Jump to content

Prometna


kiki_vg

Preporučene objave

Poštovani,

zanime me sljedeci.

Imao sam prometnu nezgodu.

Upravljao sam vozilom koje je tehnicko ispravno i u granici dozvoljene snagem.

Drugim vozilom je upravljo sudionik koji je još uvijek mladi vozač (20g) i vozio je auto koji zakonski nije smio voziti i u vlasništvu je rent a cara.

Ja sam izlazio sa sporedne ulice i izašo na glavnu, drugog sudionika nisam primjetio u prometu zbog velke brzine koja je iznosila sigurno oko 100 kmh u gusto naseljenom području. Na cesti nema tragova kočenja , niti jedan od nas nema alkohola u krvi.

Što mogu očekivati od presude? uzmevsi u obzir da sam ja oduzeo prednost vozilu a isto tako što je drugim vozilom upravljao mladi vozač koji po zakonu nesmije voziti to vozilo a isto tako je i prekoračena i brzina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, vještak će u ovom slučaju lako izračunati brzinu i na osnovu položaja vozila nakon nesreće, odnosno nakon rastavljanja sila, a uzevši u obzir ulazne mase i ostale parametre. Šteta na vozilu će biti samo metoda provjere. Ako konfiguracija terena i brzina nisu dozvoljavali viđenje drugih sudionika u prometu, sud će i te vrijednosti uzeti u obzir. Na Vama je da dokažete svoju nevinost u svakom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom ulaska u raskrizje sa sporednog puta,pretpostavljam da je bio prometni znak STOP,koji vas obvezuje na propustanje svih vozila koji se krecu prometnicom na koju ste se ukljucili.Skolski primjer oduzimanja prava prvenstva prolaza.Postovani,vi to vozilo niste uopce vidjeli do nastanka kontakta vozila,pa je interesantno da ste uspjeli izracunati brzinu kretanja.

Kao sto vam je odgovorio Sivko,za prekrsaje drugog ucesnika koji nisu uzrok nesrece mogu se izreci sankcije kao da su utvrdjeni rutinskom kontrolom,neovisno o prometnoj nesreci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, vještak će u ovom slučaju lako izračunati brzinu i na osnovu položaja vozila nakon nesreće, odnosno nakon rastavljanja sila, a uzevši u obzir ulazne mase i ostale parametre. Šteta na vozilu će biti samo metoda provjere. Ako konfiguracija terena i brzina nisu dozvoljavali viđenje drugih sudionika u prometu, sud će i te vrijednosti uzeti u obzir. Na Vama je da dokažete svoju nevinost u svakom slučaju.

Dakako da može izračunat.Vještak kao i možebitna rekonstrukcija prometne nezgode se debelo plaća:izlazak vještaka,suda,policije....U ovom slučaju prevelik trošak koji neće oslobodit krivice vozača koji je oduzeo prednost.Može mu eventalno samnjit postotak krivice što ga ne oslobađa ničega.Jeftiniji način je priznat krivicu,izjavit kajanje i tražit smanjenje kazne uz navođenje da je drugi vozač vozio brzo/brže ali bez samovoljnog utvrđivanja brzine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija