Jump to content

Dopuns. zdr. osiguranje za HRVI


ACDC

Preporučene objave

Molim Mrljavca ili nekog sl. upučenog. Dali po novom zakonu o zdravstv.osiguranju HRVI oboljeli od PTSP-a plačaju dopunsko osiguranje. Naš cijenjeni Ministar zdravstva javno je po medijima obečao da oboljeli od PTSP-a koji se dugotrajno liječe neće plačati dopun. osiguranje 80 kn. Samo je problem što nigdje nije ostavio pisani dokumenat vezan uz to ''obečanje'', tako da sam neki dan imao neugodno iskustvo u vezi ovog gore navedenog. Neka me netko ispravi ako griješim i neka mi to pojasni ako zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Pod ovim neugodnim iskustvom koje si imao podrazumijevam da si izgubio pravo na besplatno dopunsko osiguranje.Ispravi me ako griješim i moram napomenuti da mi je ovo prvi put da čujem da je u ovoj godini branitelj sa statusom HRVI izgubio to pravo.ima li tko slična iskustva?

 

U lipnju ove god.trebalo je obnoviti policu dopunskog, i isto neugodno iznenađenje, (radi se o mom sinu) iako ima status dragovoljca, HRV-i 20% PTSP, liječenje od 1994god. i izgubio je besplatno DZ.i sada plaća 50kn.mj. jer mu je mirovina 2760kn. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto bi ga jedni branitelji placali a drugi ne jednima dinice stambeno zbrinavanje dopunsko dobra mirovina a ovin drugima nista kao da su oni državljani druge države i ratovali za drugu državu pa nemaju na nista pravo ja kad sam odlazio u rat mislio sam da če biti dobro svima a ne samo njima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Pa i ja sam u travnju obnovio tj. dobio novu iskaznicu dop. osiguranja koja provjerom valjanosti na stranicama HZZO vrijedi još godinu dana a onda dalje neznam kako će biti

 

dali ti na iskaznici piše do kada vrijedi ? Kod mene je samo : vrijedi od 18/05/10 . U mirovini sam , opća hrvi 20% privr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako malo bolje pogledate iskaznice vidjet ćete da na njima ne piše do kada vrijede.

Stanje je slijedeće, izdane iskaznice vrijede godinu dana a nakon toga se plaća dopunsko osiguranje.

Oslobođeni su 100% RVI I skupine, i oni koji imaju primanja ispod cenzusa.

U pogledu PTSP-a oslobođeni ste plačanja liječenja samo u vezi PTSP chr., dakle kroničnog PTSP-a i samo ne medicinske radnje koje su vezane uz tu bolest.

Dakle ambulantno i bolničko liječenje kao i lijekovi spadaju pod oslobođenje ali ako nemate dopusnko osiguranje i slučajno se prehladite i odete kod liječnika po bilokojoj drugoj osnovi osim PTSP-a plačate punu cijenu (naravno, ukoliko nemate plačenu policu dopunskog osiguranja).

Druge pogodnosti oslobođenja su da ste dobrovoljno dali krv više od 35 puta ili ste donirali dio tijela tj neki organ.

I to je to, uplatiti policu jer su tako odlučili oni na vlasti u biti tako je odlučio onaj kojemu je ovo 4 ili 5 reforma a niti jedna do sada nije bila uspješna a sve pod pokroviteljstvom premijerke koja stoji iza toga da RVI ne trebaju imati besplatno liječenje.

Recimo netko sa 80% invaliditeta (RVI) i hrpom gelera u tijelu normalno plača policu dopunskog osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

depresiva je napisao:

Prazna rubrika tamo gdje treba pisat do kad vrijedi.Danas sam ponovo provjerio preko web stranice HZZO valjanost i dalje piše da vrijedi do 4 mjeseca 2011.Prije par dana sam bio kod liječnika i kod mene nema promjene,iskaznica mi vrijedi.

 

Ja sam otišao na stranicu Upisao OIB , ali ne vidim do kada vrijedi . Ako imaš živaca daj mi objasni postupak i što da gledam :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš doći na rubriku provjera valjanosti iskaznice dopunskog zdravstvenog osiguranja gdje se traži broj iskaznice a ne OIB(lijevo,dolje).Odgovor kolege presvetlog je točan,nedugo smo imali tu temu,mene je samo zbunilo to da je kolega ACDC prema njegovom navodu nedavno imao problema pa sam pomislio da je došlo do promjena. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto ti naših političara a tako i našeg vrlog prjecednika HVIDR-e Đakiča kako se je založio za svoju populaciju ja koji sam izranjavan moram platit lječenje opaska sveke godine moram barem jednom na fizikalne terapije jermi noga atrofira zbog oštečenja živaca i zaostalih stranih tjela u istoj,pa kod neurologa itd. a oni koji glume PTSP i dižu ljekove samo da im se vodi u kartonu njima sve đabe #OOPS#mti politiku i političare koji neznaju tko im je to omogučio da tako uživaju evo vam malo statistike do 2000g je bilo HRVI 32000 a sada 54000 rat davni dana završio u one 32000 je BLJESAK i OLUJA da nebude zabune zaključak znači mi koji smo izranjavani smo kažnjeni u odnosu na oboljele da nebi bilo zabune da imam nešta protiv istinskih invalida oboljelih ali na prvoj crti bojišnice a ne onih kvazi sa kupljenim statusom ZDS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

išao sam nešto u socijalno pa sam usput pitao za Dopuns. zdr. osiguranje jer na mojoj nema datuma do kad vrijedi vec vrijedi trajno pa su mi rekli da dođem u prvom mjesecu jer mi je izdana u drugom mjesecu ove godine to znači da ču najvjerovatnije od prvog mjeseca početi plačati Dopuns. zdr. osiguranje pa prepostavljam da kartica Dopuns. zdr. osiguranja vrijedi do datuma njenog izdavanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ozi je napisao:

Eto ti naših političara a tako i našeg vrlog prjecednika HVIDR-e Đakiča kako se je založio za svoju populaciju ja koji sam izranjavan moram platit lječenje opaska sveke godine moram barem jednom na fizikalne terapije jermi noga atrofira zbog oštečenja živaca i zaostalih stranih tjela u istoj,pa kod neurologa itd. a oni koji glume PTSP i dižu ljekove samo da im se vodi u kartonu njima sve đabe #OOPS#mti politiku i političare koji neznaju tko im je to omogučio da tako uživaju evo vam malo statistike do 2000g je bilo HRVI 32000 a sada 54000 rat davni dana završio u one 32000 je BLJESAK i OLUJA da nebude zabune zaključak znači mi koji smo izranjavani smo kažnjeni u odnosu na oboljele da nebi bilo zabune da imam nešta protiv istinskih invalida oboljelih ali na prvoj crti bojišnice a ne onih kvazi sa kupljenim statusom ZDS.

 

Ozi, molim te nemoj govoriti o onom u šta nisi siguran da je istina...

Moj sin ima PTSP, otišao u rat sa 18god.pije 13 tab. dnevno i plača dounsko zdravstveno osig. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Veteran naravno da moji problemi imaju veze sa ratom ali to nije sve inače sam HRVI 50% TRAJNO samo ranjavanje je ocjenjivano ranjen dva puta u jednom danu i od metka i gelera od metka imam prostrjelitu ruku a zaostala strana tjela u nozi stime kada sam primao transfuziju zaražen sam hepatitisom koji je prerastao u cirozu jetre jedva osto živ ljećen interferonom ribavirinom fala bogu sad je sve stabilizirani akustična trauma sluha od detonacija i naravno da imam PTSP u mirovini sam imam opču nesposobnost za rad 100%rat sve narečeno gore ima na mome profilu na faceu inače sam bio izviđać-diverzant u rat sam ošao sa 19g eto ukratko da nebude zabune zašto sam ono nave za PTSP naglasio sam da nemam ništa protiv ali samo onih istinskih fajtera koji su oboljeli na prvoj crbi u fajtu a ne u skladištu ili kancelariji ljep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

meni izlazi 30.11 2010.u međuvremenu sam dobio kući neki formular od hzzo-a,otišao tamo da vidim o čemu se radi,točnije prije 2 tjedna i gospođa mi kaže da više nemam pravo na besplatnu participaciju,tako da sam ispunio taj formular i potpisao da mi svaki mjesec odbijaju sa tekućeg računa 50kn za partic.? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danilo je napisao:

meni izlazi 30.11 2010.u međuvremenu sam dobio kući neki formular od hzzo-a,otišao tamo da vidim o čemu se radi,točnije prije 2 tjedna i gospođa mi kaže da više nemam pravo na besplatnu participaciju,tako da sam ispunio taj formular i potpisao da mi svaki mjesec odbijaju sa tekućeg računa 50kn za partic.? :misli:

 

http://www.hvidra-zagreb.hr/images/stories/dokument/ParticipacijaHRVI.pdf

 

Zato bi im valjda sada trebo odnjeti ovaj dokument ili bi ga oni morali tamo već imati - piše na njemu 2.11.2010. da je pisan. Na osnovu tog dokumeta ne bi trebali više plaćati , nije baš ni meni jasno jer s enalazim u istoj situaciji...

 

Neka kaže tko zna šta nam je činiti jer i ja plaćam 50 kn dopunsko a 2. st. rješenje o hrvi mi vrijedi do 30.06.2011....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija