Jump to content

najam stana -zaštićeni najmoprimac


predragvz

Preporučene objave

nalazim se u stanu izvan područja posebne državne skrbi i ministarstvo obrane mi nudi najam stana kao zaštićenom najmoprimcu sa pravima i obavezama(nn 91/96 čl.7.st.2.)

 

za sada još nisam predao dokumentaciju i pristao na to jer me zanima hoću li time s vremenom imati mogućnost otkupa stana i pod kojim uvjetima.

 

zamolio bih za savjet sve koji imaju neke prijedloge u vezi mog slučaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spomenuli ste"jedino ako taj stan nije proglašen službenim stanom"

 

prije prihvaćanja ugovora to bih volio znati.

 

ponuda nije data bivšem nositelju stanarskog prava(koji to ni ne traži) nego nama(članovima familije) kao stalnim korisnicima tog stana.

 

to je taj "delikatni" dio za koji nisam siguran da je zakonski obuhvaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bivši nositelj stanrskog prava je moj otac.

 

on je sa majkom i sestrom otišao u Srbiju gdje i danas živi kao podstanar kod moje bake(mamine mame).

 

on nema želju ali ni uvjete prema ponudi države(posjeduje u Hrvatskoj manju vikendicu) za povrat stana.

 

brat i ja smo u stanu ostali kao maloljetni.znači cjeli život smo u njemu.

 

nakon svih pokušaja vansudskih i sudskih deložacija 2001g. je sud obustavio postupak i imperativno naložio državi Hrvatskoj da riješi naš status.

 

sudski nam je odbijen zahtjev za mogućnosti otkupa stana međutim državi ponovno naloženo da riješi naš status.

 

poslali su nam papire da ispunimo zahtjev kako bi smo postali zaštićeni najmoprimci.no ono što mi(ja i brat) ne znamo po kojem zakonu se mi tretiramo i da li će mo imati pravo na otkup istog stana.(za koji bih volio imati stvarno tumačenje)

 

nije mi baš jasno zbog čega bi mi uopće morali ispunjavati ikakav zahtjev kad je sudski imperativ na strani države a ja jednostavno želim razumijeti svoja prava i obaveze.

 

navela je država čl.7.st.2 ZAKONA O NAJMU STANOVA(NN 91/96)

iz kojega ja ne iščitavam(pa ako mi možete pomoći) imamo li mi u tom slučaju mogućnost otkupa stana.

 

ako ne,onda želimo prijedlog ugovora promijeniti ako da onda je sve u redu.

 

uglavnom,moje pitanje je da li mi spadamo pod isti zakon koji se provodi za stambeno zbrinjavanje bivših nositelja stanarskog prava(mi smo bili korisnici sa bivšim nositeljem) ili pod neki drugi zakon????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vikendica je bila nebutna u sudskoj presudi.imperativ suda nije bio da se regulira stambeni status cjele obitelji nego naš(mene i brata) specijalni status.

 

a mi nismo vlasnici te vikendice.

 

jednostavno smo cjeli život korisnici stana.

 

zbog toga još uvijek nisam siguran da li razumijete pod koji zakon nas žele svrstati u njihovoj ponudi ugovora.

 

informirao sam i MORH(mailom) sa upitom o tome imamo li mi tim ugovorom koji će nam ponuditi(nakon predaje naše dokumentacije) pravo i pod kojim uvjetima na otkup stana.

 

prčekat ću odgovor ili direktno nazvati na telefon.

 

vidim da ste spominjali otkup po tržišnoj vrijednosti??

gdje se točno može to pročitati,koja je razlika i zbog kojih uvjeta??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najnovija informacija.

 

zvao sam MORH i pravnica mi je pojasnila da u našem slučaju imamo pravo na otkup stana po povlaštenim uvjetima prema zakonu o najmu stanova.

 

taj zahtjev trebamo podnijeti sudu s obzirom da su rokovi istekli nakon potpisivanja ugovora i stjecanja statusa zaštićenog najmoprimca.

 

živi bili pa vidjeli.

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 godina kasnije...
dijelatnik morh smo zaručnica i ja i imamo malo dijete. Ja radim u dugom selu a ona u petrinji zanima me kako dobiti na korištenje stan morh u zagrebu ili u petrinji molim da mi netko odgovori ili uputi me kome se javiti

 

Djelatniče MORH-a (inače se piše velikim slovima) trebaš se javiti svome prvonadređenom kome se i inače javljaš za sva ostala pitanja. Postoje Pravilnici i drugi dokumenti koji reguliraju korištenje službenih stanova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija