Jump to content

prometna sa smrtnom posljedicom


ginkoforte

Preporučene objave

Ovako imao sam prometnu sa smrtnom posljedicom i jednom tesko ozlijedjenom osobom prije 3,5 godine jos otegotne okolnosti su alkohol 0,74 i sto sam usao u raskrizje a nisam pratio znak stop...ugl katastrofa...sad sam dobio oko 4 god zatvorske kazne.imam jedino rjesenje otici to odlezati ili se zaliti vrhovnom sudu pitanje je u biti koliko bi to pomoglo?imao sam i nekoliko olakotnih okolnosti ali sud nije nista uzeo u obzir.Koliko sljedeca zalba ima svrhe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da svima sam izrazio zaljenje.i pokusao pomoc ali tu je bilo ganjanja tako da su me napadali otac preminulog pa sam ga na sve načine pokušao zaobići nebih javno o tome....Imao sam i olakotnu okolnost od socijalnog kao dijete koje je usvojeno itd...ali nista nije proslo kaznu nisu ni dana umanjili.

Presuda nije pravomoćna.Ostaje mi zalba Vrhovnom sudu RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

19 godina?

 

Hm, malko prevelika kazna.

 

To je moj stav.

 

 

Iako se kaznena politika nešto pooštrila u zadnje vrijeme, mislim da je to previše.

 

Inače ako Vam ostaje samo Vrhovni sud, to znači da je Županijski potvrdio presudu i da nemate velike izglede (presuda je pravomoćna).

No nemate što izgubiti ako idete izvanrednim pravnim lijekovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da previse je sta je je...racuno sam na 2 godine ajd malo vise...to nekako i prezivis ali 4 godine to je previse...jos placam i regres osiguranju a ovi se nadaju jos jednoj odsteti kako je to moguce da ce za ovo dobiti dvije odstete ja im nemam sta dati osim da me skinu i eto im ako im je tolika zelja.Nekuzim ovaj zakon osiguranje isplati odstetu od pol miliona kn i on jos ocekuje i od mene jel ima pravo na to uopce?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ginkoforte je napisao:

Nekuzim ovaj zakon osiguranje isplati odstetu od pol miliona kn i on jos ocekuje i od mene jel ima pravo na to uopce?

Ako polica osiguranja nije plaćena, garancijski fond plaća sve i od počinitelja regresiraju sve. Garancijski fond zastupa jedno od osiguravajućih društava.

 

Ako je polica bila plaćena, osiguravatelj ima pravo regresno potraživati samo iznos od 12 prosječnih plaća isplaćenih u zadnjoj godini (zbog onih 0,74 g/kg).

 

Ako je polica bila plaćena, a vozilom upravljao neovlašten vozač (uzeo vozilo bez suglasnosti a nije član kućanstva) opet regresiraju sve zajedno sa troškovima i kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ginkoforte je napisao:

da previse je sta je je...racuno sam na 2 godine ajd malo vise...to nekako i prezivis ali 4 godine to je previse...

Nekuzim ovaj zakon osiguranje isplati odstetu od pol miliona kn i on jos ocekuje i od mene jel ima pravo na to uopce?

 

Tebi ne bi bilo previše niti 14 godina.Pustimo sad što Zakon kaže.

 

Uopće ne vidim da te grize savjest.Samo cendraš kako će tebi biti teško.

Ubio si čovjeka. Pijan si divljao po cesti sa 19 godina.

Misliš da zavrijeđuješ drugu priliku?

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodine Felixx ovdje pokusavam dobiti informacije da vidim sta cu dalje druga stvar je i ja sam bio u tom autu nisam nikog zgazio na zebri i sl...je prijatelj mi je poginuo ali vi niste ti koji bi trebali slusati o mojoj griznji savjesti.A ako se netko pokusava izvuc sa manjom kaznom neznaci da je odma zbog toga losa osoba,i da ga treba osuditi na 50 god...ako mislite tako onda napravite novi zakon pa vladajte!!!

Hvala ostalim moderatorima na inormacijama.I srdačan pozdrav.

Pravimo jednu zalbu sada pa vam javim ishod ako bude pomaka...presuda je pravomocna pa cu vjerojatno za koji dan i dobiti poziv za izdrzavanje kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

ginkoforte je napisao:

da previse je sta je je...racuno sam na 2 godine ajd malo vise...to nekako i prezivis ali 4 godine to je previse...

Nekuzim ovaj zakon osiguranje isplati odstetu od pol miliona kn i on jos ocekuje i od mene jel ima pravo na to uopce?

 

Tebi ne bi bilo previše niti 14 godina.Pustimo sad što Zakon kaže.

 

Uopće ne vidim da te grize savjest.Samo cendraš kako će tebi biti teško.

Ubio si čovjeka. Pijan si divljao po cesti sa 19 godina.

Misliš da zavrijeđuješ drugu priliku?

 

:zao:

 

Ako ćemo se igrati Boga onda možemo i citirati Bibliju: "kako sudiš, sudit će ti se".

 

Nadam se da se ipak ne igramo Boga na ovom forumu i da ćemo se držati zakona i sudske prakse

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu si u pravu utjerivaču.Nisam trazio izbjegavanje kazne ja sam kriv zbog toga ali opet i ja moram jednog dana nakon toga nastaviti zivjeti...a sto veca kazna to je teze vratiti se u zivot buduci da je ovaj sudski proces trajao 3,8 godina i sad ovo...treba zivjeti to vrijeme pod cinjenicom da te ceka takvo sta i jos to odguliti.S ovim zelim reci da vecina osoba koja dozivi takvo sta vec psiholoski pukne i misli da im je svaka kazna prevelika...

Sudjenja moraju biti brza!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

19 godina?

 

Hm, malko prevelika kazna.

 

To je moj stav.

 

Utjerivaču,

Ne pokušavam se igrati boga nego biti racionalan.

 

Svi znamo kakva je sudska praksa, ali je činjenica da je za ovakvo djelo zakon predviđa 3-10 godina.

 

Zašto ne 10 godina?

 

Jer, ako netko vozi pijan, divlja po cesti, projuri kroz 'stop' i ubije čovjeka, gdje su tu olakotne okolnosti? Mladost? Neiskustvo? Zašto bi to bile olakotne okolnosti?

Pa baš zbog toga nije trebao pijan sjedati za upravljač i divljati.

 

I ne radi se samo o kažnjavanju, nego o potrebi da takve maknemo s prometnica.

Da više ne ubijaju.

 

Malo sam subjektivan. Jednog meni znanog dobrog dečka 27 god.(2 male dječice) nedavno je ubio jedan takav cestovni ubojica koji ima tek 24 god.(vozi pijane noćne utrke po okolici Zagreba). Taj cestovni ubojica prvi put je ubio sa 19 godina, a sa 21 god. je obogaljio dvoje ljudi u Dalmaciji (jedan je u kolicima).

Sada će dobiti - koliko? - opet 4-5 godina? I opet bu tatica podmazal, i sinek bu za tri godine u bijesnom autu spreman da ponovo ubije.

Dokle tako?

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivacu onda sam imao 19 godina i sudilo mi je sudstvo za mladez...sada imam jos malo 23 jer je proslu puno godina tokom sudjenja...

A ja nevozim nocne utrke i nisam mamin i tatin sin...jer sam kod skrbnika koji ni sami nemaju nikakvih primanja...poceo sam studirat i paralelno nasao posao nakon toga svega i postao uspjesan u svemu i sada me kaci nesto iz proslosti ljut sam normalno na presudu jer je proslo jos malo 4 godine od toga...i normalno da mi je previse a auto nebi nikad u zivotu vozio da nezivim u selendri iz koje da si odem po lijekove za astmu imam 5 kilometara a 12 kilometara do vlaka...i sl sheme...

Moj razlog jer sam ljut je ovaj sta me nisu strpali u buksu odmah nakon toga tu je i iduci dan bilo sve jasno jer nisam nista poreko.

A ovakve kao ja i slicne koji gaze ljude po zebrama se moze maknuti s prometnica uzimanjem vozacki...no i tu ima iznimaka ja sam osudjen jer nemam nista nemam ni za odvjetnika no tko ima para za to ima i za gazenje po prometnicama jer ionako svi koji imaju love nedobiju nista osim prekrsajne prijave i 1 god uvjetne kazne...ima i razlike medju onima koji ucine neka djela oni i odgovaraju za njih...

A s druge strane nadam se da u zatvoru cu imati redovnu hranu jer u svojim zivotnim okolnostima sam se najeo kruha s masti od 5 kuna vise nego li itko moze pomisliti...a posto se moze tamo raditi valjda cu nesto i zaraditi...da imam s cim krenuti novi zivot...

E da jos o necem razmisljam dali itko mora placat moj regres i moje kazne u slucaju da umrem?

E da kako da placam onda svoj regres osiguranju ocu li u zatvoru moci zaraditi za to iznosi oko 50 eura....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija