravnom sudu.Imaš mirovinu od 2100 kuna,mala je priznajem no treba čitati pomno sve teme na forumu i onda se može vidjeti koliko je branitelja sa manjom mirovinom ili uopće nikakvom.Tvoj status nije sjajan ali njega može mijenjat samo još pravosuđe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iz ovoga što ste naveli jedino se može zaključiti da ste veoma mladi završili u mirovini bolesni i sa mnogo socijalnih problema takovih nažalost kao što je vaš slučaj ima mnogo nevidi se dali ste ovtvarili hrv-i što je vjerojatno jer spominjete zakonsko ukidanje sada kad ste u mirovini ima slobodnog vremena na pretek preostaje vam borba da ostvarite opču nesposobnost za rad čime bi vam se povečala mirovina s obzirom na šifre bolesti vrlo je vjerojatno da neće doći do nekog poboljšanja ili ozdravljenja jer se moramo pomiriti činjanicom što život bude dalje odmicao bit će nam sve teže

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anakonda1 je napisao:

 

U veljači 2010 godine poslan sam u mirovinu koja iznosi 2100 kuna.Mada na lječničkoj dokumentaciji piše lijepo da su sve moje bolesti nastale kao posljedica obrane suvereniteta rh,nemam pravo na mirovinu ratnog vojnog invalida jer je ukinut zakon o ratnim vojnim invalidima.

 

Nemate pravo na mirovinu po zakonu o braniteljima, a iz razloga jer nemate status ratnog vojnog inavlida ( tako kaže najnoviji zakon o braniteljima od 2009 godina ).

 

anakonda1 je napisao:

Znači nisam branitelj a moj susjed je pošto je bio mobiliziran 3 mjeseca.Mirovina mi je povlaštena da to osjećaju moja djeca koju školujem i što u dućanu pišem na knjigu namirnice a cigarete pošto sam povlašten radim sam doma.Država se ljepo pobrinula sad sam povlašten ,a nisam branitelj .

 

Status branitelja vam nitko ne može oduzeti i po ovome što ste naveli vi imate status branitelja ali sam taj status nije dovoljan za mirovinu po zakonu o branitel

 

Što se tiče cigareta njih sam se odrekao 2008, u mirovinu otišao 2007 - nije se više imalo i za cigare i za djecu i za režije i za kredite itd....i još koječega sam se odrekao od pića u kafićima do izlazaka u kino ili kazalište...a to je tako, čovijek mora imati prioritete ...

 

Vi si uz profesionalnu nesposobnost za rad možete naći neki posao pa ga raditi uz pola mirovine koju polovicu bi i dalje primali oko 60 % ( otprilike bi i dalje primali - da ste legalno zaposleni ) ili se liječite i dalje pa s vremenom otiđite na obnovu postupka mirovine gdje bi eventualno mogli dobiti opću nesposobnost za rad a što bi u konačnici za vas značilo 20 do 25 % veća mirovina.

 

Vi najbolje znate kako se osijećate i jeste li sposobni za raditi ili ste za nastavak lijećenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa koja je to banda..2100 kuna..pa šta da im čovijek radi..lopovi..a mirovine su takve kakve jesu jer se tijekom dom rata pljačkala država i naravno poslije rata i firme su se gasile i kupovao se socijalni mir na način da se sve i svatko slao u mirovinu i danas imamo sustav takav kakav imamo da je sve upitno..uništili su nas..kao grčka smo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

grozni je napisao:

Znalci molim odgovor.

 

HRVI,dragovoljac,profesionalna mirovina 100% u svezi rata.

Koji iznos može očekivat. Hvala.

a čin koji je priznat ?

 

ne treba mu radni staž kada ima 100 % priznatto rat, tako da mu neće računati iz civilstva ništa.

 

Vojnik (nema čin).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija