Jump to content

Žele mi poništit darovni ugovor


tkratki

Preporučene objave

Darovana mi je kuča sa strana roditelja, upisan sam več nešto oko dvije godine na sudu kao vlasnik i to 1/1, međutim lani sam se nešto posvadjo sa sestrom pa mi roditelji žele kuču oduzeti rekli su ako im ja sada ne potpišem darovni ugovor da vračam nekretninu da ču me tužiti, ja i moja Žene živimo sami u toj kuči več od 1999 i od 2007 sa našem djetetom. Jeli je moguče da mi oduzmu kuču? čak me je strah da nas izbace na ulicu. Molim pravni odgovor i savjet kako se zaštititi. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...

Mogu, ali samo ako ste bili nedostojni dara, ako ste se odali razuzdanom životu, besposličarenju, skitnji itd (tako je to bilo prije).

 

Tehnički bi mogli , ako ste se ogriješili o kazneni zakon kojim ste osuđeni na dužu kaznu zatvora, ako ste postali nedostojni dara, tj. ako ne poštujete darodavca.

 

Isto tako bi mogli ako taj dar prelazi određeni postotak od imovine darodavatelja, te na taj način ostale nasljednike dovode u nepovoljni položaj, no to je pitanje za Nasljedno pravo.

 

Ako je moguće, teoretski, to ne znači da će biti izvedeno, to znači da bi vas trebali tužiti na sud, sud traje, trebaju dokazi, a to sve ne može iz rukava. To je dugotrajan i detaljan postupak.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

FreeFlyer je napisao:

 

Tehnički bi mogli , ako ste se ogriješili o kazneni zakon kojim ste osuđeni na dužu kaznu zatvora, ako ste postali nedostojni dara, tj. ako ne poštujete darodavca.

 

 

FF

 

samo ako je to kazneno djelo pocinjeno prema darovatelju ili clanu uze obitelji.

 

u svakom sluacaju razlozi za opoziv darovanja su ograniceni i takoder postoji rok, a to je 10 godina od predaje dara za nekretnine.

 

tuziti se uvijek moze, ali ako je samo svada sa sestrom u pitanju, ne bi trebali biti zabrinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija