Jump to content

sramota državne škole za pravosudne dužnosnike


htnet

Preporučene objave

Evo ovako, vjerojatno svi znate da je na stranicama DSV-a objavljen poziv za usmeni ispit (ustvari razgovor) za prijam kandidata u famoznu Školu. Kao prvo, nigdje linka, zovem DSV, iznimno neljubazna žena s druge strane linije kaže mi da nisam na popisu. Ja sav u čudu jer su me dan prije zvali da se izjasnim da li sam se prijavio za suca ili zamjenika DO, ja kažem oboje. Smatrao sam da je to već gotova stvar, budući da su me zvali da se izjasnim, kad ono ništa. :zao:

Tu bih istakao više stvari:

1) tko će meni, i ne samo meni, nego svim kandidatima koji nisu iz Zagreba, nadoknaditi trošak prijevoza i smještaja, kad smo išli na psihološko testiranje, koje očito nije imalo smisla, kad su pozvali samo 64 osobe na usmeni ispit (zadnja je kolegica Nikolić Marina s 86,5 bodova). To je prvi apsurd, i predlažem svim kolegama koji su u istoj situaciji da tuže državu radi povrata ovoga iznosa.

2) mislim da je netko već negdje i napisao zašto pozivaju 64 kandidata a ne 90? Što je s kandidatima za zamjenike DO?

3) cijela ova ideja s Državnom školom je debilna, kako mogu miješati ljude koji su išli na pravosudni ispit po novom i po starom zakonu. Pa ne mogu se miješati kruške i jabuke!? Razmišljam da Ustavnom sudu RH podnesem zahtjev za ocjenom suglasnosti Zakona o vježbenicima i Zakona o pravosudnoj akademiji s Ustavom RH, na bazi pogodovanja osoba koje su za upis u famoznu Školu samo morale proći pismeni ispit, a da im se usmeni dio ispita (pravosudnoga) uopće nije bodovao. To je očito stavljanje određenih pojedinaca u povoljniji položaj i jedna velika sramota.

4) što će biti s ljudima koji već po 10 i više godina na određenim sudovima rade kao sudski savjetnici, a nisu uspjeli upisati ovaj cirkus od Škole? Što će oni biti doživotni sudski savjetnici, a nadređeni će im biti neki balavac koji je završio Školu i imenovan za suca? Koja debilana...

 

Ima toga još što bih htio napisati, neka se ovdje jave ljudi koji su u istoj poziciji, zajedno smo jači!

Srušimo zajedno ovaj natječaj, ovaj cijeli postupak, koji je i neustavan i sam po sebi debilan.

Stavite ovdje svoje sugestije, javite se idemo dalje! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je sramota!

 

Zaposlenici državnog sudbenog vijeća su nas doveli u zabludu.

Telefonski su nas nazvali i tražili da se odlučimo za suce ili državne odvjetnike.

 

Prema trenutnoj listi za suca neće biti primljen kandidat sa 90 bodova a za državnog odvjetnika će biti primljen kandidat sa 78 bodova.

 

Ukoliko bi sve njih stavili na jedinstvenu listu kandidat koji se nalazi na 41 mjestu neće upasti dok će s druge strane upasti kandidat na 150 mjestu.

 

Sramotno!

 

Ovo je totalno neprofesionalno izveden najtečaj i smatram da se lako može srušiti na sudu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

Kolega, trebaš pažljivije pretraživati internetske stranice.

 

Popis kandidata za suce objavljen je na stranici DSV-a pod rubrikom Lista kandidata, a popis kandidata za zamjenike državnog odvjetnika nalazi se ne stranicama DORH-a.

 

Na stranicama DSV-a je objavljena lista kandidata koji su ostvarili uvjete za pristup psihološkom testiranju radi upisa u Državnu školu za pravosudne dužnosnike!

Nisu se udostojili niti napraviti listu gdje piše koji kandidati su pozvani na tzv. usmeni ispit.

 

A ovo na stranicama DORH-a ne kužim, majke mi Božje!

Ja imam preko 80 bodova, lijepo sam se izjasnio kad su me zvali i pitali da li kandidiram za suca ili zamjenika DO, rekao sam za oboje! A NISAM na listi !!!???

Trebao bih biti ispred:

##################

##################

##################

##################

Hoće li mi netko objasniti zašto me nema na listi, a ovih ljudi ima?

Sutra na telefon, i zovem DORH, DSV, bit ću dosadan ko...

Ovo bi trebalo ići i do pučkoga pravobranitelja, i na Ustavni sud RH!

 

i još sam se sjetio par pitanja - kako ljudi znaju kad im je ispit, tj. koji dan trebaju na njega doći kad nigdje nije objavljen raspored po danima?

I gdje i kada je uopće usmeni ispit pred DOV-om?!

Ma fuj!

 

I evo, već nas je dvoje koji vidimo nakaradnost cijele ove situacije - thebest i ja. Ljudi javite se, zajedno bi mogli srušit ovu nakaradu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako ljudi...na stranici dsv-a su samo kandidati za suce. A kod dorh-a su ovi kandidati:

LISTA KANDIDATA ZA DRŽAVNU ŠKOLU

PREMA BROJU BODOVA

 

#####################

#####################

#####################

#####################

#####################

#####################

#####################

 

ovu skraćenu listu koju je kolega stavio nisam našla...naravno kada bi se ta gledala ispalo bi da nešto tu ne štima. u svakom slučaju na obje liste-pod uvjetom da su zadovoljile na psihološkom (a to bi valjda trebalo isto biti bitno) trebale bi ići dalje osobe s boljim bodovima. Kolega, ako imate više od 80 i ako ste na listi od dorha, nisu vas zakinuli jer ste rekli ili sud ili odvjetništvo. Daklem, sve je još uvijek ok ako ste na listi od dorha, a to je čini mi se ova lista koju sam kopirala, a ne ona vaša skraćena. osim ako ja nisam dobro vidjela...:D

 

ovo ostalo, a što da kažem, bilo je puno rasprava oko toga s pravosudnim po starom i po novom i naravno da je nejednakost očita. svi su pošteno plagali pravosudni ispit i sad je nedostatak starijim kolegama to što ih nisu bodovali. pravosudni ispit prije novog zakona sigurno nije bio lakši. a mislim...ima tu osnove za rušenje. po meni bolje bi bilo da su propisali da svi kandidati polažu ovakav test pa dalje idu oni koji su bolji i točka.

 

eto, sretno, a ja odoh dalje u svoje papirušine...kmetovi ne spavaju. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

thebest je napisao:

Ovo je sramota!

 

Zaposlenici državnog sudbenog vijeća su nas doveli u zabludu.

Telefonski su nas nazvali i tražili da se odlučimo za suce ili državne odvjetnike.

 

Prema trenutnoj listi za suca neće biti primljen kandidat sa 90 bodova a za državnog odvjetnika će biti primljen kandidat sa 78 bodova.

 

Ukoliko bi sve njih stavili na jedinstvenu listu kandidat koji se nalazi na 41 mjestu neće upasti dok će s druge strane upasti kandidat na 150 mjestu.

 

Sramotno!

 

Ovo je totalno neprofesionalno izveden najtečaj i smatram da se lako može srušiti na sudu!

 

Nešto se slično dogodilo i na natječaju za vježbenike u pravosuđu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Chewbacca je napisao:

thebest je napisao:

Ovo je sramota!

 

Zaposlenici državnog sudbenog vijeća su nas doveli u zabludu.

Telefonski su nas nazvali i tražili da se odlučimo za suce ili državne odvjetnike.

 

Prema trenutnoj listi za suca neće biti primljen kandidat sa 90 bodova a za državnog odvjetnika će biti primljen kandidat sa 78 bodova.

 

Ukoliko bi sve njih stavili na jedinstvenu listu kandidat koji se nalazi na 41 mjestu neće upasti dok će s druge strane upasti kandidat na 150 mjestu.

 

Sramotno!

 

Ovo je totalno neprofesionalno izveden najtečaj i smatram da se lako može srušiti na sudu!

 

Nešto se slično dogodilo i na natječaju za vježbenike u pravosuđu.

 

Samo ste djelomično u pravu jer tam je pisalo "

Ako se kandidat prijavljuje za vježbenika u više pravosudnih tijela podnosi samo jednu prijavu u kojoj navodi pravosudna tijela na koja se prijava odnosi."

 

Ovdje toga nema jer se samo radi o jednoj školi...jedna škola jedan natječaj jedna prijava! Logika!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, nisam na listi od DORH-a.

Ne razumijem zašto, kad sam im rekao da se prijavljujem i za jedno i za drugo...

Sramotno je sve ovo, izvjestan mi je na proljeće neki posao u struci izvan pravosuđa, nažalost samo zamjena za porodiljni, ali me najviše smeta način na koji je sve ovo urađeno...

Pitam se nekad čemu ovaj silan trud, i na faksu (imam prosjek preko 4,0) i na stažu na sudu (mnogi su mi kolege rekli da sam izvrsno obavljao svoj posao kao vježbenik, a posao mi se nije razlikovao od posla sudskoga savjetnika ili suca), i na pravosudnom ispitu (preko 80 bodova).

Prošao sam i psihološki test (nisam dobio onu obavijest da sam pao, što su dužni poslati u roku od 3 dana od testiranja).

Stvarno se nekad pitam čemu sve to... :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dobio telefonski u DORH-u i žena je bila jako ljubazna te mi je rekla da DSV nije htjelo surađivati s njima da se objavi zajednička lista i da se kandidati ne preklapaju..jer veli da ima puno ljudi koji rade rade u odvjetništvu a pozvani su na razgovor za suce...a to im je bila rezerva!

 

Tako da oni nisu sigurno šta napraviti...veli ona meni pa druge godine će biti bolje.

 

Što to meni vrijedi kad sam unutar 60 najboljih a vjerojatno neću proći!

 

Slijedeći tjedan imam usmeni...ali prema iskustvima drugih tu se gotovo ne može napredovati.

 

Ma koma!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

thebest je napisao:

Chewbacca je napisao:

thebest je napisao:

Ovo je sramota!

 

Zaposlenici državnog sudbenog vijeća su nas doveli u zabludu.

Telefonski su nas nazvali i tražili da se odlučimo za suce ili državne odvjetnike.

 

Prema trenutnoj listi za suca neće biti primljen kandidat sa 90 bodova a za državnog odvjetnika će biti primljen kandidat sa 78 bodova.

 

Ukoliko bi sve njih stavili na jedinstvenu listu kandidat koji se nalazi na 41 mjestu neće upasti dok će s druge strane upasti kandidat na 150 mjestu.

 

Sramotno!

 

Ovo je totalno neprofesionalno izveden najtečaj i smatram da se lako može srušiti na sudu!

 

Nešto se slično dogodilo i na natječaju za vježbenike u pravosuđu.

 

Samo ste djelomično u pravu jer tam je pisalo "

Ako se kandidat prijavljuje za vježbenika u više pravosudnih tijela podnosi samo jednu prijavu u kojoj navodi pravosudna tijela na koja se prijava odnosi."

 

Ovdje toga nema jer se samo radi o jednoj školi...jedna škola jedan natječaj jedna prijava! Logika!

 

To je pisalo samo u listopadskom natječaju za vježbenike u pravosuđu, međutim to nije pisalo u travanjskom natječaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

htnet je napisao:

Vidim da su tek DANAS dopunili listu na stranicama DORH-a?

Pa koje su to gluposti?!

Još jučer navečer nije bilo ništa, a sad sam saznao da sam danas ujutro trebao imat razgovor?!

Ustavni sude, here I am!!!

 

ma gdje piše da je bio usmeni za do?

 

i cemu nova lista, sigurno ni ova nije konačna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kolega bili ste totalno u pravu!

 

Još jedna stvar od 41 primljenog kandidata....više od 30 ih već radi na sudu!

 

Slučajnost??????

 

Još jedna sramota hrvatskog pravosuđa!

 

Osoba koja nije trebala biti pozvana na testiranje (64 na listi) imala je pola boda manje od praga...sad je upala u školu. Kako je to moguće????

prema izracunu starih bodova i novih bodava dolazim do jednog neobičnog saznanja...navedena osoba je na usmenom osvojila 31,15 bodova...od mogućih 30! Vidite da su čuda ipak moguća!

 

S druge strane osoba koja je bila prva na pismenom...na usmenom je bila zadnja i na kraju je ispala sa liste za suce...čudno...jako čudno....

 

Zaključak:Najlošiji kandidat (od 64) na pismenom je sada najbolji na usmenom...Najbolji kandidat na pismenom je sada najgori na usmenom (ukupno 50)...

 

Zar netko vjeruje u takve podudarnosti?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad smo bili na psihološkom testiranju među ostalim su nam rekli i da je to testiranje samo formalnost jer su nam u biti dali testove Za Građevinske radnike!!!!!

naime akademija je uplatila samo osnovni paket psiho testa koji uopće nije strukturiran za naš stupanj znanja i radno mjesto. uputa je bila da se ne daju preteški testovi a i na tima je bilo ljudi koji su tek jedva prošli granicu za zadovoljavajući rezultat( za građevinskog radnika).

predložili su im drugu vrstu testiranja i razgovora kakvi se obično provode za kakve bolje firme no to je sve ispalo smijurija.

 

na kraju prema šuškanjima iz ministarstva oni su morali pošto poto napraviti testiranje i upisati ljude u državnu školu zbog podastiranja podatake za ulazak u Europsku uniju, kao da su nešto radili cijele godine jer je još uvijek otvoreno poglavlje pravosuđe.

i sad kao imaju šta pokazati..... :-?:place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

micika je napisao:

pa ionako kažu da se to ukida za koju godinicu :-D

 

inače thebest...računica ti kriva cura dobila ravno 30 bodova tako da ne vrijedi baš ta da su joj dali više od dopuštenog :smijeh:

pa zar ste uistinu mislili da će im se tako nešto omaknut :-)

ja nisam dobila tak puno bodova

ali zadovoljna :palac:

 

Ovako!

 

Cura je imala na pismenom 86,5 bodova od 100 mogućih bodova! Na usmenom je bilo moguće 30 bodova odnosno svekupno 130 bodova.

 

Cura ukupno ima 90,5% ili 117,65 bodova.

117,65-86,5=31,15!

 

Ako zanemarimo da je pozvana na usmeni protivno Pravilniku! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

thebest je napisao:

micika je napisao:

pa ionako kažu da se to ukida za koju godinicu :-D

 

inače thebest...računica ti kriva cura dobila ravno 30 bodova tako da ne vrijedi baš ta da su joj dali više od dopuštenog :smijeh:

pa zar ste uistinu mislili da će im se tako nešto omaknut :-)

ja nisam dobila tak puno bodova

ali zadovoljna :palac:

 

Ovako!

 

Cura je imala na pismenom 86,5 bodova od 100 mogućih bodova! Na usmenom je bilo moguće 30 bodova odnosno svekupno 130 bodova.

 

Cura ukupno ima 90,5% ili 117,65 bodova.

117,65-86,5=31,15!

 

 

 

 

Inače ne bih odgovarao na post od the besta vezan uz bodovanje, no kao pravnik očekujem od kolege pravnika da čita zakon i isti zna protumačiti prije negoli konstantno ustraje u tvrdnji koja nije istinita.

 

Zakon o pravosudnoj akademiji (dalje: Zakon) u čl. 26. regulira provođenje pisanog ispita za kandidate koji su ispit polagali po starom sustavu, dok u st. 5.tog članka navodi da na tom pisanom ispitu kandidat može ostvariti najviše 100 bodova, a bodovi koje ostvari izjednačuju mu se kao bodovi ostvareni na pravosudnom ispitu.

 

U st. 6. tog članka navodi se da Pravilnik o provođenju pisanog ispita iz stavka 3. tog članka i način ocjenjivanja toga ispita donosi Upravno vijeće uz prethodno mišljenje Državnog sudbenog vijeća i Državnoodvjetničkog vijeća.

 

Pravilnik o provođenju i ocjenjivanju pisanog i usmenog ispita za upis kandidata za Državnu školu za pravosudne dužnosnike (dalje u tekstu: Pravilnik) u članku 1 kaže što se Pravilnikom uređuje:

 

Članak 1.

 

Ovim Pravilnikom uređuje se provođenje i ocjenjivanje, pisanog i usmenog ispita pred Državnim sudbenim vijećem (u daljnjem tekstu: DSV) i Državnoodvjetničkim vijećem (u daljnjem tekstu: DOV) za upis kandidata u Državnu školu za pravosudne dužnosnike (u daljnjem tekstu: Škola).

 

Čl. 6. st. 5. Pravilnika navodi se:

 

Ukupno na pisanom ispitu iz stavka 1. ovog članka kandidat može ostvariti najviše 100 bodova.

 

Čl. 12. st. 1. Pravilnika određeno je:

 

Na usmenom ispitu kandidat može ostvariti ukupno najviše 30 bodova.

 

To dakle ne znači da je maksimalan broj bodova na konačnoj listi za prijem u Školu 130, kako pogrešno drži Thebest, jer Zakon o pravosudnoj akademiji u čl. 29. određuje:

 

Broj bodova ostvarenih na pravosudnom ispitu ili pisanom ispitu iz članka 26. stavka 3. ovoga Zakona, može iznositi najviše do 70% u ukupnom zbroju bodova za listu prvenstva, a broj bodova ostvaren na usmenom ispitu pred Državnim sudbenim vijećem, odnosno Državnoodvjetničkim vijećem može iznositi najviše do 30% ukupnoga zbroja bodova za listu.

 

Drugim riječima, broj bodova ostvaren u konačnoj listi koji se kandidatU dodjeljuje na temelju pravosudnog ispita izračunava se po formuli:

 

(BROJ BODOVA SA PI x 70)

------------------------

100

 

U toj konačnoj listi ukupan broj bodova sa usmenog ispita može iznositi 30%, a kako je Pravilnikom određeno da se dodjljuje maksimalno 30 bodova, to znači da 1% = 1 bod, odnosno da se na bodove ostvarene sa pravosudnog u konačnoj listi dodaju bodovi koje je DSV ili DOV dao na usmenom i opet je u konačnoj listi maksimalan broj bodova 100.

 

Da zaključim izlaganje: U navedenom primjeru kandidatkinja je dobila 30 bodova i ni decimalu više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega!

 

Zašto ne komentirate člank 10.?

 

3) Na usmeni ispit poziva se 50% više kandidata od broja kandidata koji se prema natječaju primaju u Školu, a koji su postigli najviše bodova na pravosudnom ispitu ili pisanom dijelu ispita.

 

4) Ako je najbolji uspjeh ostvarilo više osoba od broja osoba koje se imaju pozvati, pozvat će se svi kandidati koji su ostvarili najbolji uspjeh.

 

63 kandidat na listi je imao 87 bodova...a kolegica 86,5!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mmarina30 je napisao:

kad smo bili na psihološkom testiranju među ostalim su nam rekli i da je to testiranje samo formalnost jer su nam u biti dali testove Za Građevinske radnike!!!!!

naime akademija je uplatila samo osnovni paket psiho testa koji uopće nije strukturiran za naš stupanj znanja i radno mjesto. uputa je bila da se ne daju preteški testovi a i na tima je bilo ljudi koji su tek jedva prošli granicu za zadovoljavajući rezultat( za građevinskog radnika).

predložili su im drugu vrstu testiranja i razgovora kakvi se obično provode za kakve bolje firme no to je sve ispalo smijurija.

 

na kraju prema šuškanjima iz ministarstva oni su morali pošto poto napraviti testiranje i upisati ljude u državnu školu zbog podastiranja podatake za ulazak u Europsku uniju, kao da su nešto radili cijele godine jer je još uvijek otvoreno poglavlje pravosuđe.

i sad kao imaju šta pokazati..... :-?:place:

 

 

CIJELI NATJEČAJ JE ISFORSIRAN I NEKI KOJI MISLE DA ZNAJU SVE U MINISTARSTVU DONOSE ( ČITAJ PREPISUJU) ZAKONE koji odlučuju o nečijim sudbinama a u biti diskriminiraju sve redom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija