Jump to content

tuzba upravnom sudu


ile

Preporučene objave

Molim znalce da mi odgovore na slijedece.Predao sam tuzbu osobno upravnom sudu na rjesenje iz mirovinskog(na odnos rat-mir),na urudzbenom(upravni sud)nisam dobio nikakav papir da su zaprimili predmet,da napomenem da sam se cak i vratio,ponovo upitati zasto mi nisu dali nikakav papir,medjutim dobio sam odgovor da to tako ide i da cu sve dobiti na kucnu adresu.predao sam tuzbu prije 3 mjeseca,pa me zanima da li je to zaista tako,jer prije se uvijek dobivao nekakv dokaz da je tuzba predana u valjanom roku,unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ile je napisao:

Molim znalce da mi odgovore na slijedece.Predao sam tuzbu osobno upravnom sudu na rjesenje iz mirovinskog(na odnos rat-mir),na urudzbenom(upravni sud)nisam dobio nikakav papir da su zaprimili predmet,da napomenem da sam se cak i vratio,ponovo upitati zasto mi nisu dali nikakav papir,medjutim dobio sam odgovor da to tako ide i da cu sve dobiti na kucnu adresu.predao sam tuzbu prije 3 mjeseca,pa me zanima da li je to zaista tako,jer prije se uvijek dobivao nekakv dokaz da je tuzba predana u valjanom roku,unaprijed hvala

 

Trebali su vam dati uruđbeni broj pod kojim su istu tužbu od Vas zaprimili, pa makar na komadičku papira 10x10 cm kolika je otprilike veličina pečata - trebali su udariti pečat i na to upisati uruđbeni broj.

 

Najbolja solucija za ubuduće Vam je da pošaljete poštom preporučeno sa povratnicom - tako ja radim u vezi svega i svih institucija prema kojim šaljem bilo kakve zahtjeve, prijedloge, žalbe, tužbe ili slićno - a tada imate nabolji dokaz da su zaprimili predmet - imate povratnicu sa pečatom i potpisom i datumom kada je zaprimljena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ile je napisao:

Hvala Kompa,mislis li da sad naknadno mogu inzistirati da mi daju nekakav papir ili je prosao vlak,pozdrav

 

Ne znam , probaj otiči tamo i raspitati se o svom predmetu, kaži im da si tog i tog dana bio tamo i predao im to što si im predao i neka ti barem kažu da je predmet u postupku a kada ti to kažu znaju i broj uruđbenon jer svaki predmet bilo gdje da se vodi je zaveden pod uruđbenim brojem.

 

Moraju te imati negdje u nekom računalu tamo, pa češ barem znati da ti predmet nije završio negdje u košu slućajno ili namjerno nego da je ipak u postupku pa sada, kada bude bit će ali je u postupku ili ćeka na red a nije u košu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav Ile.Vidim da si i ti pisao tužbu na upravni sud po pitanju omjera rat/mir.Ja bih isto to trebao daj mi molim te primjer kako da napravim naslov mislim ono gore koji naziv ide u koji čošak odnosno gdje što postaviti na papiru.Tužim HZMO jer su mi odbili žalbu na omjer rat 30% mir 70% i sada moram hitno u Ponedjeljak to poslati iako mi u rješenju piše da se tužba podnosi izravno sudu,valjd če vrijediti da pošaljem preporučeno sa povratnicom.

Možeš mi poslati i PP na zastitar_2@net.hr

Molim te u velikoj sam frci i moram to sada preko vikenda složiti. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastitar_2 je napisao:

Pozdrav Ile.Vidim da si i ti pisao tužbu na upravni sud po pitanju omjera rat/mir.Ja bih isto to trebao daj mi molim te primjer kako da napravim naslov mislim ono gore koji naziv ide u koji čošak odnosno gdje što postaviti na papiru.Tužim HZMO jer su mi odbili žalbu na omjer rat 30% mir 70% i sada moram hitno u Ponedjeljak to poslati iako mi u rješenju piše da se tužba podnosi izravno sudu,valjd če vrijediti da pošaljem preporučeno sa povratnicom.

Možeš mi poslati i PP na zastitar_2@net.hr

Molim te u velikoj sam frci i moram to sada preko vikenda složiti. :-?

 

Drži se pouke o pravnom lijeku. pročitaj i vidi kome podnosiš tužbu, da li je direkt upravnom sudu ili preko mirovinskog. Napravi tako. A tužbu pošalji na tu adresu poštom obavezno povratnicom. Imaš u pošti mogučnost da pošalješ što prije , to košta malo skuplje oko 50 kn ali ti dođe odmah sljedeći dan do podne ( s povratnicom obavezno ).

 

Izgled tužbe ti treba ići da u lijevom gornjem uglu uvijek pišeš kao i u svakom pismenu aći podadke podnositelja tužbe a ispod pišeš protiv koga se tužba podnosi. probaj na netu pronaći primjer neke tužbe, ukucaj u goggle tražilicu tužba pa ćeš vidjeti.

 

najbolje bi bilo pošto nisi u tim vodoma kao riba da se posavjetuješ sa nekim pravnikom koji djeluju u raznim braniteljskim udrugama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

zastitar_2 je napisao:

Pozdrav Ile.Vidim da si i ti pisao tužbu na upravni sud po pitanju omjera rat/mir.Ja bih isto to trebao daj mi molim te primjer kako da napravim naslov mislim ono gore koji naziv ide u koji čošak odnosno gdje što postaviti na papiru.Tužim HZMO jer su mi odbili žalbu na omjer rat 30% mir 70% i sada moram hitno u Ponedjeljak to poslati iako mi u rješenju piše da se tužba podnosi izravno sudu,valjd če vrijediti da pošaljem preporučeno sa povratnicom.

Možeš mi poslati i PP na zastitar_2@net.hr

Molim te u velikoj sam frci i moram to sada preko vikenda složiti.

 

 

Evo kolega zastitar2 poslao sam ti na e-mail kako to treba izgledati nadam se da ce ti biti od pomoci.Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaštitar 2, poslao sam ti privatni mail, a i za druge u koliko netko treba pravnika radi podnošenja tužbe na omjer rat-mir, rado ću preporučiti odvjetnika, jer nas je kod istog već bilo malo više. Naime, poznato je da se već dulje vrijeme poigravaju sa omjerima, i gunđaju kao "došlo odozgo", ali smatram, da nitko nema pravo samoinicijativno rušiti nečije omjere ( a znamo na koga se to odnosi), a da se ne poštuje liječnička struka, tj. ako je netko liječen i iza toga stoji cijeli tim liječnika ili vrhunski doktor, pa zašto mene jedan doktor "epidemijolog" ruši na svim drugim područjima za koja uopće nije stručan...........ja ću se boriti do zadnjeg......pozdrav svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nabr je napisao:

Pitanje??

 

Molio bih kolege koje su prošle upravni sud.

 

Predao sam tužbu upravnom sudu prije nešto više od dvije i pol godine, prije dva mjeseca sam predao požurnicu i još ništa.

 

Sad vas pitam kako da pokrenem moj predmet ???

 

Hvala!

 

 

Dok ti je predmet na sudu ništa jer to ti je kao ručna kočnica. Iz mog iskustva ti mogu kazati da sam riješenje čekao 3.5g, a kolega mi čeka preko četri godine.

Dosta savijeta ima baš na ovom forumu da se ide na obnovu postupka nakon 2god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

elan je napisao:

 

 

 

 

Dok ti je predmet na sudu ništa jer to ti je kao ručna kočnica. Iz mog iskustva ti mogu kazati da sam riješenje čekao 3.5g, a kolega mi čeka preko četri godine.

Dosta savijeta ima baš na ovom forumu da se ide na obnovu postupka nakon 2god.

 

 

Hvala na odgovoru !

Nadam se da kod mene neće biti duže od 3.5g .ma slaću im požurnice svaki mjesec :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nabr je napisao:

Pitanje??

 

Molio bih kolege koje su prošle upravni sud.

 

Predao sam tužbu upravnom sudu prije nešto više od dvije i pol godine, prije dva mjeseca sam predao požurnicu i još ništa.

 

Sad vas pitam kako da pokrenem moj predmet ???

 

Hvala!

 

Nađi na internetu broj pa ih nazovi (pripremi si broj pod kojim ti se predmet vodi)reči će ti koji mjesec i godinu sada rješavaju,a pitaj ih neka ti kažu kada bi tvoj predmet mogao doći na red.Meni su bar rekli i bilo je otprilike tako,čekao sam par dana manje od 3god.

Ljudi treba biti uporan,dosadan ako želiš da se prije rješi oni koji šute i čekaju ti se načekaju.Moj kolega nije htjeo ništa poduzimat nego je čekao pa je čekao 5god.

Mislim da požurnice ne rješavaju ništa (završe u košu).

Čini mi se da moraju tužbe rješit u roku 3 god. po novom.

Nazovi ih pa češ čut šta če ti reć.SRETNO! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ile je napisao:

Molim znalce da mi odgovore na slijedece.Predao sam tuzbu osobno upravnom sudu na rjesenje iz mirovinskog(na odnos rat-mir),na urudzbenom(upravni sud)nisam dobio nikakav papir da su zaprimili predmet,da napomenem da sam se cak i vratio,ponovo upitati zasto mi nisu dali nikakav papir,medjutim dobio sam odgovor da to tako ide i da cu sve dobiti na kucnu adresu.predao sam tuzbu prije 3 mjeseca,pa me zanima da li je to zaista tako,jer prije se uvijek dobivao nekakv dokaz da je tuzba predana u valjanom roku,unaprijed hvala

 

Sud šalje predmet natrag u HZMO,da preispitaju doneseno rješenje oni ako ostaju pri svjoj odluci (predlažu sudu da se tužba odbija kao neosnovana)onda predmet ide u sudsku proceduru.

Ti si trebao dobit od HZMO-a šta su rješili.

Obično oni ostaju pri svojoj odluci pa predmet završi na sudu.Ako dosad nisi ništa dobio nazovi HZMO pa ih pitaj šta je sa tvojim predmetom,moraju ti reč jel na sudu ili...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

 

 

 

Nađi na internetu broj pa ih nazovi (pripremi si broj pod kojim ti se predmet vodi)reči će ti koji mjesec i godinu sada rješavaju,a pitaj ih neka ti kažu kada bi tvoj predmet mogao doći na red.Meni su bar rekli i bilo je otprilike tako,čekao sam par dana manje od 3god.

Ljudi treba biti uporan,dosadan ako želiš da se prije rješi oni koji šute i čekaju ti se načekaju.Moj kolega nije htjeo ništa poduzimat nego je čekao pa je čekao 5god.

Mislim da požurnice ne rješavaju ništa (završe u košu).

Čini mi se da moraju tužbe rješit u roku 3 god. po novom.

Nazovi ih pa češ čut šta če ti reć.SRETNO! :palac:

 

Grozni hvala na odgovoru

 

Zvao sam ali mi samo kažu da su poćeli 2008 g i na pitanje za moj predmet kau da neznaju.

 

Neznam ni sam šta da radim ali ću im biti dosadan slaću požurnuce i zvati.

Molim te odgovori mi jel si ćekao 3g.da ti pedmet dođe na red ili si dobio presudu nakon 3g

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

nek nam vrate zakon da možemo ostvarit svoja prava a ne da nas sud odbacuje kao da smo smeće a da se nalazi ni negledaju prepostavljam vjerovatno se onda nebi ni Hrvatska zacrvenila kako Premijerka kaže ona nam je prava uzela pa nek naam ih i vrati ako želi izbore dobit jer kako se može zakonom nekom regulirat kad će obolit jer po ovom zakonu moga si zahtjev podnijet i svija prava i za 50 god. tražit ako ti liječnik napise da ti je ptsp zbog rata pa mislim dije tu logika onom koje zakon pisa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa tobom Nine,logike nema uopće i to je strašno,meni su liječnici bolest PTSP priznali kao posljedica rata,a na osnovu liječničkih nalaza i ratnoga puta bolest kao posljedica rata priznala mi je komisija za 100 posto bolovanje i komisija MUP-a koja me proglasila nesposobnim uz obrazloženje da je bolest posljedica sudjelovanja u ratu,no vještakinja u Tvrtkovoj kada sam bio pozvan postupala je sa mnom kao sa zadnjm ološem,gdje sam bio do sada,što želim,nisam mogao vjerovati,a živci i zdravlje bili su mi jako loši kao i sada na žalost,kada sam joj rekao da samnom ne može razgovarati sa ti nego sa vi,zatim kako to sa mnom priča,da sam se počeo liječiti kada sam sasvim skrenuo,rekao sam da su šakom i kapom zdravim ljudima dijelili invalidnine i sada sa bolesnim ljudima tako postupa,shvatio sam da moje papire niti nije gledala niti ratni put niti ništa i onda mi odredila omjer 20 rat 80 mir naravno to je napravila namjerno jer su papiri govorili bolest potpuno nastala u ratu,naravno žalbu su odbili i evo sada vodim Upravni spor i nadam se da če oni uvažiti liječničke nalaze i ratni put gdje je vidljivo da je bolest 100 nastala u ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jako, jako slično iskustvo ja imam. Razlika je u tome što sam ja u Tvrtkovoj dobio 70-30, a Taborski je to srušio na 30 rat-70 mir.

Prije par dana uputio sam žalbu, jer bi po nekom grubom izračunu iznosilo oko 1900 kn. Od toga ne mogu živit, žena mi je bolesna,zemlje i nekretnina nemam.

Prije rata nisam bolovao od ničega. Sad imam PTSP (jedina bolest koja je utjecala na upućivanje u profesinalnu invalidsku mirovinu) Imam HRVI 20 % (imao sam 30 pa su i to smanjili) radni staž izvan rata ima mal prosjek primanja, oko 0,70 u odnosu na drž. prosjek.

 

Ako neko ima primjer odgovora na žalbu iz mirovinskog molim da mi pošalje. Zanima me to radi pripreme za eventualnu tužbu. Osobni podaci mi nisu bitni, niti me zanimaju pa mogu biti izostavljeni.

 

Molim za pomoć u bilo kojem pogledu (preporuka odvjetnika i sl..=

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija