Jump to content

Upravni sud


gogo007

Preporučene objave

molim znalce za pomoć!

2007 godine dobio sam status RVI-a privremeno da bi mi revizija to pravo ukinula te sam podnio tužbu na upravni sud

i sad sam na upravnom sudu dobio spor sad me zanima da li imam pravo na novćana sredstva koja sem trebao primati kao rvi na osnovu postotka invalidnosti pošto sam dobio na upravnom sudu.Jer ima svrhe podizati tužbu na upravnom sudu,jer ima tko kakva saznanja ili iskustva vezano za to jer ovaj novi zakon svako tumači drugačije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gogo007, ova odluka Upravnog suda će najvjerojatnije stvari vratiti na početak, odnosno na ponovno vještačenje.

Niste napisali što točno piše u odluci Upravnog suda.

Što će biti na novom vještačenju upitno je. Vještaci mogu uvažiti mišljenje suda, a i ne moraju koliko je meni poznato.

Sve u svemu sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

V. OBAVEZNOST PRESUDA

Član 62.

Kad sud poništi akt protiv kojega je bio pokrenut upravni spor, predmet se vraća u stanje u kojemu se nalazio prije nego što je poništeni akt donesen. Ako prema prirodi stvari koja je bila predmet spora treba mjesto poništenog upravnog akta donijeti drugi, nadležni je organ dužan donijeti ga bez odgode, a najkasnije u roku od 30 dana od dana dostave presude.

Nadležni je organ pri tome vezan pravnim shvaćanjem suda i primjedbama suda u vezi s postupkom.

 

ako Ministarstvo donese novo rješenje ne pridržavajući se pravnim shvaćanjem i primjedbama suda i ne uvaži navode iz tužbe i iste obrazloži ,novom tužbom protiv novog upravnog akt akta pokrenuti upravni spor (tužba )zbog nepostupanja upravnog tijela po presudi Upravnog suda,broj:?

 

u županijskoj HVIDR-i postoji pravnik pa ako si član HVIDR-e zatraži pomoć

ili potraži pomoć stručne osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svim članovima foruma,imao bi jedno pitanje u svezi tužbe Upravnom sudu,a u svezi omjera rat mir.U slučaju da Upravni sud odbaci tužbu,a u međuvremenu dok se tužba nalazila na Upravnom sudu otišao sam u prijevremenu starosnu mirovinu koja mi je povoljnija nego invalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad protiv koje sam i podigao tužbu Upravnom sudu dali i dalje ostajem u prijevremenoj starosnoj mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Pozdrav svim članovima foruma,imao bi jedno pitanje u svezi tužbe Upravnom sudu,a u svezi omjera rat mir.U slučaju da Upravni sud odbaci tužbu,a u međuvremenu dok se tužba nalazila na Upravnom sudu otišao sam u prijevremenu starosnu mirovinu koja mi je povoljnija nego invalidska mirovina zbog profesionalne nesposobnosti za rad protiv koje sam i podigao tužbu Upravnom sudu dali i dalje ostajem u prijevremenoj starosnoj mirovini.

 

Ako se tužba odbaci, ostvaruješ pravo na mirovinu po dva osnova, a tada se bira povoljnija za tebe. Ne znam točno koji čl. zakona o mirovinskom to regulira al sam to pročitao i gotovo 100% sam siguran. Zna se dogoditi da oni kod obračuna to ne uzmu u obzir pa bi bilo dobro ih upozoriti na povoljniju soluciju kad do toga dođe.

 

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Kolega medeni66 hvala na odgovoru,stime da se ja već sada dok je predmet na Upravnom sudu nalazim u starosnoj mirovini pa me zanima dali ja po eventualno negativnom riješenju suda i dalje ostajem u toj mirovini.

 

Bez obzira što si sad u mirovini, novo rješenje ma kakvo ono bilo može ti samo povećati mirovinu, a ni u kom slučaju je ne može smanjiti.

 

Tako za sada stvari stoje ako se to ne promijeni u zakonu, a siguran sam da neće, jer se sve žalbe i tužbe rješavaju po principu da nakon istih ne može za stranku biti nepovoljnije nego prije.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija