Jump to content

Da li mogu darovnim ugovorom sa tvrtke na sebe prenijeti auto?


Marin Stručić

Preporučene objave

Da , jedini sam vlasnik tvrtke , i tvrtka ne duguje poreznoj upravi .

Koja je procedura za darovni ugovor i koliki je porez ?

Kako na najjednostavniji način mogu prepisati auto , a da me ne košta puno , jer moram tvrtku prepisati na drugog vlasnika , a ne mogu dok ne napravim prijepis auta ?

 

Hvala i nadam se brzom odgovoru , jer je novi vlasnik nestrpljiv : )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,

 

Da li firma mora izdati fakturu za auti i platiti porez u visini 25 % , auto je zavedeno na skladištu , ili je dovoljan Darovni ugovor i kompenzacija za troškove iz osobnih sredstava .

Daklee , plačam li 5 % na darovni i PDV ?

 

Primjer :

 

40.000,00 kn + 25% pdv = 50.000,00 kn

 

pdv : 10.000,00kn

porez na darovni 5% : 2.500,00 kn

 

ukupno : 12.500,00 kn

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje iskustvo govori da moraš izdati izlaznu fakturu i to s pdvom ako je firma u sustavu pdva. moras paziti da i vrijednost fakture bude prema tablici porezne uprave inace ce ti prilikom eventualne kontrole razrezati razliku pdva do pune vrijednosti... auto se prodaje po trzisnoj a ne knjigovodstvenoj vrijednosti....ovu nebulozu o 5% poreza necu ni komentirati...

ovo sve naravno ako je auto usustavu pdva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Porez kod prodaje i darovanja nekretnina je 5% ,u prednjem postu je pogrešno napisano 5% za automobil.Za automobil plaća se PDV

Pozdrav!

 

ni to nije točno... ako je nekretnina u pdvu opet se izdaje racun s pdvom, i nema poreza od 5%... nemoj pisati ako ne znaš....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani DK!

 

Eto malo pojašnjenje ,bez uvrede:

1. " Porez na promet nekretnina " stopa 5% NN69/97 ,153/02,22/11 i Odluka USRH NN 26/00

Pravilnik o obliku i sadržaju prijave poreza na promet nekretnina NN 137/11

 

2. Prometom nekretnina ne smatra se stjecanje novosagrađenih građevina,koje se oporezuje prema Zakonu o porezu na dodanu vrijednost.

 

Poštovani , ovaj forum je namijenjen razmjeni znanja i iskustva ,a ne vrijeđanja ,nadam se da ćete ga u buduće tako i koristiti.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, to je pojašnjenje onoga što sam ja napisao mada ti misliš da je to u prilog tvom stavu... da si se malo potrudio mogao si to odmah naći.. porez na promet nekretnina plaća se samo na građevinski dio, ondnosno komunalno uređenje a na ostatak se plaća PDV sve dok je nekretnina u sustavu PDVa, nema veze koliko je stara ili nova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ,

 

znači da kao vlasik firme mogu darovati sebi auto , s tim da moram izdati fakturu i napraviti kompenzaciju , jer imam sredstava koje samm bio pozajmio firmu i kroz to zatvoriti cijeli krug , da li je to proces . Možete li mi točno reči proces koji mogu napraviti i kojim slijedom ide .

 

Primjer :

 

1. Faktura za auto

 

40.000,00 + 10.000 kn PDV = 50.000,00kn

 

2. Darovni ugovor ( da li imate primjer kako treba izgledati )

 

3. Kompenzacija između firme i mene ( da li imate primjer kako treba izgledati )

 

Da li je ovo ispravan slijed ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija