Jump to content

Remecenje javnog reda i mira.


Splico12345

Preporučene objave

Bok, trebam vasu pomoc :)

 

evo ovako. ovaj vikend sam se dogovovorio s ekipom da cemo piti u stan pa ici u izlazak.

medutim "malo" sam pretjerao s alkoholom i negdje oko ponoc smo krenili prema klubu. zastritar je vidio da sam pijan i nije me pustio u klub. onda sam ja isao pojest sedvic i vratio se u klub, al opet me nije pustio jer smo se mi posvadali prvi put. I sljedece cega se sjecam da sam dosao sebi u policijskoj postaji i dali su mi alkotest i napuhao sam 1,64 promila u 2 sata i 5 minuta.

I onda su mi rekli decko ti ces nociti tu jer si razbio prozor, a ja sta cu prihvatia san to nisan ima druge.

i kad su me odnjeli u celiju i pustili da zaspem onda su me probudili u gluho doba noci i rekli mi: " alo momak potpisi ovo i slobodan si"

a ja glupan san potpisa jer san jos bia pod "gasom". al oni me nisu pustili do ujuto. sa prijavom da sam prekrsio clanak 13. RJRiM

i tek su mi ujutro rekli ic ces na sud i nemoj vise razbijat.

 

sada ako mi mozete rec sta me ceka koje su kazne,bilo sto bio bih vam zahvalan.

P.S unaprijed se ispricavam sto sam oduzio poruku

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi zadržan zbog razbijanja prozora nego zbog veće koncentracije alkohola u krvi, odnosno zadržan si do otriježnjenja, jer je postojala opasost da možeš nastaviti sa činjenjem prekršaja. Ne bi se stanje puno promjenilo i da si odbio potpisati. Kao što je rečeno, ako je bio Optužni prijedlog zbog prekršaja iz čl. 13. Zakona o prekršajim protiv javnoga reda i mira onda bi kazna mogla biti do 500 kn, a prozor je stvar privatne tužbe vlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moraju te nužno gonit nego poslat dopis da si im dužan platit staklo i zamjenu (što i jesi) i nakon što podmiriš štetu svi sretni i zadovoljni.Možeš ti i sam otići kod njih i dogovorit se za štetu jer je tako jeftinije s obzirom na plaćanje sudskog postupka i odvjetnika.A možeš i čekat da vidiš da li će uopće što pokrenut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani,

Čitala sam na Vašim stranicama već o temi „Remećenje reda i mira od strane susjedovog psa“, ali ipak me zanima kako to spriječiti pravnim i legalnim putem. Naime, susjedin pas laje već konstantno svake noći u periodu od 23h do 05h ujutro. U pet ujutro ja moram na posao. Ja krećem na posao neispavana, a pas ide na počinak.

Moram napomenuti da mi to stvarno utječe na zdravlje. Susjedu sam zamolila već nekoliko puta uz negativne učinke da psa smiri. Bila sam osobno dva puta na policiji, na veterinarskoj inspekciji i kod komunalnih redarstvenika koji su jedanput izašli van upozoriti ih.

U ovome nisam samo ja, već i cijelo susjedstvo koje je spremno učiniti nešto. Želim napomenuti da nama pas ne smeta u toku dana i ne žalimo se na njegov životni prostor i životno stanje. Samo želimo svoj mir koji svaki čovjek zaslužuje nakon radnog dana.

 

Molim za savjet!

 

Pozdrav iz Križevaca.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o narušavanju javnog reda i mira već o kršenju lokalnih propisa o načinima držanja kućnih ljubimaca.

 

Imaju ih svi gradovi i općina, zadnja sankcija je oduzimanje životinje radi eutanazije.

 

Morati će te pomoć potražiti u mjesnoj vlasti.

 

Ako odbiju onda isto zatražite na protokolu te lokalne vlasti, i na svoj dopisa primjerak zatražite prijemni pečat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja i još jedna osoba smo sudionici u remećenju mira. policiju smo mi osobno pozvali jer je došlo do manjeg fizičkog "obračuna". na kraju smo shvatili da nismo trebali nikog zvati i otišli na policiju reć da odstajemo od sveg i nema potrebe da to ide dalje. rekli su da neće stavit dalje u proces no jesu. jedna osoba nije došla na ročište dok je drugoj poručio sudac da nek se svi pojave, da neće dati kazne već poništiti to što nije poništila policija. u međuvremenu mijenja se sudac i budemo dodijeljeni drugomu. pošto je bila u pitanju glavna rasprava, na njoj trebaju bit svi sudionici ispitani, no pošto je jedna osoba primila poziv a svoju odsutnost ispričala, druga osoba je morala dati iskaz iako je inzistirala da iskaz bude dan u isto vrijeme kad će biti saslušana i osoba koja nije bila na tom ročištu. sudac nije bio pretjerano naklonjen, htio je zvati svjedoke iako je to nepotrebno jer je situacija bezazlena i iako mu je naglašeno što je prethodni sudac rekao i kako je išla cijela procedura, te je počeo spominjati kazne i iznosi koji se uplaćuju za narušavanje mira i načinu plaćanja. znači unapred je dao do znanja da ćemo biti kažnjeni i s koliko. to nije nimalo etično. zanima me:

1.dali je takvo ponašanje uobičajeno?

2. može li se tražiti izuzeće suca?

3. nakon koliko nastupa zastara (kreće li od datuma događaja ili 1. ročišta)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.dali je takvo ponašanje uobičajeno?

 

Zavisi od referade do rererade.

 

2. može li se tražiti izuzeće suca?

 

U vašem slučaju radilo bi se o osnovi za otklon kao varijanti izuzeća, a to ste mogli tražiti do započinjanja prekršajnog postupka. Sada je kasno. Čak i da nije kasno - smatram kako bi sa takvim zahtjevom bili odbijeni.

 

3. nakon koliko nastupa zastara (kreće li od datuma događaja ili 1. ročišta)?

 

Niste precizirali o kojem je prekršaju točno riječ, pa ću reći 4 godine računajući od dana počinjenja prekršaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi od referade do rererade.

 

 

 

U vašem slučaju radilo bi se o osnovi za otklon kao varijanti izuzeća, a to ste mogli tražiti do započinjanja prekršajnog postupka. Sada je kasno. Čak i da nije kasno - smatram kako bi sa takvim zahtjevom bili odbijeni.

 

 

 

Niste precizirali o kojem je prekršaju točno riječ, pa ću reći 4 godine računajući od dana počinjenja prekršaja.

 

kako tražiti ranije "otklon" kada je sudac promijenjen u toku predmeta (stvar suda) i kako sam mogo znat da će htjet drugačije riješiti predmet no prijašnji sudac? nitko ne može znati kakav će biti sudac dok se sam ne uvjeri u njegov (ne)korektnost.

tema je remećenje reda i mira i takav je i prekršaj, policiju smo sami zvali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zna se točno kako bi prvi sudac riješio predmet a to je bitno.

 

Ono "poništenje" ne postoji u zakonu a i veoma je rastezljiva riječ.

 

zna se, sudac je unaprijed bi rekao da neka dođe i druga osoba na ročište, da se iskaz i nitko neće dobiti kaznu. znači sve je maximalno pojednostavio. dok ovaj novi je iskomplicirao do kraja jednostavan slučaj. sve je napisano u postu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni prethodni sudac vas nebi oslobodio krivnje,druga je stvar na kakav nacin bi bili kaznjeni.

Presudu valja obrazloziti,navesti u obrazlozenju da ste oslobodjeni krivnje samo iz razloga sto su se ucesnici remecenja JRM-a izmirili je van svake pameti,buduci da se radi o djelu koje se procesuira ex officio,glede cega je sasvim izvjesno da bi se nadlezni organ koji je pokrenuo postupak zalio na takvu oslobadjajucu presudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako tražiti ranije "otklon" kada je sudac promijenjen u toku predmeta (stvar suda) i kako sam mogo znat da će htjet drugačije riješiti predmet no prijašnji sudac? nitko ne može znati kakav će biti sudac dok se sam ne uvjeri u njegov (ne)korektnost.

tema je remećenje reda i mira i takav je i prekršaj, policiju smo sami zvali.

 

Caka je u tome, Nosy - da bi vi ionako sa takvim zahtjevom za izuzeće kakav ste ovdje iznijeli 99,9999% bili odbijeni kao neosnovanim.

 

Što se tiče dojma o pojedinom sucu - dojam je vrlo zeznuta stvar, jer je subjektivan. Inače, da je prvi sudac predmet smatrao toliko jednostavnim - onda bi ga i sam riješio, zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Caka je u tome, Nosy - da bi vi ionako sa takvim zahtjevom za izuzeće kakav ste ovdje iznijeli 99,9999% bili odbijeni kao neosnovanim.

 

Što se tiče dojma o pojedinom sucu - dojam je vrlo zeznuta stvar, jer je subjektivan. Inače, da je prvi sudac predmet smatrao toliko jednostavnim - onda bi ga i sam riješio, zar ne?

 

nije ga mogao riješiti kada se jedna osoba nije pojavila na ročištu, a pošto je u pitanju glavna rasprava, zakon nalaže da se mora dati iskaz bez obzira kako će to sudac dalje riješiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ni prethodni sudac vas nebi oslobodio krivnje,druga je stvar na kakav nacin bi bili kaznjeni.

Presudu valja obrazloziti,navesti u obrazlozenju da ste oslobodjeni krivnje samo iz razloga sto su se ucesnici remecenja JRM-a izmirili je van svake pameti,buduci da se radi o djelu koje se procesuira ex officio,glede cega je sasvim izvjesno da bi se nadlezni organ koji je pokrenuo postupak zalio na takvu oslobadjajucu presudu.

 

nije bit u pomirenju, već u tome da se isti dan išlo u PU reći da nemora se to dalje procesuirati, pošto su na licu mjesta pitali dali da to šalju dalje ili ne. znači nije da je njih netko pozvao jer smo remetili prodaju paradajza na placu, već je jedno od nas dvoje zbog osjećaja ugroženosti ih pozvalo. shvativši kasnije da to nije bilo potrebno, postupilo se kako je navedeno u 1. rečenici ovog posta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije bit u pomirenju, već u tome da se isti dan išlo u PU reći da nemora se to dalje procesuirati, pošto su na licu mjesta pitali dali da to šalju dalje ili ne.
Nemaju oni što pitat jer je događaj prijavljen i izašli su utvrdit stanje te postupaju po službenoj dužnosti.

 

Možda je prvi sudac mislio dat sudski ukor (a i to je kazna).A drugi sudac ima pravo dat vam i novčanu kaznu ali isto i ukor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaju oni što pitat jer je događaj prijavljen i izašli su utvrdit stanje te postupaju po službenoj dužnosti.

 

Možda je prvi sudac mislio dat sudski ukor (a i to je kazna).A drugi sudac ima pravo dat vam i novčanu kaznu ali isto i ukor.

 

hvala svima na informacijama. ali kažem ti šta je bilo, i da, pitali su, jer je situacija bila takva da to ili međusobno sami riješimo ili da ide dalje u proces. u stanju ljutnje smo rekli neka ide dalje, no kad smo sabrali misli otišli sat vremena kasnije i rekli da ipak ne ide dalje, no nisu bili dovoljno brzi, jer je to i sam sudac rekao, ako su dovoljno ažurni može se spriječiti.. a čuj, ukor i novčana kazna bome nisu jedno te isto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nosy - državne institucije nisu "potrčkalo" koje se može aktivirati kako se kome prohtije. Pozvali ste policiju, ona je napravila svoje i sada će se proces provesti i završiti, svidjelo se to vama ili ne. O scenariju kojeg vi sada ovdje iznosite - trebali ste prije razmišljati. Dapače - ako ste ovako rezonirali i ispred suca, gotovo sigurno ste mu dignuli živac, pa će vas sukladno tome i "opaliti".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. i da, pitali su, jer je situacija bila takva da to ili međusobno sami riješimo ili da ide dalje u proces. u stanju ljutnje smo rekli neka ide dalje, no kad smo sabrali misli otišli sat vremena kasnije i rekli da ipak ne ide dalje, no nisu bili dovoljno brzi, jer je to i sam sudac rekao, ako su dovoljno ažurni može se spriječiti.. a čuj, ukor i novčana kazna bome nisu jedno te isto...
Inače se ne radi tako ali su htjeli proći bez rada.

Međutim kako ste rekli da ide pokrenut je postupak rvidentiranja događaja i zauzimanje "brojeva" koje dalje moraju slijedit ispisani papiri (PN ili optužni) i nema više povlačenja jer je takav sistem već više od desetljeća.

Može vam dat kaznu od 200 kn i oprostit troškove suda ali i dat ukor i naplatit 200 kn troškova.Sve ovisi o vašem ponašanju na sudu a i izvinjenja jedno drugom pred sucem pa će sudac bit blagonaklon.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nosy - državne institucije nisu "potrčkalo" koje se može aktivirati kako se kome prohtije. Pozvali ste policiju, ona je napravila svoje i sada će se proces provesti i završiti, svidjelo se to vama ili ne. O scenariju kojeg vi sada ovdje iznosite - trebali ste prije razmišljati. Dapače - ako ste ovako rezonirali i ispred suca, gotovo sigurno ste mu dignuli živac, pa će vas sukladno tome i "opaliti".

 

čisto sumnjam da se u stanju šoka i tarume, prethođene prethodnim događajima, može razmišljati razumno! dapače, mislim da NITKO ne može rezonirati zdravorazumski ako je u takvom stanju. Osim toga, što se tiče npr. kaznenih prijava, kolki ih podignu pa s vremenom radi x y razloga odustanu od tužbe. Da, drž. institucije nisu potrčkalo, ali ljudi očito jesu jer institucije ionako ne rade svoj posao jer su na strani kriminalaca, skupa za zakonom. Pljačka nas vlast, kamoli neće drugi kad im je dozovljeno. Želiš se zaštiti zovući ljude za koje misliš da će pomoć, ko npr. policija koja na kraju dodatno raspali živac cijele situacije umjesto da ju smiri, jer nisu pravilno educirani i još im se za to treba platit dnevnica iz našeg džepa i punit drž. proračun, a samo zato jer je netko od građana bio u nevolji i molio za pomoć. Eh, pa zato ih ljudi više niti ne zovu. Hvala, LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osim toga, što se tiče npr. kaznenih prijava, kolki ih podignu pa s vremenom radi x y razloga odustanu od tužbe.
Ne mješat prijave koje idu privatno od onoga što ide po službenoj dužnosti.

 

Ne se ljutit jer ste sami i zvali policiju i istoj rekli da pokrene proceduru i to su i napravili.Njihova greška je jedino što su uopće i pitali da li da napišu prijavu i tu su vam išli na ruku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mješat prijave koje idu privatno od onoga što ide po službenoj dužnosti.

 

Ne se ljutit jer ste sami i zvali policiju i istoj rekli da pokrene proceduru i to su i napravili.Njihova greška je jedino što su uopće i pitali da li da napišu prijavu i tu su vam išli na ruku.

 

na koji način se može postupak suda malo odužit, kako bi dobili na vremenu i možda zastaru? ako je 3god zastara, ostaje još 1 i pol godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija