Jump to content

Naknada štete mimo police osiguranja


kofer

Preporučene objave

Imala sam prometnu nesreću sa materijalnom štetom, policija izašla na uviđaj. U policijskom zapisniku nije utvrđena ničija odgovornost, nije podnesena prekršajna prijava, predmet je pohranjen u arhivu.

Drugi sudionik nesreće nije prijavio štetu mojem osiguravateljskom društvu.

I sada, 5 mjeseci kasnije, javlja mi se pravnica iz njegovog osiguranja i potražuje od mene osobno naknadu štete za popravak njegovog vozila (kasko osiguranog), ne kontaktirajući moje osiguranje.

Nije mi jasno čemu služi moja polica osiguranja?

Što mogu (trebam) učiniti?

 

Molim za pomoć!!

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm... zamisli...

 

Ukoliko nema krivca, naknada štete se odmjerava po 50%. Dakle, vama se namiruje odšteta u iznosu od 50% od utvrđene štete od osiguranja ovog drugog sudionika a njemu isto tako od vašeg osiguranja. Morate podnijeti zahtjev za naknadu štete.

Ukoliko niste bili pod alkoholom, iz svoga đepa niste ništa dužni platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nisam bila pod utjecajem alkohola.

 

Ne razumijem kako me je moglo prevariti moje osiguranje kada ono niti ne zna da se nesreća dogodila, jer drugi sudionik nije prijavio štetu niti je tražio naplatu iste.

Pravna služba moga osiguranja mi iz toga razloga ne može pomoći - oni uopće nisu uključeni u cijelu priču, a ja mislim da bi trebali biti.

Jer, čemu ja plaćam osiguranje ako na kraju štetu moram platiti iz vlastitog džepa?

Ne znam da li je moguća situacija da nitko nije kriv - možda smo u ovom slučaju svi krivi - u policijskom zapisniku nema prekršaja, nema kazne, predmet poslan u arhivu. Moj zaključak - nitko nije kriv. Griješim?

 

Trebam odvjetnika? Znate nekog dobrog? A povoljnog?:)

 

Puno hvala, još jednom!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija