Jump to content

molim za pomoc, vezano uz trazenje odstete u prometnom sudaru


anonimno

Preporučene objave

pozdrav svima,

 

imala bih jedno pitanje, molila bih odgovor ako itko zna.

 

prijemjesec dana stradala sam u automobilskoj nesreci, vozila sam se kao suvozac u automobilu koji je sudjelovao u sudaru, te je bio kriv.

 

zadobila sam ozljede glava (kontuzija) i kraljeznice. isla sam na 2 pregleda, oba dva su preporucili mirovanje, okovratnik i nakon nekog vremena fizikalna terapija. imam trnce urukama i bolio me vrat jos neko vrijeme.

 

vozac nije bio pijan ako je to relvantno, samo kriv jer se vozilo po snijegu.

 

moje pitanje je slijedece, koliko odstetu mogu traziti od osiguravajuce kuce. naime morati cu predloziti neki iznos pri podnasanju zahtjeva.

 

zahvaljujem unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate medicinsku pretragu koja nedvojbeno pokazuje instabilitet vratne kralješnice, kao funkcijske snimke ili neurološki pregled, možete tražiti 17.000,00 kn, dobit ćete 12.000,00. Inače možete tražiti oko 8.000,00-9.000,00 kn za pretrpljene bolove i strah, a koliko ćete dobiti ovisi o tome s kojim osiguranjem imate posla. Napominjem da uredno obavljena fizikalna terapija povećava i iznos naknade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru,

 

zanima me jos nesto ako nije problem.

 

da li ja trebam tuziti osiguravajuce drustvo onda u dva navrata? za ozljedu/pretprljenu dusevnu bol ili sve obaviti u jednom?

 

i da li osoba koja je vozila i skrivila prometnu nesrecu se moze pozvati na pretrpljenu dusevnu bol i strah ili ima li kakve druge opcije.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, tražit ćete sve u jednom, otprilike ovako:

 

-za fizičke boli 6.000,00 kn

-za strah 5.000,00 kn

-za duševne boli 6.000,00 kn

-za tuđu pomoć 500 kn

 

(ovo je samo orijentir)

 

Osoba koja je skrivila nezgodu može tražiti naknadu samo po osnovi police osiguranja ako je ima (dopunsko, životno...), i to ako je ozbiljnije ozlijeđena.

 

Nemojte sami prčkati po tome, obratite se odvjetniku. Napominjem da se ovakve stvari rade na postotak (cca. 20 %), tako da se odvjetniku ne mora ništa unaprijed platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija