Jump to content

nakon povratka s bolovanja na mom radnom mjestu druga osoba


Ivanabagi

Preporučene objave

imam standardni ugovor na neodre)eno vrijeme kao voditelj ureda, druga osoba je potpisala isti ugovor kao voditelj ureda naknadno u zagradama napisano voditelj financija.Niti malo ugodna situacija, sjedimo jedna pokraj druge i ona obavlja moj posao, koji ja znam i sve imam u malom prstu, odnosno da me probudis u ponoc znala bi o cemu se radi, jer sam kod njega zaposlena dok je bio mali poslodavac i sad se poceo siriti...Cura se senalazi ali i ja kao da nisam bila odsutna 10 mjeseci na porodiljnom dopustu. napominjem da se na mom mjesstu u tih 10 mjeseci izmjenilo 4 osobe i ova posljednja je tu tek 3 mjeseca. ne osjecam se niti malo ugodno pogotovo kada dodu dobavjaci i ljudi s kojima radimo i svi me srdacno docekaju i sretni su sto sam tu i govore kako ce sada sve biti u redu kad sam se vratila, a ja im moram objasnjavati da me poslodavac makao s poslova koje sam radila prije porodiljnog. Ako nisam imala postporodajnu depresiju, sad cu je definitivno imati...kako da se postavim prema njemu

:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivanabagi je napisao:

Nakon povratka s porodiljnog dopusta, dva mjeseca ranije,

 

Pokušajte biti malo objektivni.

Stavite se u položaj Vašeg poslodavca.

 

Vratili ste se sa porodiljskog dva mjeseca ranije, a niste (jeste li?) tako dogovorili s poslodavcem.

 

Vašim odlaskom na porodiljni poslodavcu nije prestao posao. Uz sve druge obveze i brige morao je naći zamjenu za Vas. Vrlo je teško uopće naći dobrog djelatnika, a još kad je samo 'na zamjenu za porodiljski', još teže.

Sada kada ste se vratili dva mjeseca ranije nego je poslodavac očekivao, što bi trebao napraviti? Dati momentalni otkaz drugoj djelatnici?

 

Sada poslodavac plaća vas dvije.Daje Vam vremena da se ponovo uhodate u posao. Nije Vas 'prebacio' na neko pomoćno mjesto u skladištu, ili sl., što je čest slučaj.

Čini mi se korektan.

 

Budite i Vi malo korektni prema njemu, malo više razumijevanja.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivanabagi je napisao:

imam standardni ugovor na neodre)eno vrijeme kao voditelj ureda, druga osoba je potpisala isti ugovor kao voditelj ureda naknadno u zagradama napisano voditelj financija.Niti malo ugodna situacija, sjedimo jedna pokraj druge i ona obavlja moj posao, koji ja znam i sve imam u malom prstu, odnosno da me probudis u ponoc znala bi o cemu se radi, jer sam kod njega zaposlena dok je bio mali poslodavac i sad se poceo siriti...Cura se senalazi ali i ja kao da nisam bila odsutna 10 mjeseci na porodiljnom dopustu. napominjem da se na mom mjesstu u tih 10 mjeseci izmjenilo 4 osobe i ova posljednja je tu tek 3 mjeseca. ne osjecam se niti malo ugodno pogotovo kada dodu dobavjaci i ljudi s kojima radimo i svi me srdacno docekaju i sretni su sto sam tu i govore kako ce sada sve biti u redu kad sam se vratila, a ja im moram objasnjavati da me poslodavac makao s poslova koje sam radila prije porodiljnog. Ako nisam imala postporodajnu depresiju, sad cu je definitivno imati...kako da se postavim prema njemu

:-o

 

Vaša situcija iziskuje hladnu glavu i racionalan ptistup. Nikakvo padanje u bed,depru ili pogotovo ne ljutnju,nije dobro.Zašto? Zato jer vaš poslodavac nema način da vam otkaže ugovor o radu sve tako dugo dok vi uredno dolazite na posao i dok stoji činjenica da vam je neko "sjeo" na vašu stolicu i ima ugovor na određeno vrijeme. Nikakve komentare sa kolegama a pogotovo ne sa kolegicom koja vam "je uzela" radno mjesto i najvažnije momentalno djelovanje. Kad kažem momentalno djelovanje odmah tražite poslodavca razgovor i fino i uljudno razložite zašto vaša situacija nije održiva iz razloga koje ste i naveli u zadnjem postu, te ga podsjetite na:

- TEMELJNE ODREDBE pri zasnivanju radnog odnosa prema čl čl.5 Zakona o radu, koji u svom st.1 kaže da "je poslodavac OBVEZAN u radnom odnosu (a koji ste sklopili svojim ugovorom o radu) DATI VAM POSAO i za obavljeni posao isplatiti plaću, a vi ste obvezni prema UPUTAMA poslodavca danim U SKLADU sa naravi i vrstom rada OSOBNO obavljati preuzeti posao." Dakle zaposlivši na vašem mjestu drugu osobu više vam ne daje Posao na što ga obvezuje Zakon te je na taj način prekršio istu odredbu i onemogučio vas u obavljanju posla bez ikakovih valjanih razloga ili vaše krivnje.O

-Poslodavac je dužan zaštititi i dostojanstvo radnika prema st.5 pomnutog čl.5 iz Zakona o radu što je propustio učiniti ne vrativši vas na vaše radno mjesto te vas je bezrazložno doveo u neugodne situacije sa radnom okolino (dotićnom) kolegicom i komitentima sa kojima ste uvijek dobro suređivali.

S obzirom na te činjenice vi zahtjevajte da vam poslodavac vrati vaše poslove i zaduženja kako biste uredno mogli obavlajti svoje ,Zakonom i ugovorom preuzete obveze. Upozorite ga da iko nikako nebiste htjeli,ukoliko vam ne vrati vaša zaduženja da ćete biti primorani obratiti se Inspektoratu za radne odnose,pogotovo s toga jer je ovakva situacije počela djelovati i na vaše zdravlje.

Nebude li razgovor urodio plodom koji vas zadovoljava,uputit ćete mu prema gornjem Zahtjev za zaštitu prava na adresu,na ime odgovorne osobe, poštom,preporučeno sa povratnicom.

Ovaj zahtjev,zlu ne trebalo, važan je i radi mogučeg pokušaja poslodvca da vam otkaže ugovor o radu ili da vam ponudi neko drugo manje plačeno radno mjesto. Imaćete neophodan dokument da ste poslodavca upozoravali na propuste u slučaju eventualnog sudskog spora.

S obzirom da u Zakonu o radu nevidim posljedice za poslodavca prilikom kršenja temeljnih odredbi iz radnih odnosa (jer ih nema u kaznenim odredbama) te s obzirom da su temeljne odredbe povezane sa drugim Zakonima a neznam kojim(vjerojatno Ustavom i Zakonom o obveznim odnosima odnosno općim propisima obveznog prava), vi ćete se morati konzultirati sa profesionalcem koji se bavi radnim pravom a tu bi zasigurno mogao pomoći i naš uvaženi član g Floki.

Do kuda sam znao ja sam vas pokušao uputiti. Probat ćemo to riješiti do kraja. A vi sad mirno i staloženo prvo porazgovarajte sa poslodsavcem pa se onda javite. Do tada ja ću pokušati saznati više o vašem problemu. :palac:

 

Evo sad vidim i naš Felixx vas je fino savjetovao gledajući stvar iz "kuta"poslodavca. Trebate uvažiti i ono što naš Felixx reće,odnosno potrebe poslodavca i njegovu ne baš u današnje vroijeme zavidnu situaciju (Felixx...on jaaako voli poslodavce :smijeh:) pa je i to razlog da vas ne lovi depra ili panika. Zato kako sam rekao, prvo razgovor ugodni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

cigo1 je napisao:

(Felixx...on jaaako voli poslodavce :smijeh:)

 

Pričekaj još malo, pa da vidiš kak buju svi volili poslodavca! Ko zlato ili ili dijamante!

Rariteti su uvijek bili stvar obožavanja!

 

 

:smijeh::smijeh::smijeh:

 

zapravo i nije za :smijeh: nego za :place: !

 

Čuj Felixx,

je al i dobar radnik...naš mislim...državlajnin RH...još malo je rariret...odmenili su ih dečki z Rumunjske :place: ...BiH :-D ...sve radi razlike u ceni :place: ...kad moremo imati radnike zvana....moremo i poslodafce Kineze ...Njemce...Engleze... :smijeh: ...i kaj bumo onda z našima ....jednima i dugima....u muzej madame (neznam kak se piše) Tissoux ....samo su nam političari nezamenjivi...oni su večni...to imamo kakvih nema u svetu...njih bi trebali izvoziti...jednog Šukija...čovek je pametniji od celog MMF-a,a z obzirom da ja nisam stručan za financije sigurno i jači...Šuki bi bil garancija da im bu svima lošije nek nama pa bi tak mi bili naaajb olji...dok si rekel keks...i to sve uz neodoljivi ispod brka :-) ..... :smijeh::zao::place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

....samo su nam političari nezamenjivi...oni su večni...to imamo kakvih nema u svetu...njih bi trebali izvoziti...jednog Šukija...čovek je pametniji od celog MMF-a,.... :smijeh::zao::place:

 

Kaj je tebi , Cigač?! Si normalan?

 

Njih izvoziti je kak da izvoziš radioaktivni ili kemijski otpad!

Pa za to moraš naći budalu koja to hoće i još dobro platiti!

 

 

 

:smijeh::smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

***3km citata editirala newbie***

Štovani,

ministre za smeh,g. Mrljo. Kaj ne misliš ti da je ovo gore bilo dovolno "držanje za temu". Mislim da je. A malo an- pasan humora nikad nije loše....bar ti to dobro znaš. Ne bit tak krut..."kosilica" ni baš uvek najbolje rešenje...a i "trava" je već previsoka. :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Pravilnik o dopunama moderskog naputka":

 

U članku 1. iza stavka 1. dodaje se novi stavak 2. koji glasi:

"Klik na Citiraj koristimo kada je bitno izdvojiti dio neke objave ili iznimno u cijelosti".

 

(Iz Obrazloženja izdvajam: Rijetke su prilike kad je nužno citirati cijele objave, kamoli dvo/trostruke citate od preko 700 riječi.)

 

Prijelazne i završne odredbe

 

čl.2 Tema se vraća na temu.

 

čl.3 Ovaj Pravilnik stupa na snagu odmah i bez objave u NN.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana šefice,

jooj...pardonček. Kak bi ja siromak mogel znati sve propise i pravila kaj ih znaju moderatori (morti bum znal kad se kandidiram tj.ak me kandidiraju za moderatora...pa ak još i prihvatim jojjjjj...ka bi ja da te zločeste ko ja da mlatim) Nisam znal da se to nesme. Prosim lepo zgasiti "kosilicu"...se bojim,ne?I bum se popravil. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija