Jump to content

Niste znali kako Grad Zagreb dolazi do prostora? Savjet?


Jethro

Preporučene objave

centar zg, stan kupljen prije 40 godina. u ugovoru stoji trosoban stan od xyz n2 i šupa x m2. uredno u gruntovnici sve stoji. neetažirano. na toj k.č. nekom piše kvadratura, nekome ne. meni piše.

iznajmio čovjeku šupu od 1,8m2 da drži boje, a kasnije je držao i video kasete. ugovor od tada imam (1981) ispred šupe je nekakav predprostor u haustoru koji nema ni krova, jednostavno - udubljenje. veličine 4m2, ograđeno šperpločom i limom.

 

čovjek dobiva u najam od grada poslovni prostor od 8m2!!!!!

ugovor potpisan, plaća najmaninu. nedavno doznao. čovjek mi je prije 10 godina vratio ključeve od prostora i ja ga ponovo koristim, u posjedu sam ponovo 10 godina, a sve skupa 40 godina.

 

i dolaze meni iz grada jedan dan i pitaju gdje je prostor od 8 m2 gradski gdje je bila videoteka?

pokazujem im svoju šupu od 1,8 m2 i velim da je tu bila videoteka, a oni gledaju i predprostor od 4m bez krova i u limu i vele:

to je taj prostor skupa s vašom šupom i ima 8m2 točno. to je gradski prostor. a realno, niti ima krova, niti 8m2, limenu stranicu ima (dijelom je zidan), de facto ni ne postoji.

temeljem čega? još mi i lokot metnuli na limena vrata....

 

 

čime oni svojataju moj prostor? velim, šupu imam u rješenju, kroz tih 4 m bez krova i bez zida moram prolaziti (pravo služnosti), nema ni struje ni vode u tih par m2 i to ne može biti "njihov poslovni prostor"...

 

još su mi rekli da uzmem arhitekta, platim ga, izmjerim prostor i dostavim im kvadraturu.

koliko li će koštati mjerenje?

mislim da ja nekom trebam dostaviti tužbu. kome? gradu zagrebu?

 

za šta treba biti specijaliziran odvjetnik kad se ovakve stvari rješavaju?

upravno pravne stvari? stvarno pravo?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija