Jump to content

Ovršni prijedlog HRT


hordubal

Preporučene objave

Poštovani,

 

trebao bih savjet. Prije nekoliko dna stigao je ovršni prijedlog zbog neplaćanja 3 mjeseca pristojbe HRT-a za 1,2 i 3 mjesec 2004., sud u Zagrebu je primio tužbu 31.5.2005., što po meni znači da tražena potraživanja ne spadaju po zastaru čl. 232. st.1. t.2. Zakona o obveznim odnosima, ali me zanima jel postoji ikakava mogućnost prigovora odvjetničkom društvu Hanžeković (zastupaju HRT), jer je ovršni prijedlog dostavljen 8 godina nakon primitka na sudu?

 

Također me zanima postoji li mogućnost prigovora s obzirom da su mi roditelji u to vrijeme bili odjavili RTV pretplatu, ali im je nakon nekog vremena došao inkasator s priejdlogom da plate određenu količinu novca i nastave plaćati RTV pretplatu (od 2011. godine), te da će im biti oprošteni svi dotadašnji dugovi i da mogu krenuti ispočetka.

 

Ako netko ima neki savjet molio bih pomoć.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije nekoliko dana ?

rok za prigovor je 8 dana od primitka rješenja za ovrhu.

porotivrješenja za ovrhu podnijeti prigovor .

osporiti potraživanje, u cijelosti, uz naznaku da je rtv pristojba bila odjavljena.

kao dokaz priložiti kopiju odjave i pozvati se na propast prijemnika.

pretplatu ste počeli plaćati 2011.g. kad ste nabavili novi prijemnik.

 

ako izgubite spor plaćate veče troškove (sudske pristojbe, odvjetnik itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, ovršni prijedlog sam dobio u petak, napravio sam veliku grešku, pismo je trebal odati na ruke vlasniku (u ovom slučaju mom ocu), ali ja sam taj dan isto imao preporučeni dopis te sam dao osobnu iskaznicu da primim svoj dopis a ovo očevo sam namjeravao javiti poštaru da dostavi ocu na prijavljenu adresu, ali poštar je men idao i očev dopis (što ne bi smio) te napisao moj broj osobne da sam ja to preuzeo

 

na ovršnom prijedlogu piše da je sudac donio rješenje 19.9.2005., a s obzirom da sam ja tek 10.5.2013. dobi orješenje ne znam kako da postupim u ovom slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija