Jump to content

stambeni krediti HRVI


Terezijo

Preporučene objave

Pozdrav braniteljima!

Molim za pomoć ako netko zna.

Zanima me da li je netko od HRVI 20% ostvario realizaciju stambenog kredita za hrvatske branitelje. Ja sam čuo da su neki HRVI 20% dobili, a s druge strane opet kruži priča da postotak 20 još nije na redu za dodjelu. Molim vas ako ima netko neku pobližu informaciju da mi je kaže jer ne znam komu da se obratim. Pisao sam Ministarstvu, ali ništa od toga. Pomozite prijatelji!!!! Čekam taj kredit već 18 godina , navodno sam na listi tek negdje 11.000-ti. Ranjen sam 1992.godine i od tada HRVI. Hvala svima koji mi mogu pomoći nekim odgovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Terezijo je napisao:

Pozdrav braniteljima!

Molim za pomoć ako netko zna.

Zanima me da li je netko od HRVI 20% ostvario realizaciju stambenog kredita za hrvatske branitelje. Ja sam čuo da su neki HRVI 20% dobili, a s druge strane opet kruži priča da postotak 20 još nije na redu za dodjelu. Molim vas ako ima netko neku pobližu informaciju da mi je kaže jer ne znam komu da se obratim. Pisao sam Ministarstvu, ali ništa od toga. Pomozite prijatelji!!!! Čekam taj kredit već 18 godina , navodno sam na listi tek negdje 11.000-ti. Ranjen sam 1992.godine i od tada HRVI. Hvala svima koji mi mogu pomoći nekim odgovorom.

...da. Primjerice ostvario sam ga ja 1997. godine, a znam i još neke. Te godine je prvi puta nama pripadnicima djelatnog sastava HV-a (gardijska brigada) ponuđena mogućnost stambenih kredita za kupnju stana ili kuće, za gradnju obiteljske kuće ili za adaptaciju postojeće kuće ili stana. Javio nas se relatvno malen broj, a prioritet na listama imali su HRVI, članovi obitelji poginulih kao i pripadnici sa većim brojem djece. Imao sam tu "sreću" da sam imao trajno 20% invalidnosti kao posljedica ranjavanja.

Konkretno, u cijeloj bojni takvih nas je bilo možda 5 - 6, a javilo se nas, mislim, trojica.Većina ljudi koji su u to vrijeme imali HRVI iz rata, a koje ja znam, bili su u to vrijeme ili u mirovini ili na skrbi. Odobreno je ukupno, nisam posve siguran, oko 40 stambenih kredita pripadnicima naše bojne (od, možda, 100 podnešenih zahtjeva).

I svi koji smo imali invaliditet smo dobili kredite, kao i njih nekolicina sa 4 -5 ili više djece.

Iduće godine za stambene kredite prijavila se većina pripadnika bojne. Ali smanjili su i kvotu kredita itd. Mislim, da se slučajno te prve godine nisam prijavio za dodjelu stambenog kredita, čekao bi ga i dan danas.

A da su svake godine rješavali po 50-ak kredita po svakoj bojni gardijskih brigada, do danas bi u ovih 15-ak godina svi bili stambeno zbrinuti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija