Jump to content

Natječaj


jurygirl

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

U mome gradu koji spada u jedan od 4 najveća, natječaj je bio 2008.godine u 10.mjesecu i tek onda 2010.g. u 4.mj. kad ih je primalo 9 vježbenika , a u 10.mj.2010. je bio natječaj za 5 vježbenika.

ja sam se prijavila u 4.m./2010.to je bio veliki natječaj koji je za cijelu Hrvatsku tražio 78 vježbenika, testiranje ju bilo tek u 7.mj. a počelo se radit u 12.i 1.mj.2011., pa sad računajte koliko to dugo traje.

 

Iz svega gore navedenog sasvim sam sigurna da ove godine neće biti natječaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lorenna je napisao:

Jel ovo provjerena informacija?

Znam da je lani bilo raspisano za dosta mjesta i pretežno u većim gradovima, ali sad sam toliko očajna da bi otišla i u najzabitnije selo bez struje i vode..

Ako ne bude do kraja ove godine, valjda će onda odmah početkom iduće..

Pa nije samo u većim gradovima,otvorite NN 44/2010 i 117/2010.pa pročitajte o kojim je gradovima riječ i sve će vam biti jasno,lako se onda može zaključiti da li će vaš grad tražiti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nim3 je napisao:

U mome gradu koji spada u jedan od 4 najveća, natječaj je bio 2008.godine u 10.mjesecu i tek onda 2010.g. u 4.mj. kad ih je primalo 9 vježbenika , a u 10.mj.2010. je bio natječaj za 5 vježbenika.

Grad o kojem govorite je na natječaju u 4.mj uzimao 10 vježbenika :namiguje:

 

Inače, primijetila sam da nijedan trgovački ni upravni sud nije uzimao vježbenike, tako da će vjerojatno onda na slijedećem natječaju, kad god on bio, tražiti vježbenike na tim mjestima..

A ni županijski sud u Zagrebu nije uzimao niti jednog, tako da.. :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zakon o državnim služenicima i namještenicima NN 27/11

Članak 17.

(1) O izboru između natjecatelja koji ispunjavaju uvjete nat­ječaja odlučuje se rješenjem o prijamu u državnu službu u kojemu se obvezno navode stručna sprema i struka i ostvareni radni staž u struci osobe primljene u državnu službu, vrijeme trajanja službe, te podaci o položenom državnom stručnom ispitu, a ako se u državnu službu prima osoba koja nema položen državni stručni ispit rok u kojem ga je osoba dužna položiti.

(2) Rješenje o prijamu u državnu službu donosi se najkasnije u roku od 60 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

(3) Po raspisanom natječaju ne mora se izvršiti izbor, ali se u tom slučaju donosi odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka. Protiv odluke o poništenju natječaja nije dopu­šte­no ulaganje pravnih lijekova i ona se mora dostaviti svim prijavljenim natjecateljima.

(4) Odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka donosi se i u slučaju kada se na natječaj ne prijavi niti je­dan natjecatelj. :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebam jednu informaciju, naime, u traženim dokumentima je preslika radne knjižice, zanima me na koje dijelove radne knjižice se to odnosi? Pretpostavljam tamo gdje piše diplomirani pravnik, ali provjere radi ..

 

Dalje, traži se potvrde o ocjeni diplomske radnje i duljini studiranja, ja sam završio u Rijeci i na odlasku sam osim diplome i preslike diplome dobio samo prijepis ocjena sa prosjekom, ove dvije potvrde ne.

Dakle, po to se mora ponovno na faks,i za kog vraga nisam to dobio odmah!

 

Uh, neka smo dočekali natječaj, ja sam imao prosjek 3,2 , studiranja 9 godina tako da mi nisu neke šanse, pokušat ću spas spasit učenjem, ali ono,nisam optimist, a veze ,vezice i rođake na pozicijama nemam, pa sad kako mi bude..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. RK preslika prve stanice s imenom prezimenom i stranica s završenim školama, tečajevima i sl, zatim stranica 6 i 7 zbog uvida u radni staž...

 

2. kod potvrde...ne znam za Rijeku al ja sam iz OS i imam na potvrdi o ocjenama pri dnu stranice napisano duljinu studiranja i prosjek ocjena ..znači sve na jednoj potvrdi...pogledaj malo bolje možda je i kod tebe tako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na informacijama, išao sam provjerit ali ništa :vrti: , imam papir na kojem piše iskaz ocjena i prosjek na dnu ali potvrda o duljini studiranja i o diplomskom ništa, i sad put pod noge i u Rijeku, valjda ću sve stić.

 

Ako ima tko iz Rijeke, dal mi može reć dal je dobio sve te potvrde sa diplomom pa su mene slučajno mimoišli ili smo mi ipak sretnici koji moraju još jednom, potpuno nepotrebno, dolazit na fakultet!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si završio u ri,po starom programu-onda nisi dobio tu potvrdu,naime postoji uvjerenje koje ti izdaju uz predočenje indexa i na tom uvjerenju ti piše koliko si studirao i koja ti je ocjena diplomskog...ako imaš koga u ri pošalji samo index pa da ti dignu tu potvrdu...

ako si završio po bolonji tada si uz diplomu dobio dopunsku ispravu o studiranju gsje ti piše koji ti je prosjek i koja ti je ocjena diplomskog...

po meni potpuno nepotrebni dokumenti jer se to ne boduje,nažalost!!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, ja sam po starom. Dakle, treba mi ta potvrda, i sad radi jednog bijesnog komada papira ,koji su mi mogli dat kad su mi davali diplomu, ja moram iz Zadra za Rijeku. Sve ludo.

Apokalipsa, jesi li ti dizao/la tu potvrdu i ako možda znaš, dal se treba čekat ili je gotova odmah? Sorry ljudi što sam zapilio sa potvrdom, al baš mi je muka, i još uz to panika da neću sve skupit do srijede.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde napokon i natječaj izašao..

Kolege, kako ćete se spremat? Dal samo po zakonima jer uz skripte i knjige svega toga je previše malo :-o

Mislim da testiranje ni neće prije 1.mj. sudeći prema prijašnjim..i ko zna jel će možda još koji natječaj il je to to za ovu godinu pošto mi ništa nije baš blizu :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vale1402K je napisao:

Zakon o državnim služenicima i namještenicima NN 27/11

Članak 17.

(1) O izboru između natjecatelja koji ispunjavaju uvjete nat­ječaja odlučuje se rješenjem o prijamu u državnu službu u kojemu se obvezno navode stručna sprema i struka i ostvareni radni staž u struci osobe primljene u državnu službu, vrijeme trajanja službe, te podaci o položenom državnom stručnom ispitu, a ako se u državnu službu prima osoba koja nema položen državni stručni ispit rok u kojem ga je osoba dužna položiti.

(2) Rješenje o prijamu u državnu službu donosi se najkasnije u roku od 60 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

(3) Po raspisanom natječaju ne mora se izvršiti izbor, ali se u tom slučaju donosi odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka. Protiv odluke o poništenju natječaja nije dopu­šte­no ulaganje pravnih lijekova i ona se mora dostaviti svim prijavljenim natjecateljima.

(4) Odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka donosi se i u slučaju kada se na natječaj ne prijavi niti je­dan natjecatelj. :namiguje:

 

Kolegice, ovaj zakon ne vrijedi već duuugo vremena.Trenutno je na snazi Zakon o državnim službenicima i unutra nema nikakvih naznaka o vremenskoj ograničenosti provođenja natječaja.

 

Btw, danas sam baš pribavio potvrdu na Pravnom u Zagrebu, bilo je gotovo za dvije minute. Tri lista papira na kojima je ispis ocjena i poput obrazloženja napisan početak i kraj studija te tema i ocjena diplomskog rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iuris10 je napisao:

vale1402K je napisao:

Zakon o državnim služenicima i namještenicima NN 27/11

Članak 17.

(1) O izboru između natjecatelja koji ispunjavaju uvjete nat­ječaja odlučuje se rješenjem o prijamu u državnu službu u kojemu se obvezno navode stručna sprema i struka i ostvareni radni staž u struci osobe primljene u državnu službu, vrijeme trajanja službe, te podaci o položenom državnom stručnom ispitu, a ako se u državnu službu prima osoba koja nema položen državni stručni ispit rok u kojem ga je osoba dužna položiti.

(2) Rješenje o prijamu u državnu službu donosi se najkasnije u roku od 60 dana od isteka roka za podnošenje prijava.

(3) Po raspisanom natječaju ne mora se izvršiti izbor, ali se u tom slučaju donosi odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka. Protiv odluke o poništenju natječaja nije dopu­šte­no ulaganje pravnih lijekova i ona se mora dostaviti svim prijavljenim natjecateljima.

(4) Odluka o poništenju natječaja u roku iz stavka 2. ovoga članka donosi se i u slučaju kada se na natječaj ne prijavi niti je­dan natjecatelj. :namiguje:

 

Kolegice, ovaj zakon ne vrijedi već duuugo vremena.Trenutno je na snazi Zakon o državnim službenicima i unutra nema nikakvih naznaka o vremenskoj ograničenosti provođenja natječaja.

 

Btw, danas sam baš pribavio potvrdu na Pravnom u Zagrebu, bilo je gotovo za dvije minute. Tri lista papira na kojima je ispis ocjena i poput obrazloženja napisan početak i kraj studija te tema i ocjena diplomskog rada.

 

 

 

Ups moja greška...ne vidim dobro, učinilo mi se da je zakon koji sam citirala iz 2011 :-D ali evo izmjene Zakona o državnim službenicima iz 2011.:

 

U članku 51. stavci 2. i 3. mijenjaju se i glase:

 

»(2) Kandidate s liste iz stavka 1. ovoga članka komisija za provedbu natječaja upućuje na testiranje i intervju radi utvrđivanja njihovog znanja, vještina i sposobnosti te stečenog radnog iskustva. Izbor kandidata za prijam u službu obavlja se između najviše 10 kandidata koji su postigli najbolje rezultate na provedenom testiranju i intervjuu. Izbor kandidata mora biti obrazložen.

 

(3) Izbor kandidata obavlja se u roku od tri mjeseca od dana objave javnog natječaja u »Narodnim novinama«.«.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malaplava je napisao:

eh i što sad s tim potvrdama...pogledah bolje kod mene za diplomski piše uspio..nema brojčane ocjene... :-?:-?:-?

 

...zvati ministarstvo u pon. i pitati

ili poslati tako kako imamo pa čekati ..app... :-?

 

 

nemoj se nervirati s tom potvrdom, ocjena za diplomski nije bitna, meni isto piše diplomski uspio pa sam bila na zadnjem testiranju, ja sam studirala po starom programu i kod nas na faksu nisu davali ocjene iz diplomskog, samo uspio ili uspio s odlikom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iuris10 je napisao:

Btw, danas sam baš pribavio potvrdu na Pravnom u Zagrebu, bilo je gotovo za dvije minute. Tri lista papira na kojima je ispis ocjena i poput obrazloženja napisan početak i kraj studija te tema i ocjena diplomskog rada.

 

Ja već imam Svjedodžbu na kojoj sve to piše, ocjene i prosjek, tema i ocjena diplomskog te godina upisa prve godine studija kao i datum kada sam diplomirala.

 

Zanima me imaš li i ti takvu Svjedodžbu pa si ipak tražio te potvrde/potvrdu s 3 lista papira ili....? I koliko si platio izdavanje te potvrde?

 

Ne bih htjela izvisiti zbog nekakvih formalnih propusta, iako baš i nije jasno zašto traže potvrde o duljini studiranja i ocjeni diplomskog, kada se to ne uzima u obzir prilikom izbora kandidata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Rock

 

to što ti imaš je supplement uz diplomu kojeg dobe magistri iliti bolonjci(barem u zgbu) i to je OK!

 

ja sam nedavno magistrirao i nisam još dobio diplomu niti tu svjedodzbu jer se još nije održala promocija pa se prijavljujem na temelju uvjerenja i te potvrde. Ne košta ništa!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svjedodžbe s popisom ocjena i drugim navedenim stvarima su se uvijek davale uz diplomu, nije stvar samo s bolonjcima. Također šaljem samo potvrdu o diplomi iako imam diplomu, iz čiste komocije ( umanjivanje diplome, strašno :-) ).

Inače, vezano uz natječaj, imam silnu potrebu reći da sam na prethodna dva natječaja prvi put na 40om mjestu, drugi put na 22om u konačnom poretku ( samo nakon pismenog rang je bio još i bolji, valda i to nešto znači :-D ) i ništa od posla, ista stvar i s još jednim kolegom ovdje. Mislim da je ključ raspodjele takav da će mjesto u svakom slučaju dobiti podobni, bez obzira na rezultat, i to je zasad jednostavno tako. Nepotizam i amen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Mislim da je ključ raspodjele takav da će mjesto u svakom slučaju dobiti podobni, bez obzira na rezultat, i to je zasad jednostavno tako. Nepotizam i amen."

 

Ovo stvarno nije u redu prema kolegama koji su dobili posao na prošlom natječaju među kojima sam i ja - bila sam 19-a na konačnoj ljestvici i dobila sam posao - ali sam se zato prijavila na 35 pozicija u više od 15 gradova i bila spremna tamo i otići samo da se zaposlim.

Nisam bila ni podobna niti sam imala vezu, sjela sam i učila, i ovakvi komentari nisu ni ugodni ni kolegijalni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam stvarno zašto ovu primjedbu doživljavate kao osobni napad na sebe, jer, recimo, ja znam osobu koja jest bila 19-a na prošlom natječaju, a nakon razgovora s komisijom također nije dobila posao, dakle, Vi ste sjeli na nj. mjesto. Uzmimo usput činjenicu da se ova osoba navodno izjašnjava kao pripadnik jedne nacionalne manjine. Recimo i to da je ova osoba također išla i na pretprošli natječaj i nakon pismenog dijela također zauzela dobro mjesto ( 30 i neko, koliko se sjećam ), te također nakon razgovora nije dobila posao. Uostalom, ja nisam prava osoba za ovaj prigovor jer dotična osoba također posjećuje legalis te vjerojatno čita i ovaj dio ili će u svakom slučaju pročitati te ga pozivam da se javi. O.k., netko će reći da je ovo činjenica koju svi jako dobro znaju i da postoji jedan svima očit razlog zbog kojeg postoje razgovori koji se boduju, ali ne škodi još koji put spomenuti u nadi da se ovo ipak ispravi na bolje. Ako postoje pismeni dijelovi na kojima se testira znanje kandidata nakon kojeg se radi rang lista, dakle, svi koji su išli na testiranje znaju koje su mjesto zauzeli po znanju, a nakon toga ide razgovor, RAZGOVOR dakle ( jer usmeni dio ispita gdje će vas ispitivati gradivo koje ste već prije toga položili i nema nekog smisla, zar ne), a koji se razgovor boduje, pitanje koje muči one inteligentnije od početka, čemu se razgovor boduje? Valjda da bi se dala isprika onima koji u konačnici odlučuju zašto određene osobe promijene mjesto, a neke od njih, usput, ispadnu iz sheme za posao. Uostalom, čemu toliko komisija za razgovore, uvijek ih ima barem dvije pred koje idu različiti kandidati? Nema sumnje, natječaji za radna mjesta u pravosuđu su transparentni ( čemu šifrirana mjesta ) te pravedni u barem jednakoj mjeri u kojoj su to i neki drugi izbori ( zna se o čemu pričam ). Nemojte se zavaravati, donošenje novih propisa o natječajima za radna mjesta u pravosuđu nije služilo boljem i pravednijem odabiru vježbenika, već, bezveznim i u konačnici nepotrebnim kompliciranjem istih, barem donekle opravdanju odabira onih kandidata koji u konačnici jesu odabrani.

Sapienti sat.

 

Ipak, ukoliko se ovo razvije u raspravu koja će ovaj natječaj, nadam se, promijeniti na način da stvarno bude pravedan, onda neka rasprave i bude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

severus je napisao:

Svjedodžbe s popisom ocjena i drugim navedenim stvarima su se uvijek davale uz diplomu, nije stvar samo s bolonjcima.

 

Znam :namiguje: ...nisam bila bolonjac.

 

 

severus je napisao:

...imam silnu potrebu reći da sam na prethodna dva natječaja prvi put na 40om mjestu, drugi put na 22om u konačnom poretku...i ništa od posla, ista stvar i s još jednim kolegom ovdje. Mislim da je ključ raspodjele takav da će mjesto u svakom slučaju dobiti podobni, bez obzira na rezultat... Nepotizam i amen.

 

Dragi kolega Severus, žao mi je što nisi dobio posao i vjerujem da si jako razočaran...no, moraš ostati jak i uporan, jer samo tako se može opstati kada nema "odgovarajuće potpore". Vjerujem i znam da ima i onih koji su dobili posao zahvaljujući vlastitom trudu. Ovo je još jedna prilika za novi početak, iskoristi ju i ne odustaj :namiguje:

 

Meni se tek sada ukazala prilika prvi puta prijaviti na ovakav natječaj i sigurno ću ju iskoristiti, a po savjetima kolega koji su se prijavljivali na prijašnje natječaje, prijavit ću se za većinu ako ne i za sve gradove...šanse su veće!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bibe je napisao:

...na prošlom natječaju...bila sam 19-a na konačnoj ljestvici i dobila sam posao - ali sam se zato prijavila na 35 pozicija u više od 15 gradova i bila spremna tamo i otići samo da se zaposlim.

Nisam bila ni podobna niti sam imala vezu, sjela sam i učila...

 

Kolegice Bibe čestitam! :namiguje:

Napiši nam, molim te, još neki savjet, npr. u vezi pripreme za testiranje i, ako je moguće, za ragovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rock je napisao:

Bibe je napisao:

...na prošlom natječaju...bila sam 19-a na konačnoj ljestvici i dobila sam posao - ali sam se zato prijavila na 35 pozicija u više od 15 gradova i bila spremna tamo i otići samo da se zaposlim.

Nisam bila ni podobna niti sam imala vezu, sjela sam i učila...

 

Kolegice Bibe čestitam! :namiguje:

Napiši nam, molim te, još neki savjet, npr. u vezi pripreme za testiranje i, ako je moguće, za ragovor.

 

Hvala :)

 

Za testiranje sam (poučena iskustvom s prethodnog natječaja) učila samo zakone, knjige (skripte) eventualno prelistala zbog pitanja o namjeri (knjiga iz kaznenog-opći dio) koje im je očito priraslo srcu... Stavila sam mislim i pitanja iz testa na temi natječaj za vježbenike ili sl. naziva.

Što se tiče razgovora, moram se složiti s kolegom severusom - na prethodnom natječaju sam sa negdje 40-e pozicije pala na 70 i neku baš zbog lošeg rezultata na istom, a s obzirom da se nisam ekstremno fizički ni psihički promijenila do sljedećeg natječaja odnosno razgovora ni meni nije jasan kriterij ocjene naših afiniteta i inih stvari. Taj drugi put sam dobila maksimalan broj bodova, a nisam rekla ništa pametnije nego prije. Nažalost razlika je ogromna od komisije do komisije te od natječaja do natječaja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidjela sam da je bio novi natječaj, pa sam dosla svima pozelit srecu i ohrabrit vas da je moguce bez ikakve veze i uz ucenje i trud dobit posao (iskustvo s proslog natjecaja). Ako pogledate ostale mogucnosti koje se nama pravnicima nude, obzirom na broj vjezbenickih mjesta, svi imaju sanse ako se prijave za vise mjesta (cak i ako imate losiji prosjek, onda odmah krenite uciti, jer na testu mozete nadmasiti i one s jako dobrim prosjekom). Samo nemojte kukati kako je nemoguce, jer ako ne pokusate, necete ni znati. Sretno svima! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bibe je napisao:

Rock je napisao:

Bibe je napisao:

...na prošlom natječaju...bila sam 19-a na konačnoj ljestvici i dobila sam posao - ali sam se zato prijavila na 35 pozicija u više od 15 gradova i bila spremna tamo i otići samo da se zaposlim.

Nisam bila ni podobna niti sam imala vezu, sjela sam i učila...

 

Kolegice Bibe čestitam! :namiguje:

Napiši nam, molim te, još neki savjet, npr. u vezi pripreme za testiranje i, ako je moguće, za ragovor.

 

Hvala :)

 

Za testiranje sam (poučena iskustvom s prethodnog natječaja) učila samo zakone, knjige (skripte) eventualno prelistala zbog pitanja o namjeri (knjiga iz kaznenog-opći dio) koje im je očito priraslo srcu... Stavila sam mislim i pitanja iz testa na temi natječaj za vježbenike ili sl. naziva.

Što se tiče razgovora, moram se složiti s kolegom severusom - na prethodnom natječaju sam sa negdje 40-e pozicije pala na 70 i neku baš zbog lošeg rezultata na istom, a s obzirom da se nisam ekstremno fizički ni psihički promijenila do sljedećeg natječaja odnosno razgovora ni meni nije jasan kriterij ocjene naših afiniteta i inih stvari. Taj drugi put sam dobila maksimalan broj bodova, a nisam rekla ništa pametnije nego prije. Nažalost razlika je ogromna od komisije do komisije te od natječaja do natječaja...

 

 

 

molim te kolegice bibe reci jesi učila baš sve iz zakona ili si nešto preskočila pr.iz ZTD i jesi učila sve opise bića kaznenih djela iz KZ

:klanja::klanja::klanja::klanja::klanja::klanja::klanja::klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam ovak pisala : Podnosim prijavu na natječaj za prijam vježbenika u pravosudna tijela objavljen u NN br. 105, za sljedeća pravosudna tijela: i onda nabrojila tijela i gradove... na kraju stavila: U prilogu pa nabrojila dokumentaciju koju traže...

 

tak sam pisala prijavu i na natječaje u druga ministarstva, i bila je prihvaćena pa mislim da je to to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

propast_66 je napisao:

...pišu samo područja koja će se ispitivati a ne i izvori.

 

Evo, ponovno sam pročitala što točno piše u natječaju:

 

"Vrijeme održavanja pisane provjere znanja, PODRUČJA iz kojih će se provoditi pisana provjera znanja objavit će se na internetskoj stranici Ministarstva pravosuđa (www.pravosudje.hr)."

 

Dakle, uopće neće niti objavljivati pravne izvore, a pravna područja su objavili, kao što smo svi vidjeli. Pravni izvori bi onda bili ovi, već gore navedeni :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rock je napisao:

propast_66 je napisao:

...pišu samo područja koja će se ispitivati a ne i izvori.

 

Evo, ponovno sam pročitala što točno piše u natječaju:

 

"Vrijeme održavanja pisane provjere znanja, PODRUČJA iz kojih će se provoditi pisana provjera znanja objavit će se na internetskoj stranici Ministarstva pravosuđa (www.pravosudje.hr)."

 

Dakle, uopće neće niti objavljivati pravne izvore, a pravna područja su objavili, kao što smo svi vidjeli. Pravni izvori bi onda bili ovi, već gore navedeni :namiguje:

 

Nije mi jasno u čemu je problem. Znam da nisu objavili koji su izvori, a i ne znam hoće li ih objaviti. Samo želim zamoliti kolege koji su bili na prijašnjem testiranju da kažu ne koje zakone, odnosno literaturu trebamo obratiti pažnju, za dobro svih nas, eventualno ako nešto zna pobliže ili ima kakva pitanja da nam objavi. Ove općenite stvari znamo više manje svi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

propast_66 je napisao:

Nije mi jasno u čemu je problem. Znam da nisu objavili koji su izvori, a i ne znam hoće li ih objaviti. Samo želim zamoliti kolege koji su bili na prijašnjem testiranju da kažu ne koje zakone, odnosno literaturu trebamo obratiti pažnju, za dobro svih nas, eventualno ako nešto zna pobliže ili ima kakva pitanja da nam objavi. Ove općenite stvari znamo više manje svi.

 

Kolega, nema nikakvih problema :namiguje: Kolege s prijašnjih natječaja već su objavili koje su zakone učili, na što su obratili pažnju te koja su pitanja bila na testiranju, pa pogledajte teme "sudovi i državna odvjetništva", "sudovi i državna odvjetništva 2".

Samo polako i smireno, sve će biti ok :-):namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na prošla dva testiranja bio je po jedan primjer iz kaznenog i građanskog dijela gradiva, a pitanja iz kp,kpp,gp,gpp i trgovačkog su se jednim dijelom odnosila na primjere.Pet pitanja iz upravnog postupka su bila iz zakona.

Dakle, iz 2 građanska 15 pitanja, iz dva kaznena 15, iz trgovačkog 5.Po meni sve je bilo iz zakona,a primjer je poslužio da pomalo i navede na krivo rješenje.Moguće je više točnih zaokružiti, pa je zato sve još malo kompliciranije.Isti sistem testiranja bio je oba puta kad sam bila. Eto, nadam se da sam malo pomogla!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

propast_66 je napisao:

Rock je napisao:

propast_66 je napisao:

...pišu samo područja koja će se ispitivati a ne i izvori.

 

Evo, ponovno sam pročitala što točno piše u natječaju:

 

"Vrijeme održavanja pisane provjere znanja, PODRUČJA iz kojih će se provoditi pisana provjera znanja objavit će se na internetskoj stranici Ministarstva pravosuđa (www.pravosudje.hr)."

 

Dakle, uopće neće niti objavljivati pravne izvore, a pravna područja su objavili, kao što smo svi vidjeli. Pravni izvori bi onda bili ovi, već gore navedeni :namiguje:

 

Nije mi jasno u čemu je problem. Znam da nisu objavili koji su izvori, a i ne znam hoće li ih objaviti. Samo želim zamoliti kolege koji su bili na prijašnjem testiranju da kažu ne koje zakone, odnosno literaturu trebamo obratiti pažnju, za dobro svih nas, eventualno ako nešto zna pobliže ili ima kakva pitanja da nam objavi. Ove općenite stvari znamo više manje svi.

 

- kolega imaš sva pitanja s oba prošla testiranja na raspravama o prošlom i pretprošlom natječaju :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Epikur je napisao:

do prije mjesec dva smo se svi žalili štojoš dugu dugo neće biti ovog testiranja

sad ćemo se svi žaliti što je ono tako tako blizu

:kavica:

Ali stvarno još nikad nije bilo ovako brzo.. Svi smo očekivali barem u 12. mj. ili čak 1., a ne nakon samo mjesec dana.

Inače, po meni bi trebalo zakonski definirat rok u kojem će se održat testiranje, gradiva je stvarno puno i bilo bi lijepo kad mi mogli odmah po slanju prijave na natječaj rasporedit vrijeme za pojedini predmet. Ovako ne znamo hoće li testiranje biti za mjesec, 2, 3, 4, a sukladno tomu se ne možemo ni pravilno organizirat :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s kolegicom Lorennom...za ovakav tip testiranja, gdje ima puno gradiva, trebali bi propisati puno duži rok za obavještavanje kandidata o održavanju testiranja ili barem rok za samo testiranje...mislim da smo svi ostali iznenađeni (neki ugodno, a sigurno, većina neugodno), osobito ako se uzme u obzir dosadašnja praksa, mislim na prethodna dva natječaja. Pitam se, ima li ovakva ažurnost veze s nadolazećim parlamentarnim izborima??!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dame i gospodo, ako niste znali, imamo novi terrmin

 

''Stoga, pisana provjera znanja svih kandidata koji su podnijeli pravovremenu i potpunu prijavu, te ispunjavaju formalne uvjete propisane javnim natječajem održat će se za sva pravosudna tijela navedena u natječaju dana 22. listopada 2011. godine u 11:30 sati u prostorijama Pravnog fakulteta u Zagrebu''

 

s tim u vezi, dvoje kandidata iz slatine bi rado autom do zagreba.

 

sudjelujemo u gorivu i nudimo pregršt zanimljivih informacija o trenutnoj situaciji.

 

stoga, ako ima netko zainteresiran istočno od slatine ili virovitice ponude slati na

 

mihaelmihelec@gmail.com ili

091 738 0921

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mihaelx je napisao:

dame i gospodo, ako niste znali, imamo novi terrmin

 

''Stoga, pisana provjera znanja svih kandidata koji su podnijeli pravovremenu i potpunu prijavu, te ispunjavaju formalne uvjete propisane javnim natječajem održat će se za sva pravosudna tijela navedena u natječaju dana 22. listopada 2011. godine u 11:30 sati u prostorijama Pravnog fakulteta u Zagrebu''

 

s tim u vezi, dvoje kandidata iz slatine bi rado autom do zagreba.

 

sudjelujemo u gorivu i nudimo pregršt zanimljivih informacija o trenutnoj situaciji.

 

stoga, ako ima netko zainteresiran istočno od slatine ili virovitice ponude slati na

 

mihaelmihelec@gmail.com ili

091 738 0921

 

Kolega vam je dao svoje pravo ime i prezime, naveo broj mobitela, šta se stidite javite mu se ako možete pomoći, DOBAR JE ON UOSTALOM ZAR SE NE BI KRIO KAO MI OSTALI IZA NEKIH NADIMAKA DA NEMA POŠTENE NAMJERE .

LEGE I LEGICE netko će od vas za Zagreb ptreko Slatine nemate svi za Slavoniku jer ste nezaposleni. Kolega vam nudi novac za gorivo, budite poduzetni i dođte do Zagreba gotovo muhte javite se. Nisam vam konkurencija na natječaju i svima želim puno sreće. Sve sam prošao što vas čeka i mogu vam reći da znanje neznači ništa. Od vas se traži isključivo logičko razmišljanje i razumjevanje, niste u prvom osnovne da netko traži recitaciju. Štrebere pogotovo one koji neće pozdravit nikog kad dođu na posao koji nedižu glavu s radnog stola kad im uđeš u ured nevoli nitko, tima koji se ipak provuku kroz natječaj obično se svijet sruši već prvi radni dan.Stoga budite otvoreni, učite s razumjevanjem, nije sve crno rješenju problema uvijek priđite s one veselije strane, kroz šalu i otvorenost drugi će vam htjet pomoć. Svi obavezno izađite na ispit uzdajte se u sebe jer zapravo nitko od vas nije svjestan koliko zna i može. SRETNO SVIMA

 

Ispričavam se ako se poruka pojavi u više verzija jer zbog slabog signala neznam kako će biti poslana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija